abclinic_dermatologie_jizvy

Jizvy

Korektivní péče

Zhojení tkáně jizvou může být esteticky i funkčně velmi nepříjemnou záležitostí. Svému nositeli jizvy působí řadu psychických problémů a mohou vést ke snížení sebevědomí. Na začátku vzniku jizvy obvykle stojí poranění, chirurgický zákrok nebo onemocnění kůže, například akné. Estetická medicína disponuje v současnosti celou řadou možností, jak problém s jizvami řešit. Žádná jizva sice nejde odstranit úplně, ale lze ji udělat velmi nenápadnou. Obecně u jakékoliv jizvy platí – čím dříve ji začnete řešit, tím lepšího výsledku dosáhnete.

Disponujeme nejmodernějšími přístroji pro řešení jizev.

Vznik jizvy

Na vzniku jizev se podílí několik faktorů, tj. kvalita kůže a podkoží, hloubka a typ poranění, způsob prvotního ošetření, schopnost těla regenerovat, ale i celkový životní styl. V ideálním případě se poraněná oblast zhojí zcela bez následků, často se ale tkáň hojí tak, že je rána postupně nahrazována vazivem, a tím se tvoří jizva. Roli k tvorbě jizev sehrávají také nejrůznější onemocnění, například cukrovka, infekce nebo alergie.

Co zákrokem získáte

 • Oploštění a zesvětlení vystouplých jizev, včetně léčby keloidů
 • Efektivní řešení jizev po akné či planých neštovicích
 • Bohaté zkušenosti a kombinace nejmodernějších postupů pro co nejlepší efekt

Typy jizev

Hypertrofická jizva
Hypertrofická jizva vzniká nadměrnou tvorbou vaziva při hojení. Vystupuje nad okolní tkáň, působí neesteticky, a navíc může činit i řadu funkčních potíží. Pokud se například nachází v místě ramínka od podprsenky nebo švu prádla. Hypertrofické jizvy lze díky estetické medicíně výrazně zmenšit, oploštit a zesvětlit. Používáme k tomu velmi moderní lasery, uplatňujeme tlakové masáže a v některých případech může lékař navrhnout jizvu odstranit chirurgicky. To je vhodné především při zranění s neostrým okrajem, kdy je jizva široká a „otevřená“. Po jejím odstranění sice znovu jizva vzniká, ale precizní prací chirurga je slabší a podstatně méně nápadná.


Keloidní jizva

Může se také stát, že tkáň v oblasti zranění se zajizvuje až tak, že vazivo přesahuje okraje rány a jizva svými cípy vybíhá do okolí. Tyto jizvy se nazývají keloidní, a právě přerůstáním do okolí se liší od hypertrofických. Keloidy mají obvykle červenou nebo nafialovělou barvu a jsou pro své nositele velmi nepříjemné. Příčina vzniku keloidů není přesně známá, zvažují se genetické faktory, ale i některé mechanismy hojení a typ a množství kožního mazu. Keloid se může vytvořit nejen v důsledku zranění, ale také po chirurgickém zákroku, očkování nebo dokonce i po bodnutí hmyzem. Pokud se u vás v minulosti objevil keloid, je důležité o tom informovat lékaře.

V léčbě keloidů se užívají intralezionální kortikosteroidní injekce, které se přímo do postiženého místa aplikují, což vede ke zmenšení jizvy. Dále se skvěle uplatňují lasery, nebo ji lze odstranit excizí a následně podpořit hojení tkáně tak, aby keloid znovu nevznikl.


Hypotrofická jizva

Tyto jizvy jsou na rozdíl od hypertrofických nebo keloidních jizev vtažené dovnitř, pod úroveň okolní tkáně. Často vznikají po akné nebo prodělaných neštovicích, může se tak ale i zhojit běžné zranění. Úspěšnost léčby hypotrofické jizvy je značně ovlivněna její hloubkou. Vynikající výsledky přináší metoda IPL, která pracuje se širokospektrálním polychromatickým světlem. Velmi efektivní je také subcize jizev, kdy se tenkou jehlou proseknou vlákna, která poškozenou kůži vtahují dovnitř. Ideální je na subcizi navázat kožními výplněmi, které propadliny vyplní. Zlepšení přináší také mikrojehličkování, mezoterapie nebo plazmaterapie, které podpoří regeneraci kůže a zjemní její strukturu.

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Jak vypadá vaše jizva a které řešení je pro její odstranění nejlepší, musí vždy zhodnotit ošetřující lékař po osobní konzultaci. Včasné objednání může pomoci jizvy efektivněji redukovat.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.