Ošetření intenzivním pulsním světlem (IPL)

Ošetření intenzivním pulsním světlem (IPL)

Korektivní péče

Terapie IPL neboli ošetření intenzivním pulsním světlem je neinvazivní léčebná metoda, která řeší řadu kožních problémů. Působí v hlubších vrstvách kůže, kde se nacházejí cévy, pigmentové buňky a kolagenní vlákna. Využívá se k omlazení pleti, odstranění nežádoucích pigmentací, cévek i k zabránění růstu chloupků. Ošetření je téměř bezbolestné.

Jako jediní v ČR používáme k ošetření pulsním světlem špičkový přístroj Cellec V systém.

Co je Cellec V systém

Unikátní Cellec V systém společnosti Jeisys disponuje 9 vyměnitelnými filtry s vlnovou délkou přesně určenou pro konkrétní problém a typ pleti. Přesně cílí na cévní léze, pigmentové skvrny, akné nebo folikuly chloupků.

Systém funguje na principu širokospektrálního světelného výboje, liší se tedy od laseru vlnovou délkou a zasahuje větší plochu.

Pro koho je ošetření vhodné

Pulsní světlo je vhodné pro osoby, které trápí pigmentové skvrny, akné a jizvy po akné, onemocnění zvané růžovka (rosacea), strie a cévní léze, jako jsou metličky nebo pavoučkové žilky. Pulsním světlem lze také zamezit růstu chloupků. Ošetřit lze nejen tvář, ale i krk, hrudník, záda a končetiny.

Co zákrokem získáte

 • Ideální metoda na pigmentové skvrny, strie a rozšířené žilky
 • Podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, čímž se vyhlazují vrásky
 • Zabraňuje opětovnému růstu chloupků

Video

Před / Po

Před ošetřením

Lékař zhodnotí, zda je ošetření pulsním světlem ideální metodou pro daný problém. Během konzultace lékař navrhne počet nezbytných opakování. Obvykle to bývají 4 a více sezení. Přibližně 4 týdny před ošetřením doporučujeme vyhnout se přímému slunečnímu záření a soláriu, nebo samoopalovacím krémům. Pokožka by neměla být opálená. Pokud chceme zabránit růstu chloupků, neměla by se ošetřovaná oblast depilovat voskem ani strojkem, chloupky by v době ošetření měly mít délku cca 0,5 mm.

Průběh ošetření

IPL je neinvazivní metoda, není nutná anestezie. Speciální hlavice využívá intenzivní světlo pro ošetření vybrané oblasti, které proniká do hlubších vrstev kůže. Díky tomu, že námi používaný systém Cellec V světelné paprsky naprosto přesně filtruje, záření nepoškozuje okolní tkáně. Ošetření trvá cca 20–60 minut.

Po ošetření

Po ošetření pulsním světlem se může objevit lehké zarudnutí kůže. Návrat k běžným aktivitám je možný ihned. Po dobu 6 týdnů je nutné vyhýbat se slunění a ošetřovanou oblast chránit krémem s vysokým ochranným faktorem. Pokud se objevily modřinky související s poškozením drobných cévek, vymizí během několika dnů.

Důležité informace

Výsledky omlazení pleti pulsním světlem přetrvávají dlouhodobě, je však třeba mít na mysli, že ošetření nezabraňuje dalším projevům stárnutí. Metodu lze po dohodě s lékařem kdykoliv zopakovat. V případě odstranění chloupků jich trvale vymizí až 85 %, nově vyrůstající chloupky jsou světlejší a jemnější. Metličky, pavoučkové žilky či pigmentové skvrny jsou odstraněny trvale.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.