Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika)

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika)

Plastická chirurgie

Labioplastika je esteticko-chirurgický zákrok, při kterém zmenšujeme nebo upravujeme asymetrii malých, případně velkých stydkých pysků. S přibývajícím věkem může u velkých stydkých pysků docházet k úbytku tukové tkáně, ochabování, a tím ke ztrátě plnosti, což řada žen považuje za velký estetický problém, který jim dokáže bránit v sexuálním životě. Nehledě na fakt, že tím samotný orgán ztrácí svou funkci.

Přestože nejsou na první pohled patrné, dokážou nesymetrické či příliš velké stydké pysky nabourat nejen sebevědomí a milostný život, ale mohou být i důvodem opakujících se zánětů.

Co je labioplastika

Pomocí labioplastiky je plastický chirurg schopen redukovat malé, případně vyplnit velké stydké pysky. Pokud je zapotřebí provést současně plastiku vaginální stěny, pak se operace provádí ve spolupráci s gynekologem.

Labioplastika je poměrně jednoduchá operace, která trvá přibližně 30 minut, a lze ji provést ambulantně, tedy bez nutnosti celkové anestezie. Zpravidla probíhá bez komplikací a má okamžitý efekt.

Pro koho je operace vhodná

Labioplastika je doporučována ženám, které z důvodu nežádoucích změn projevujících se ve tvaru či velikosti stydkých pysků ztrácí svou funkčnost a způsobují zdravotní problémy. Operace přispívá k celkové psychické pohodě ženy i zdraví.

Co zákrokem získáte

 • Zkvalitnění sexuálního života
 • Zvýšení sebevědomí
 • Jednoduchý bezpečný zákrok
 • Minimální pracovní omezení

Video

Před / Po

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná konzultace s lékařem, který zhodnotí konkrétní problém a navrhne vhodné řešení. Úpravu intimních partií provádíme v závislosti na anatomii genitálu. Lékař vysvětlí průběh zákroku i rekonvalescenci.

Před zákrokem je nutné podstoupit předoperační vyšetření, asi 2 týdny před zákrokem vysadit léky zvyšující krvácivost.

Průběh operace

Operace se zpravidla provádí v lokální anestezii nebo analgosedaci, lze ji provést i v celkové anestezii. Během zákroku se nadbytečná část malých pysků odstraní, rána se sešije vstřebatelnými stehy a je uzavřena sterilním krytím. Jizvy se nacházejí v kožních záhybech, takže nebudou vidět.

Po operaci

Při labioplastice používáme vstřebatelný šicí materiál, proto není nutné odstraňování stehů. Klientka není výrazně limitována, obecně doporučujeme pouze 2týdenní omezení sportovních aktivit. Sexuální život doporučujeme asi po měsíci. Velmi důležité je po dobu 14 dnů dodržovat zvýšenou hygienu.

Důležité informace

Mohou se objevit otoky, které odezní zhruba po měsíci. Labioplastiku lze kombinovat s dalšími zákroky plastické chirurgie, jako jsou abdominoplastika, vaginoplastika, nebo augmentace. Lze ji provádět až po dovršení 18 let.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.