abclinic_plasticka-chirurgie_intimni-partie_vaginoplastika

Vaginoplastika

Plastická chirurgie

Vaginoplastika je chirurgický zákrok, při kterém se upravuje tvar pochvy tak, aby co nejlépe odpovídal původnímu stavu, a odstranil se diskomfort způsobený věkem či porodem. Plastická operace vaginy vede ke zvýšení sebevědomí ženy, zkvalitnění jejího intimního života a pocitu celkového komfortu. Napomáhá také ke zpevnění pánevního dna, a často přispívá i k řešení močové inkontinence.

Naši lékaři mají bohaté zkušenosti s efektivním řešením problémů intimních partií.

Pro koho je operace vhodná?

Plastická operace pochvy je ideální pro ženy, které v důsledku porodu, úrazu nebo vlivem menopauzy trpí uvolněním poševních stěn, přičemž pochva může až vyhřezat ven. To způsobuje řadu nežádoucích problémů, jako jsou snížení kvality sexuálního života, vznik inkontinence a pokles sebevědomí. Operace pochvy je také vhodná po radikálním snížení tělesné hmotnosti, které může mít za důsledek uvolnění nadbytečných tkání. Je ideální pro ženy, které chtějí zkvalitnit a zintenzivnit intimní prožitky.

Co zákrokem získáte

 • Zlepšení intimního prožitku ženy
 • Řešení problémů se stresovou inkontinencí
 • Úprava vaginálních struktur do stavu před porodem nebo radikálním snížení váhy

Video

Před / Po

Před operací

Lékař provede vyšetření, zhodnotí problém a doporučí, jaký postup pro ženu bude optimální. Může také spojit vaginoplastiku, například s operací poševní hráze. Většinou se operace provádí v celkové anestezii, tedy bude třeba podstoupit předoperační vyšetření. Termín operace je třeba naplánovat po skončení menstruace.

Průběh operace

Při operaci lékař provede buď pouze plastiku poševního vchodu, nebo plastiku pochvy po celé délce. Při operaci vytne nadbytečnou tkáň a okraje rány sešije vstřebatelnými stehy. Celý zákrok zabere přibližně hodinu. Ošetřená oblast se kryje sterilním krytím.

Po operaci

Pokud se zákrok prováděl v celkové anestezii, je třeba 1denní hospitalizace, v případě místního znecitlivění odchází klientka do domácí péče. Alespoň týden je třeba dodržet klidový režim. Stehy jsou vstřebatelné, není tedy nutné jejich vyndání. Po týdnu je již možné provádět lehkou kancelářskou práci, plná zátěž se doporučuje až po úplném zhojení. Minimálně týden je třeba dodržovat pečlivou intimní hygienu.

Důležité informace

Výsledek plastické operace pochvy je zřejmý ihned po operaci. Hodnocení zlepšení sexuálního života je vysoce individuální, obvykle lze hodnotit přibližně za 3–6 měsíců. Pokud žena po vaginoplastice znovu otěhotněla a porodila, nebo se v průběhu věku znovu projevilo uvolnění pochvy, je možné operaci zopakovat. Pro lepší efekt ji zle kombinovat s plastikou hráze, labioplastikou nebo rejuvenací zevního genitálu nebo vaginy.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.