abclinic_plasticka-chirurgie_intimni-partie_rekonstrukce-panenske-blany

Rekonstrukce panenské blány (Hymenoplastika)

Plastická chirurgie

Rekonstrukce panenské blány se provádí z náboženských, kulturních nebo osobních důvodů ženy. V některých kulturách může být protržení panenské blány překážkou vstupu do manželství, jindy může hrát roli psychologická stránka věci, například když došlo k poranění panenské blány při úrazu nebo sexuálním zneužití. Hymenoplastika je dnes již běžným gynekologicko-chirurgickým zákrokem.

Na naší klinice naleznete diskrétní citlivý přístup plastických gynekologů.

Pro koho je operace vhodná?

Hymenoplastiku můžeme doporučit dospělým ženám, které vnímají porušení panenské blány jako handicap, který jim ztěžuje osobní či sociální život. Zvláště pokud došlo k porušení panenské blány nežádoucím způsobem, například zneužitím nebo úrazem, může žena tento stav vnímat jako traumatizující. Hymenoplastiku také podstupují ženy, které vstoupily do nového partnerského vztahu, ze symbolických důvodů.

Co zákrokem získáte

 • Obnovení panenské blány z kulturně-náboženských důvodů
 • Řešení psychického traumatu po pohlavním zneužití
 • Minimální bolestivost a rychlý návrat k běžnému životu
 • Náprava poranění panenské blány při sportu, úrazu

Video

Před / Po

Před operací

Při osobní konzultaci lékař diskrétně a citlivě probere problém a představu ženy. Následně provede gynekologické vyšetření. Před zákrokem bude třeba podstoupit interní předoperační vyšetření a rovněž by měl být lékař informován o užívaných lécích a případných onemocněních.

Průběh operace

Operace probíhá v celkové anestezii. Při zákroku lékař sešije sliznici poševního vchodu, případně zbytky poškozené panenské blány, které mohou zůstávat v poševním vchodu.

Rána se šije vstřebatelným stehem, není tedy nutné jejich odstraňování. Celý zákrok zabere přibližně 40–60 minut.

Operaci je možné kombinovat se všemi vaginálními zákroky, např. labioplastikou nebo vaginoplastikou.

Po operaci

Hospitalizace trvá obvykle 1 den a pooperační režim není nijak náročný. Doporučujeme častější sprchování, aby nedošlo k infekci rány. Týden se nedoporučuje fyzická námaha, pohlavní styk je vhodný po úplném zhojení, tedy přibližně za 4 týdny.

Důležité informace

Panenská blána, tzv. hymen, tvoří část poševní sliznice, která kryje poševní vchod. Má různou tloušťku i tvar. K jejímu protržení dochází po prvním pohlavním styku. Zákrok se provádí od 18 let.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.