abclinic_dermatologie_akne

Akné

Dermatologie

Akné je zánětlivé onemocnění kůže, s kterým se setkávají nejen teenageři v období puberty, ale může přetrvávat až do pozdního věku. Výskyt akné vzniká v důsledku zvýšené produkce mazových žláz, kdy se tvoří drobné zanícené pupínky, nejčastěji na obličeji, krku, ramenou nebo zádech. Pokud se akné včas a správně neléčí, může zanechávat rozsáhlé jizvy a způsobovat tak řadu psychických obtíží.

Jako jediná klinika v ČR používáme k odstranění akné unikátní přístroj AcGen.

Proč akné vzniká

Působením mikroorganismů dochází k ucpání mazových žláz uložených v kůži. Většinou je na vině zvýšená tvorba kožního mazu, který ucpává póry. Klíčovou roli hrají hormonální vlivy, genetika, poruchy odlučování svrchní vrstvy kůže, bakterie a kvasinky, které mohou vyvolávat infekci. V některých případech se infekce šíří do hloubky a dochází tak k tvorbě cyst, ze kterých následně vznikají jizvy. Výskyt akné výrazně ovlivňuje strava, konzumace alkoholu a kouření, používání nevhodné kosmetiky nebo užívání některých léků.

Průběh akné

Akné může mít u každého člověka jiný průběh. Velmi mírná forma se projevuje černými tečkami a občasnými pupínky, při správné péči se vyhojí bez následků. Pokud se však objeví středně těžká až těžká forma s velkým výsevem zanícených pupínků a červených zatvrdlých míst, kvalitní hygiena kůže nestačí. V kůži se tvoří cysty, které spontánně praskají a zanechávají hluboké, většinou vtažené jizvy. U některých druhů akné dochází k celkovému zbytnění kůže.

Co zákrokem získáte

  • Vysoce individualizovaná péče s nejlepším výsledkem
  • Bez doplňkové farmakologické léčby
  • Efektivní řešení jizev po akné
  • Kosmetika na míru aknózní pokožce
  • Kombinace efektivních zákroků

Péče o pleť při akné

Léčba akné vyžaduje velkou míru trpělivosti. Základem péče je dokonalé čištění pleti, úprava životosprávy, ochrana kůže proti vnějším vlivům. Velkou roli hraje také správná na míru připravená kosmetika. V ABClinic připravujeme krémy od značky Universkin.

Možnosti léčby akné

Pro úspěšnou léčbu aknózní pokožky je vždy vhodné absolvovat konzultaci s lékařem, který vybere kombinaci vhodných procedur v závislosti na problému. Ošetření spočívá ve využití laserových ošetření, intenzivního pulsního světla, v kombinaci s chemickým peelingem, nebo injekčními metodami, jakou jsou například plazmalifting, plasmatec, mezoterapie apod.

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Neléčené akné může způsobovat hluboké jizvy, které se velmi problematicky odstraňují a mohou dotyčnému způsobovat společenské trauma. Je důležité přijít vždy včas.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám