Modelace prsou (Mammoplastika)

Modelace prsou (Mammoplastika)

Plastická chirurgie

Pevný dekolt je snem každé ženy, ne všechny jsou ale se svým poprsím maximálně spokojené. Těhotenstvím a kojením, s přibývajícími léty i vlivem genetiky ztrácí ňadra svou mladistvou pevnost a začínají pomalu klesat. Přitom nejde jen o estetický problém, pokleslá ňadra mohou být fyzicky nepříjemná a komplikovat tak svým nositelkám každodenní život. Řešením je plastická operace – mammoplastika, při níž se ňadra modelují do předem určeného tvaru tak, abyste se ve svém těle zase cítila dobře.

Každý estetický problém vyžaduje individuální řešení, které přesně odpovídá anatomickým poměrům těla. A u prsou platí toto pravidlo dvojnásob.

Co je mammoplastika

Cílem plastické operace je pozvednout prsní dvorce do anatomicky správné (mladistvé) polohy, zmenšit nadbytečné množství kůže a případně doplnit, nebo naopak ubrat objem prsní žlázy.

Mnohé klientky se modelace prsou obávají a odkládají ji zejména kvůli typické jizvě ve tvaru kotvy, kterou zákrok často přináší. Samozřejmě lze přistoupit i k jiným technikám, současně ale i při jizvě ve tvaru kotvy lze dobrou předoperační a zejména pooperační péčí výsledné jizvy zcela minimalizovat.

Pro koho je operace vhodná

Modelace prsou je vhodná pro ty, které jsou nespokojené nejen s tvarem, ale i objemem prsou, nebo je trápí jejich asymetrie. Před každým zákrokem je nezbytná konzultace s plastickým chirurgem, který doporučí optimální chirurgickou techniku zákroku.

Protože ke krásným prsům patří také svěží dekolt a mladistvý krk, může vám náš plastický chirurg doporučit případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží. Díky tomu dosáhnete efektu komplexního omlazení a zlepšení vzhledu.

Co zákrokem získáte

 • Navrátí prsům krásný tvar bez nutnosti použít implantát
 • Efektivní řešení asymetrie prsou
 • Pro doplnění objemu lze využít vlastní tuk nebo implantáty
 • Výsledkem operace jsou větší, mladistvě vypadající prsa
 • Přirozený výsledek

Různé techniky a s nimi související jizvy

Modelace s typickou jizvou ve tvaru kotvy

Modelace s typickou jizvou ve tvaru kotvy
Operaci s jizvou kolem dvorce kolmo dolů do podprsní rýhy a dále v oblasti podprsní rýhy je možné provést při velkém stupni poklesu (ptózy) nebo při nutnosti velkého zmenšení prsu.

Metoda tzv. SINGLE SCAR, neboli modifikovaná technika LeJour/Pitanguy či VTT/ lolipop

Metoda tzv. Single scar
Výhodou tohoto postupu je pouze jedna viditelná jizva (vertikální jizva vedoucí od dvorce směrem dolů) a možnost zachování kojení. Tato varianta je vhodná u většiny modelací a drobnějších redukcí (zmenšení), přičemž je zaručen přirozený a trvalý tvar prsou.

Metoda „round block“

Metoda „Round block“
Operace je s výslednou jizvou pouze kolem dvorce. Tato operační technika má poměrně úzkou indikaci a pro většinu klientek není vhodná. Při špatné indikaci může být naopak výsledná jizva velice široká a tvar prsou nedokonalý.

Před operací

Během konzultace vám plastický chirurg doporučí operační techniku přesně podle vašich dispozic a typu problému. V rámci předoperačního vyšetření musíte absolvovat také mamologické a ultrazvukové vyšetření prsou. Tato vyšetření mohou včas odhalit případný problém v oblasti prsní žlázy, což umožní jeho řešení zároveň s modelací prsou. Modelace se provádí vždy v celkové anestezii a je vždy nezbytné předoperační vyšetření.

Doporučujeme také poradit se s naším výživovým specialistou o zařazení některých potravinových doplňků do jídelníčku. Díky tomu je možné urychlit hojení.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti 1–2 hodiny. Plastický chirurg během ní odstraní podle předoperačního zákresu nadbytek kůže, vysune dvorec s bradavkou do požadované výšky a vytvaruje prsní žlázu. Po zákroku se operační rána uzavře stehy, operovaná oblast se sterilně překryje a převáže elastickým obinadlem.

Po operaci

Po operaci jste hospitalizována 1 noc v naší klinice a poté propuštěna do domácí péče.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky. Obecně doporučujeme 3–7 dní ponechat elastické obinadlo, které je po kontrole nahrazeno speciální elastickou podprsenkou.

Během prvních 4 až 6 týdnů je nutné nosit elastické prádlo, při běžné hygieně je nutné dbát na pečlivé vysušení a dezinfekci kůže. Po týdnu lze vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Spaní je doporučeno pouze na zádech.

Pro zachování dobrého výsledku operace vám naši specialisté doporučí pravidelná ošetření a procedury určené ke zpomalení procesů stárnutí. Terapie pomocí přístrojů JEISYS a komplexní exkluzivní procedury od RENEVE MONACO umožní prodloužit mladistvý vzhled vašeho dekoltu, krku i prsou.

Důležité informace

O vhodnosti konkrétní techniky může rozhodnout teprve váš operatér při osobní konzultaci. Roli hraje nejen tvar a velikost prsou a stupeň jejich poklesu, ale také kvalita a struktura mléčné žlázy, kvalita kůže, její elasticita a další faktory.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Včera jsem na Vaší klinice byla operována (provedeným zákrokem byla augmentace). Tímto bych chtěla s největší úctou poděkovat MUDr. Šatánkové za její velmi profesionální a zároveň lidský přístup. Výsledek operace je mistrovské dílo 🙂 Dále patří speciální poděkování sestřičce paní Ivaně Horské za její velmi aktivní a příjemný přístup k mé pooperační péči. Mohu Vás ubezpečit, že není zdaleka možné setkat se s tak úžasnou zdravotní sestrou. Samozřejmě děkuji za péči celému týmu, který se o mě staral, své pozitivní recenze vložím na Vaše webové stránky. Kateřina V.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velikánské poděkování paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové za famózně provedenou augmentaci prsou, která předčila mé očekávání. A jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro ni. Po velmi příjemné, lidské konzultaci a 3D vizualizaci, jsem měla jasno. Ale v realitě jsou prsa ještě krásnější! A jsem vážně nadšená. Moc, moc děkuji. A to celému personálu kliniky. Sestřičky prostě super-moc milé, ochotné, připadala jsem si jako na Riviéře.. Až půjdu na víčka, opět půjdu sem k paní doktorce. Lenka K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Když jsem své manželce vybíral kliniku, vybíral jsem poměr cena & výkon, zvolil jsem ABClinic. Z počátku jsem měl smíšené pocity, přeci jenom člověk nejde kupovat rohlíky. Nicméně však profesionálka paní doktorka Věra Šatánková, která nás na vstupní konzultaci ohromila svou praxí, ke které jsme se pokecem dostali náhodně, tuším kolem 20 let praxe v USA v Californii a bylo to znát, odvedla práci bez chyby. Pooperační péče tmavovlasou sestřičkou (jméno nevíme) byla na jedničku s pěti hvězdičkami, opravdu si moc vážíme takové péče, jaké se dostávala mé manželce. Prostor, kde manželka strávila noc, byl opravdu krásný s výhledem a super čistý, nemáme výhrady, práce odvedena super a i recepce byla při odchodu přívětivá. Jinak šlo o augmentaci prsou. Za manželku děkuji doktorce a velké díky zdravotní sestřičce, byla dokonalá. Jakub D.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Má zkušenost s klinikou a každým doktorem je velice pozitivní a nemohu jinak než jen poděkovat paní MUDr. Věře Šatánkové za splněný sen mít krásná a přirozená prsa. Operace proběhla bez jakýchkoliv komplikací a také pooperační péče je k nezaplacení. Děkuji moc celému týmu kliniky. Barbora O.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Krásná klinika, milý personál i včetně krásných slečen na recepci. Jsem velice šťastná, že jsem si vybrala právě ABClinic. Můžu se pyšnit krásným dekoltem podle mých představ od velmi šikovné a úžasné paní doktorky Šatánkové. Můžu velmi doporučit! Irina Z.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Na klinice jsem podstoupila zvětšení prsou. Konzultace s paní doktorkou Šatánkovou byla i díky překladatelce - koordinátorce pěkně srozumitelná, věnovala mi dostatek času i pozornosti. Na klinice jsem se cítila dobře, panuje zde velmi příjemná atmosféra. Sue K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Touto cestou bych chtěla moc poděkovat paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové za úžasně odvedenou práci. Klobouk dolů  před paní doktorkou a děkuji celé klinice za úžasný milý přístup. Na klinice jsem podstoupila augmentaci spojenou s modelací. Velké děkuji! Tereza S.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • U paní doktorky jsem byla na augmentaci prsou s vložením pod sval. Překvapila mě svým lidským, ale zároveň profesionálním přístupem. Neměla u mě lehký úkol - z ničeho vyčarovat krásná prsa! Trpělivě vše se mnou konzultovala a když jsem pochopila, že ona je ten člověk, který mi chce pomoct vyčarovat to, co je mým přáním, dala jsem jí volnou ruku. Člověk si přečte spoustu článků, prohlédne spoustu fotek, ale zkušenosti nikdo nenahradí. Musím říct, že jsem za to ráda. Vykouzlila nádheru. Jsem spokojená a nikam jinam bych nešla. Jizvičky se krásně hojí a já mám radost, že se cítím skvěle a už mi nepřijde, že bych je někdy neměla. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Na ABClinic jsem podstoupila augmentaci prsou pod vedením paní MUDr. Věry Šatánkové. Ráda bych touto cestou paní doktorce a skvělému personálu z kliniky vyjádřila své obrovské poděkování. Paní doktorka odvedla úžasnou práci a výsledek je upřímně nad mé očekávání. Bogdana M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Děkuji dr. Krajcové za kvalitně odvedenou práci. S výsledkem jsem po půl roce velmi spokojená, získala jsem prsa, jak jsem si představovala. Velmi ráda doporučím doktorku svým kamarádkám. Jitka H.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych touto cestou vyjádřila obrovské poděkování paní doktorce Šatánkové, u které jsem podstoupila augmentaci prsou, a zároveň tak i skvělému personálu z kliniky. Paní doktorka odvedla opravdu úžasnou práci a výsledek je nad mé očekávání. Ještě jednou moc děkuji a vřele doporučuji. Milena R.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Chtěla bych velmi poděkovat Dr. Šatánkové, která mi provedla reoperaci špatně odvedené augmentace z jiné kliniky. Paní doktorka mi vše detailně vysvětlila, ukázala vše na vizualizaci a navrhla správný typ implantátu. Ještě jednou tímto děkuji paní dr. Šatánkové a celému týmu ABClinic, a samozřejmě i sestřičkám - za kvalitní péči před i po operaci. Je dobré cítit se na klinice v pozitivní a přátelské atmosféře. Paulina K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.