Klinika

Léčba akné a odstranění jizev

Naše odborná péče zahrnuje individuální přístup, šetrné, ale účinné metody léčby a poradenství v oblasti vhodné péče o pleť a odstranění jizev po akné.  

Mezi naše techniky patří revoluční AcGen metoda využívající radiofrekvenci, cílené intralezionální aplikace kortikosteroidů pro léčbu zánětů a jizev, a komplexní IPL ošetření pro celkovou péči o pleť. 

V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.
Anestezie
Anestezie

Lokální

Pobyt na klinice
Pobyt na klinice

Bez hospitalizace

Trvání rekonvalescence
Trvání rekonvalescence

Bez rekonvalescence

Trvání zákroku
Trvání zákroku

30-60 minut

Typ zákroku
Typ zákroku

Laserový zákrok

5539+ spokojených klientů
5539+ spokojených klientů

Vsaďte na jistotu. Odoperovali jsme už tisíce spokojených klientů.

Lékaři s 20letou praxí
Lékaři s 20letou praxí

S dermatologií máme dlouholeté zkušenosti. Vždy zajistíme přirozený výsledek.

Správná kombinace metod
Správná kombinace metod

Kombinujeme několik vhodných metod péče. Vytvoříme ideální plán přesně pro vás.

Léčba akné

Akné je často důsledkem zvýšené produkce mazových žláz, které způsobují nevzhledné pupínky a mohou vést k trvalým jizvám. Neméně časté a bolestivé je i podkožní akné na krku, zádech či obličeji. 

Díky moderním léčebným metodám je nyní možné efektivně a šetrně řešit jak mírné, tak i těžké formy akné. Naše klinika využívá nejnovější technologie a přístupy v dermatologii, abychom nabídli individualizovanou péči a dosáhli dlouhodobých výsledků pro zdravou a čistou pokožku.  

Léčba akné vyžaduje individualizovaný přístup a zahrnuje širokou škálu metod. Základem je dokonalé čištění pleti, úprava životosprávy a ochrana kůže proti vnějším vlivům. Důležitou roli hraje i správně zvolená kosmetika.

Pro efektivní léčbu se používají různé metody, včetně: 

  • laserových ošetření, IPL světla,  
  • chemického peelingu, 
  • intralezionální aplikace injekcí kortikosteroidů  
  • a inovativní technologie jako AcGen, která využívá radiofrekvenci k narušení mazových žláz.  

Doplňkové léčebné metody mohou zahrnovat například mezoterapii nebo plazmalifting. 

Svěřte se do rukou odborníků v plastické chirurgii.

Moderní přístupy k léčbě

1) Technologie AcGen: Revoluční přístup v léčbě akné 

AcGen představuje pokročilou metodu léčby akné využívající radiofrekvenci. S minimální invazí do kůže a bez poškození okolních tkání, AcGen efektivně narušuje funkci mazových žláz a redukuje akné. Tato metoda je klinicky ověřená a nabízí rychlé a viditelné výsledky bez nutnosti farmakologické intervence. 

Před zákrokem se nevyžaduje žádná speciální příprava. Během konzultace se lékař zaměří na specifika akné a určí vhodnost této metody. 

Průběh zákroku: AcGen využívá radiofrekvenční energii k narušení mazových žláz. Jehlovité nebo mřížkové hlavice zařízení jsou aplikované na postižené oblasti, což přináší minimální diskomfort. 

Po zákroku mohou pacienti obvykle okamžitě pokračovat ve svých běžných aktivitách. Možný je mírný otok nebo zarudnutí, které rychle ustupují. 

 

3) Odstranění jizev po akné (Subcize): Chirurgické řešení pro hluboké jizvy 

Subcize je chirurgická metoda určená pro pacienty s hlubokými jizvami po akné. Tato technika umožňuje chirurgické uvolnění a vyrovnání jizev, čímž zlepšuje vzhled a texturu kůže. Tento zákrok často kombinujeme s dalšími technikami pro maximální výsledky. 

Před zákrokem se určuje, zda je pro pacienta vhodný na základě konzultace, kde lékař zhodnotí charakter a hloubku jizev. 

V průběhu zákroku lékař aplikuje lokální anestetikum a následně chirurgicky uvolňuje jizvy pod pokožkou pomocí speciálního nástroje. 

Po zákroku je obvykle potřeba krátké období rekonvalescence. Mohou se objevit modřiny nebo otoky, které však postupně ustoupí. 

2) Intralezionální aplikace kortikosteroidů: Cílená léčba zánětů a jizev 

Tato metoda zahrnuje aplikaci injekcí kortikosteroidů přímo do postižených míst. Je účinná v boji proti keloidům, cystickému akné a jizvám. S minimálními systémovými vedlejšími účinky, tato léčba přináší významnou úlevu a redukci viditelných projevů akné. 

Před zákrokem se vyžaduje konzultace s lékařem pro posouzení vhodnosti této metody pro specifické jizvy nebo formy akné. 

V průběhu zákroku je kortikosteroid aplikovaný přímo do postižené oblasti pomocí injekce. Zákrok je relativně rychlý a málokdy způsobuje výrazný diskomfort. 

Po zákroku jsou běžné mírné otoky nebo podráždění v místě injekce, ale obvykle rychle odezní. Lékař může doporučit opakované sezení v závislosti na reakci kůže.

 

4) Ošetření intenzivním pulsním světlem (IPL): Komplexní péče o pleť 

IPL ošetření pleti je neinvazivní a multifunkční ošetření, které zahrnuje léčbu akné, redukci pigmentací a zlepšení celkového vzhledu pokožky. Metoda IPL stimuluje produkci kolagenu, což vede k přirozenému vyhlazení pleti a zmenšení viditelných jizev a rozšířených pórů. Laserové odstranění jizev po akné je u pacientů velmi oblíbené.  

Před zákrokem se doporučuje konzultace a je nutné se vyhnout slunečnímu záření a používání samoopalovacích přípravků.  

Při průběhu zákroku se k ošetření postižených oblastí používá specializovaná IPL hlavice. Zákrok je téměř bezbolestný a trvá zhruba 20–60 minut. 

Po zákroku je možný okamžitý návrat k běžným aktivitám. Zarudnutí a mírné otoky jsou běžné, ale rychle ustupují.

Slova našich klientů

Dermatologie MUDr. Petra Ester Hamáčková

Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

ABClinic Art & Beauty MUDr. Vanesa Lovětínská

Velice sympatická a úžasná paní doktorka, mohu jen doporučit. Michaela S.

Financování

Našim zákazníkům nabízíme možnost financování prostřednictvím úvěru v bance KB – Essox.

Jak to probíhá?

Po vstupní konzultaci s lékařem vám naše koordinátorka pomůže sjednat půjčku, aby pro vás bylo financování co nejrychlejší.

Úvěr si můžete vyřídit online do 10 minut.

Na zákrok můžete uplatnit i zaměstnanecký program Benefit Plus nebo si pro větší pocit bezpečí a jistoty zařídit pojištění beautyprotect®.

Nabídka financování platí pouze pro pacienty s trvalým pobytem v České republice.

Chci konzultaci zdarma
Finance

Aktuality

ABClinic umožňuje pojištění k operacím
ABClinic umožňuje pojištění k operacím

S tím, jak se posouvá vývoj ve zdravotnictví, přirozeně roste také zájem o bezpečnost pacientů během a po operacích a snaha tuto oblast neustále zlepš...

Žít bez akné je snadné!
Žít bez akné je snadné!

Ptáte se, jak může někdo něco takového říct, když vy se svým akné bojujete roky? Vyzkoušeli jste všechna možná ošetření, někdy se kůže opravdu trochu ...

Jak se zbavit akné jednou provždy?
Jak se zbavit akné jednou provždy?

Problematická a aknózní pleť trápí spoustu lidí nejen během dospívání. Podle statistiky z roku 2023 trápí akné 25 % žen a 12 % mužů starších 40 let (y...

Ošetření pleti laserem nebo IPL světlem? Jaký je mezi nimi rozdíl?
Ošetření pleti laserem nebo IPL světlem? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Všichni bychom chtěli mít krásnou pleť bez vrásek. Ale ne všichni jsme kvůli tomu ochotní podstupovat invazivní chirurgické zákroky. Věděli jste, ale ...

Všechny aktuality

Objednejte se na konzultaci zdarma

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Zprávu jsme úspěšně odeslali.
Ozveme se vám do 24 hodin
Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox
Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®
Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku