Věděli jste, že má oxid uhličitý léčebné vlastnosti? Je to tak, a právě proto se tento plyn používá v rámci karboxyterapie – procedury, která nejen odstraňuje projevy stárnutí vaší pleti, ale přináší celou řadu dalších benefitů.

Karboxyterapie: Cesta k mladistvé pleti a zdravějšímu vzhledu

Poprvé byly účinky oxidu uhličitého objevené ve Francii v roce 1930. V tamních lázních zjistili, že pacientům, kteří se koupali v pramenech bohatých na CO2, se zlepšily kožní problémy a krevní oběh. Od té doby se procedura vyvinula a stala se oblíbeným dermatologickým zákrokem. Přečtěte si, jak karboxyterapie probíhá a jaké pozitivní účinky může mít nejen na vaši pleť. 

Co je to karboxyterapie neboli plynové injekce?

Karboxyterapie je metoda estetické dermatologie, která využívá léčebné vlastnosti oxidu uhličitého (CO2). Při této proceduře lékař aplikuje pomocí plynových injekcí oxid uhličitý pod kůži za účelem zlepšení krevního oběhu, stimulace produkce kolagenu a celkového zlepšení vzhledu pokožky.

Při zvýšené koncentraci oxidu uhličitého v pokožce tělo spouští celou řadu přirozených procesů:   

 • Rozšíření krevních cév a zlepšení krevního oběhu. Reakce, která pomáhá k lepší dodávce kyslíku a živin do tkání. To je zásadní pro zdraví a regeneraci tkání. Lepší krevní oběh zároveň vede ke snadnějšímu odstranění odpadních látek metabolismu.
 • Stimulace produkce kolagenu: Díky tomu, že jsou tkáně dobře vyživené, se stimuluje tvorba kolagenu a elastinu. To jsou látky důležité pro udržení pevnosti, pružnosti a mladistvého vzhledu pokožky.
 • Podpora regenerace tkání: Karboxyterapie napomáhá taky k rychlejšímu hojení pokožky, ať už jde o strie, jizvy nebo poškozenou tkáň po chirurgickém zákroku.  
 • Rozklad tukových buněk: Procedura působí lipolyticky, to znamená, že dokáže rozpustit tuk. Při zvýšeném krevním oběhu totiž dochází ke snazšímu rozpouštění a odplavování tuku. Díky tomu karboxyterapie napomáhá k odstranění celulitidy a tukových polštářků. 

Tip: Karboxyterapie se využívá k modelaci problematických partií, jako jsou stehna, boky, břicho nebo podbradek. Jestli ale toužíte po výraznější redukci tuku, pak by pro vás mohla být vhodným řešením liposukce. Přečtěte si, co je to liposukce a v čem se liší jednotlivé typy

Co zákrokem získáte?

Přirozené regenerační procesy v těle, které se spustí při aplikaci oxidu uhličitého, můžou vést k mnoha pozitivním účinkům, mezi které patří:

 • Zlepšení kvality pleti, včetně redukce kruhů pod očima nebo pigmentových skvrn.
 • Zpevnění pokožky díky produkci kolagenu a elastinu.
 • Redukce projevů stárnutí. Procedura pomáhá s odstraněním vrásek, obnovením elasticity pokožky a redukcí dalších známek stárnutí.
 • Zlepšení vzhledu strií a jizev.
 • Redukce celulitidy a tukových polštářků na různých částech těla.
 • Podpora hojení a regenerace pokožky.

Je nutná konzultace?

I přesto, že je karboxyterapie minimálně invazivní metoda, stejně jako při jakékoliv jiné dermatologické proceduře by měla být prvním krokem konzultace s lékařem. Konzultace je důležitá zejména z toho důvodu, aby lékař zhodnotil váš zdravotní stav a prodiskutoval s vámi možná rizika a výsledky. Vzhledem k tomu, že se nejedná o náročnou proceduru, není potřeba žádná speciální příprava. A tak je možné konzultaci a ošetření provést v rámci jedné návštěvy

Tip: Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv esteticko-dermatologický zákrok, vždy si pečlivě vyberte kliniku a lékaře, který zákrok provede. Přečtěte si článek, ve kterém jsme pro vás sepsali 4 kroky, jak na to

Jak karboxyterapie probíhá?

Před samotnou procedurou lékař očistí ošetřovanou pokožku. Následně pod kůži pomocí plynových injekcí aplikuje netoxický oxid uhličitý. Množství CO2 a hloubka vpichu vždy záleží na ošetřované oblasti a požadovaných výsledcích. 

Jedná se o tenkou jehlu, a proto není potřeba na ošetřovanou oblast použít anestetikum. V průběhu aplikace můžete pocítit mírnou bolest, popřípadě mravenčení nebo lehké pálení. Všechny tyto projevy jsou přirozenými vedlejšími účinky a odezní brzy po ošetření.  

Délka procedury se odvíjí podle rozsahu ošetřované oblasti. Zpravidla ale trvá jedna aplikace zhruba 20 minut. Počet ideálních opakování určí lékař na základě požadovaných výsledků a stavu vaší pokožky. Běžně se počet sezení pohybuje mezi 5–10 opakováními v intervalu 1–2× týdně

Co obnáší péče po zákroku?

Výše zmíněné nepříjemné pocity odezní během několika minut po zákroku. V místě ošetření se můžou následně objevit drobné modřinky, ale i ty během několika dní zmizí.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o náročný zákrok, můžete se ihned po aplikaci vrátit k běžnému životu, včetně cvičení a dalších fyzicky náročných aktivit. Pouze při vystavování ošetřované pokožky slunci doporučujeme použít krém s vysokým ochranným faktorem.

Tip: Jestli se chcete vyhnout nežádoucím pigmentacím pokožky, tak byste se měli před slunečním zářením chránit během celého roku. Přečtěte si všechny tipy, jak chránit pleť přes léto.  

Jsou výsledky trvalé? 

Výsledky karboxyterapie přetrvávají přibližně 6 měsíců. Procesy stárnutí pokožky probíhají i po zákroku a z toho důvodu nejsou výsledky trvalé. Pokud chcete výsledky karboxyterapie udržet, doporučujeme proceduru v pravidelných intervalech opakovat. 

Ošetření je možné kombinovat i s dalšími technikami pro omlazení kůže, jako je například mikrojehličkování nebo ošetření intenzivním pulsním světlem (IPL).  

Jaké jsou kontraindikace?

Karboxyterapie je minimálně invazivní bezpečné ošetření. Přesto ale existují situace, kdy by se tahle procedura neměla aplikovat z důvodu rizika komplikací nebo zhoršení aktuálního zdravotního stavu. I kvůli tomu zákrok vyžaduje předchozí konzultaci, během které lékař vyloučí jakékoliv kontraindikace.

V případě jakých situací není karboxyterapie vhodná?

 • V období těhotenství a kojení.
 • V případě nezahojených poranění na kůži.
 • Při probíhajících zánětlivých procesech na kůži.
 • Při vážných zdravotních problémech.
 • Při diagnostikovaném onkologickém onemocnění. 

Je pro vás karboxyterapie vhodné ošetření?

Chcete získat mladistvý vzhled, ale nevíte, jestli je pro vás karboxyterapie ta pravá procedura? Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci. Naši zkušení specialisté zhodnotí stav vaší pokožky a vyberou procedury, které pro vás budou vhodné a přinesou vám požadované výsledky. Ať už vás trápí jakýkoliv nedostatek na obličeji nebo těle, společně pro vás najdeme ideální řešení. 

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

Zprávu jsme úspěšně odeslali.

Mohlo by vás také zajímat

Nový rozměr ženskosti: Zjistěte vše, co potřebujete vědět o plastice vaginy
Nový rozměr ženskosti: Zjistěte vše, co potřebujete vědět o plastice vaginy

Stále více ženám záleží na tom, jak vypadají jejich intimní partie a touží po zkvalitnění sexuálního prožitku. Proto si dnes přiblížíme zákrok, který ...

Slevy pro klienty Clever fit Chodov
Slevy pro klienty Clever fit Chodov

Pro klienty Clever fit Chodov nabízí klinika ABClinic Art & Beauty zajímavé slevy

Diagnostika pleti: Dopřejte vaší pleti přesně to, co potřebuje
Diagnostika pleti: Dopřejte vaší pleti přesně to, co potřebuje

Všichni toužíme po zdravé a krásné pleti. A nejeden z nás je pro to ochotný udělat opravdu hodně. Od používání drahých krémů a sér až po různá ošetřen...

Co může za vypadání vlasů a jak mu zabránit?
Co může za vypadání vlasů a jak mu zabránit?

Vypadávání vlasů je pro řadu lidí nepříjemný strašák, kvůli kterému se bojí po česání podívat na hřeben nebo kartáč. Husté a zdravé vlasy totiž obvykl...

Mezoterapie – neinvazivní omlazovací metoda, která dodá vaší pleti svěží vzhled
Mezoterapie – neinvazivní omlazovací metoda, která dodá vaší pleti svěží vzhled

Díváte se na sebe někdy do zrcadla a vidíte, jak se na vaší pokožce podepsal zub času? Přestože sami sobě tvrdíte, že vrásky jsou přirozenou součástí ...

Co obnáší rekonstrukce panenské blány? Zažijte své poprvé podruhé
Co obnáší rekonstrukce panenské blány? Zažijte své poprvé podruhé

Panenská blána – slovní spojení, které nejvíce používají náctileté dívky, pro které je panenství aktuální téma. Jsou ale některé ženy, pro které má ta...

Jak se zbavit chrápání: Příčiny a doporučená léčba
Jak se zbavit chrápání: Příčiny a doporučená léčba

Chrápání není jen rušivým zvukem, ale často také známkou problémů s dýchacími cestami. Pro mnoho lidí se jedná o závažný problém, který může ovlivnit ...

Jaké existují metody transplantace vlasů a jejich výhody?
Jaké existují metody transplantace vlasů a jejich výhody?

Je vaším snem mít husté vlasy, ale příroda vám bohužel v tomto směru nenadělila? Máte štěstí, že žijete ve světě, kde díky moderním technologiím estet...

Jak se zbavit akné jednou provždy?
Jak se zbavit akné jednou provždy?

Problematická a aknózní pleť trápí spoustu lidí nejen během dospívání. Podle statistiky z roku 2023 trápí akné 25 % žen a 12 % mužů starších 40 let (y...

Všechny aktuality