abclinic_dermatologie_akne

Akné

Korektivní péče

Akné je zánětlivé onemocnění kůže, s kterým se setkávají nejen teenageři v období puberty, ale může přetrvávat až do pozdního věku. Výskyt akné vzniká v důsledku zvýšené produkce mazových žláz, kdy se tvoří drobné zanícené pupínky, nejčastěji na obličeji, krku, ramenou nebo zádech. Pokud se akné včas a správně neléčí, může zanechávat rozsáhlé jizvy a způsobovat tak řadu psychických obtíží.

Jako jediná klinika v ČR používáme k odstranění akné unikátní přístroj AcGen.

Proč akné vzniká

Působením mikroorganismů dochází k ucpání mazových žláz uložených v kůži. Většinou je na vině zvýšená tvorba kožního mazu, který ucpává póry. Klíčovou roli hrají hormonální vlivy, genetika, poruchy odlučování svrchní vrstvy kůže, bakterie a kvasinky, které mohou vyvolávat infekci. V některých případech se infekce šíří do hloubky a dochází tak k tvorbě cyst, ze kterých následně vznikají jizvy. Výskyt akné výrazně ovlivňuje strava, konzumace alkoholu a kouření, používání nevhodné kosmetiky nebo užívání některých léků.

Průběh akné

Akné může mít u každého člověka jiný průběh. Velmi mírná forma se projevuje černými tečkami a občasnými pupínky, při správné péči se vyhojí bez následků. Pokud se však objeví středně těžká až těžká forma s velkým výsevem zanícených pupínků a červených zatvrdlých míst, kvalitní hygiena kůže nestačí. V kůži se tvoří cysty, které spontánně praskají a zanechávají hluboké, většinou vtažené jizvy. U některých druhů akné dochází k celkovému zbytnění kůže.

Co zákrokem získáte

 • Vysoce individualizovaná péče s nejlepším výsledkem
 • Bez doplňkové farmakologické léčby
 • Efektivní řešení jizev po akné
 • Kosmetika na míru aknózní pokožce
 • Kombinace efektivních zákroků

Péče o pleť při akné

Léčba akné vyžaduje velkou míru trpělivosti. Základem péče je dokonalé čištění pleti, úprava životosprávy, ochrana kůže proti vnějším vlivům. Velkou roli hraje také správná na míru připravená kosmetika. V ABClinic připravujeme krémy od značky Universkin.

Možnosti léčby akné

Pro úspěšnou léčbu aknózní pokožky je vždy vhodné absolvovat konzultaci s lékařem, který vybere kombinaci vhodných procedur v závislosti na problému. Ošetření spočívá ve využití laserových ošetření, intenzivního pulsního světla, v kombinaci s chemickým peelingem, nebo injekčními metodami, jakou jsou například plazmalifting, plasmatec, mezoterapie apod.

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Neléčené akné může způsobovat hluboké jizvy, které se velmi problematicky odstraňují a mohou dotyčnému způsobovat společenské trauma. Je důležité přijít vždy včas.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.