abclinic_dermatologie_jizvy

Jizvy

Dermatologie

Zhojení tkáně jizvou může být esteticky i funkčně velmi nepříjemnou záležitostí. Svému nositeli jizvy působí řadu psychických problémů a mohou vést ke snížení sebevědomí. Na začátku vzniku jizvy obvykle stojí poranění, chirurgický zákrok nebo onemocnění kůže, například akné. Estetická medicína disponuje v současnosti celou řadou možností, jak problém s jizvami řešit. Žádná jizva sice nejde odstranit úplně, ale lze ji udělat velmi nenápadnou. Obecně u jakékoliv jizvy platí – čím dříve ji začnete řešit, tím lepšího výsledku dosáhnete.

Disponujeme nejmodernějšími přístroji pro řešení jizev.

Vznik jizvy

Na vzniku jizev se podílí několik faktorů, tj. kvalita kůže a podkoží, hloubka a typ poranění, způsob prvotního ošetření, schopnost těla regenerovat, ale i celkový životní styl. V ideálním případě se poraněná oblast zhojí zcela bez následků, často se ale tkáň hojí tak, že je rána postupně nahrazována vazivem, a tím se tvoří jizva. Roli k tvorbě jizev sehrávají také nejrůznější onemocnění, například cukrovka, infekce nebo alergie.

Co zákrokem získáte

 • Oploštění a zesvětlení vystouplých jizev, včetně léčby keloidů
 • Efektivní řešení jizev po akné či planých neštovicích
 • Bohaté zkušenosti a kombinace nejmodernějších postupů pro co nejlepší efekt

Typy jizev

Hypertrofická jizva
Hypertrofická jizva vzniká nadměrnou tvorbou vaziva při hojení. Vystupuje nad okolní tkáň, působí neesteticky, a navíc může činit i řadu funkčních potíží. Pokud se například nachází v místě ramínka od podprsenky nebo švu prádla. Hypertrofické jizvy lze díky estetické medicíně výrazně zmenšit, oploštit a zesvětlit. Používáme k tomu velmi moderní lasery, uplatňujeme tlakové masáže a v některých případech může lékař navrhnout jizvu odstranit chirurgicky. To je vhodné především při zranění s neostrým okrajem, kdy je jizva široká a „otevřená“. Po jejím odstranění sice znovu jizva vzniká, ale precizní prací chirurga je slabší a podstatně méně nápadná.


Keloidní jizva

Může se také stát, že tkáň v oblasti zranění se zajizvuje až tak, že vazivo přesahuje okraje rány a jizva svými cípy vybíhá do okolí. Tyto jizvy se nazývají keloidní, a právě přerůstáním do okolí se liší od hypertrofických. Keloidy mají obvykle červenou nebo nafialovělou barvu a jsou pro své nositele velmi nepříjemné. Příčina vzniku keloidů není přesně známá, zvažují se genetické faktory, ale i některé mechanismy hojení a typ a množství kožního mazu. Keloid se může vytvořit nejen v důsledku zranění, ale také po chirurgickém zákroku, očkování nebo dokonce i po bodnutí hmyzem. Pokud se u vás v minulosti objevil keloid, je důležité o tom informovat lékaře.

V léčbě keloidů se užívají intralezionální kortikosteroidní injekce, které se přímo do postiženého místa aplikují, což vede ke zmenšení jizvy. Dále se skvěle uplatňují lasery, nebo ji lze odstranit excizí a následně podpořit hojení tkáně tak, aby keloid znovu nevznikl.


Hypotrofická jizva

Tyto jizvy jsou na rozdíl od hypertrofických nebo keloidních jizev vtažené dovnitř, pod úroveň okolní tkáně. Často vznikají po akné nebo prodělaných neštovicích, může se tak ale i zhojit běžné zranění. Úspěšnost léčby hypotrofické jizvy je značně ovlivněna její hloubkou. Vynikající výsledky přináší metoda IPL, která pracuje se širokospektrálním polychromatickým světlem. Velmi efektivní je také subcize jizev, kdy se tenkou jehlou proseknou vlákna, která poškozenou kůži vtahují dovnitř. Ideální je na subcizi navázat kožními výplněmi, které propadliny vyplní. Zlepšení přináší také mikrojehličkování, mezoterapie nebo plazmaterapie, které podpoří regeneraci kůže a zjemní její strukturu.

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Jak vypadá vaše jizva a které řešení je pro její odstranění nejlepší, musí vždy zhodnotit ošetřující lékař po osobní konzultaci. Včasné objednání může pomoci jizvy efektivněji redukovat.

Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Redermalizace mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Paní doktorka Štyrchunová je nesmírně empatická, šikovná a skvělá, ošetření u ní je příjemný zážitek. Vždy odcházím spokojená s výsledkem.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Naprostá spokojenost s klinikou, pokaždé odcházím spokojená, mám za sebou dvě návštěvy u Dr. Alberto Leguina a mohu jen doporučit, co se týče dermatologie, je to opravdu profesionál, který ví co dělá. Určitě se vrátím.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina-Ruzzi je skvělý člověk a velmi profesionální lékař. Po nošení roušek jsem se potýkala s velkými potížemi pleti obličeje. V několika zemích jsem se s mezinárodními lékaři neúspěšně snažila mé potíže vyřešit, pak jsem ale potkala doktora Alberta. Úžasný lékař s rozsáhlými znalostmi, velmi zanícený a zaujatý. Pomohl mi vyléčit kožní potíže na obličeji a navrhnul dodatečnou léčbu pro zachování pokožky v dobrém stavu. Tohoto doktora mohu plně doporučit, jelikož má velké znalosti, kompetence, úžasné zkušenosti a na jeho pacientech mu záleží. Děkuji doktore Alberto Leguina-Ruzzi, bylo mi potěšením

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina je velmi milý, přátelský a profesionální! Upřímně mu na lidech záleží a já mám pocit, jako bych si našla nového kamaráda, který je také profesionálním konzultantem pro mé vysněné rty, haha.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Osobně jsem se na kliniku ABC dostal jen díky doktoru Ruzzimu. Jsem už přes rok jeho klientem, a to ještě od doby, kdy pracoval na klinice v centru. Jeho práce je skvělá, profesionální a jeho přístup je zkrátka výjimečný a velmi milý 😊. Takže i když změnil místo působení, já jeho měnit nehodlám a těším se na další zákroky z jeho ruky. Prostředí kliniky ABClinic je krásné, čisté a připadáte si v něm čistě a hezky. Přístup personálu je moc milý a všechno jde velmi rychle bez zbytečné byrokracie. Pokud uvažujete o jakémkoliv zákroku, určitě vám doporučuji kliniku navštívit.

  Dermatologie
  Dermatologie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Alberto je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé hormonální akné předepsal správné krémy. Má velmi moderní a profesionální přístup, je velmi milý a chápavý. Nejlepší dermatolog v Praze!

  Dermatologie
  Dermatologie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Na začátku ledna mi byl Dr. Albertem v den konzultace vykonán filler rtu, a výsledek miluji! Dr. Alberto je velmi vstřícný a opravdu rozuměl přesně tomu, co jsem chtěla. Mé rty vypadají přirozeně a plněji, v což jsem doufala! Už jsem jej doporučila mým kamarádkám a budu v tom také pokračovat! S mou zkušeností s ABClinic a Dr. Albertem jsem extrémně spokojená. 🙂

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Klinika je velmi příjemná, s pěkným prostředím a přátelskými zaměstnanci. Navštívila jsem Dr. Ruzziho z důvodu vyšetření několika mateřských znamének, která jsem chtěla odstranit. Pečlivě mi vysvětlil nálezy i možnosti odstranění, a byl schopen proceduru vykonat ihned po konzultaci. Průběh byl rychlý a výsledky úspěšné.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Naprosto spokojený! Dr. Alberto Leguina-Ruzzi je výborný! Opravdu profesionál na svém místě. Skvěle dokázal poradit a celková konzultace vč. finálního ošetření byla bezproblémová a prakticky bezbolestná. Velmi přátelský přístup, který se vidí dnes málokde.

  Dermatologie
  Dermatologie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina je úžasný doktor s vysokým standardem péče. Pečlivě vysvětlí proceduru o kterou máte zájem zatímco zůstává realistický, co se očekávání týče. Je také velmi flexibilní a dostupný v rámci rozumného časového rozpětí.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s Dr. Leguina Ruzzim a následně jsem podstoupila velmi rychlé léčivé laserové odstranění. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá, a pan doktor se mnou také prošel některé informace ohledně procesu léčby. Vše šlo hladce! Doktor Leguina Ruzzi je starostlivý a velmi profesionální lékař, nejlepší dermatolog v Praze. Má další kožní obtíž se díky jeho vědomostem a péči výrazně zlepšila. Z dřívějška mám špatné zkušenosti, kdy mě lékaři vystrašili poměrně vážnou diagnózou, kterou později Dr. Leguina Ruzzi vyvrátil. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Chci velmi doporučit Dr. Alberta, který vyléčil  mou orální dermatitidu za dva týdny, zatímco jsem se s ní potýkala po více než půl roku. Slečny na recepci byly vždy příjemné a mile upozorňovaly na budoucí schůzky. Po léčbě na této klinice mám pouze dobré pocity. 😌 Děkuji, že moje tvář opět vypadá skvěle!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji udělala něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi řekl, že něco takového mému obličeji neudělá, což si myslím, že by neřekl každý doktor. Procedura byla bezbolestná a výsledek miluji! Každému, kdo něco takového plánuje, doporučuji! A já určitě přijdu znova!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Paní doktorka je jednička! Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký a měla jsem hroznou mezeru mezi nosem a rtem. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, a myslela si, že se s tím prostě musím smířit, protože napíchané kačeří rty se mi nikdy nelíbily. Rty jsem si během dvou měsíců nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Od jara jsem se potýkala s vážným ekzémem na rukou. Na podzim jsem konzultovala s jiný lékařem, potíže ale zůstaly. Dr. Leguina byl soucitný a znalý. Okamžitě mě uklidnil detailním vysvětlením dalšího postupu, přičemž mi připomněl, že se jedná o dlouhý ale zvládnutelný proces. Za pouhých 5 týdnů byly k vidění skvělé výsledky. Jsem vděčná za služby, péči, profesionalitu a přátelskost ABClinic.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina je úžasný doktor s vysokým standardem péče. Pečlivě vysvětlí proceduru o kterou máte zájem zatímco zůstává realistický, co se očekávání týče. Je také velmi flexibilní a dostupný v rámci rozumného časového rozpětí.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Všichni jsou velmi milí, především doktor Alberto. 🙂 Dostala jsem svůj roztok během 5 minut a nemůžu se dočkat, až uvidím výsledky!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Pan doktor Ruzzi je prostě nejlepší a velice profesionální, i co se komunikace s pacientem týče. Vždy je příjemný a má skvělý přístup i pochopení. Rad bych všem naprosto doporučil!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
ABClinic zákroky A→Z
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.