abclinic_dermatologie_microneedling

Mikrojehličkování (Microneedling)

Dermatologie

Technika omlazení kůže, která využívá přirozenou schopnost regenerace, nabízí ošetření zvané mikrojehličkování.

Při mikrojehličkování (Microneedlingu) volíme léčebné sérum podle vašich individuálních potřeb, které se zapracovává do pokožky.

Co je mikrojehličkování (Microneedling)

Jehličkování je medicínská technika, která k omlazení kůže využívá její přirozenou schopnost regenerace. Metoda spočívá v tom, že lékař vytvoří v kůži velmi jemné kanálky, vzniká tak mikrotrauma. Díky tomu se nastartuje proces obnovy kůže, je stimulována tvorba kolagenu a regenerace buněk. Pro zvýšení účinku metody se do kanálků aplikuje speciálně vybrané mezoterapeutické sérum.

Pro koho je ošetření vhodné

Ošetření je ideální metodou pro ženy i muže, kteří potřebují omladit a vypnout stárnoucí a ochabující pokožku. Mikrojehličkováním lze dosáhnout vyhlazení jemných vrásek, ale také zesvětlení pigmentových skvrn a zlepšení stavu jizev. Ošetření je vhodné pro všechny typy pokožky.

Co zákrokem získáte

  • Mikrojehličkování využívá přirozené regenerační schopnosti kůže
  • Efekt omlazení je výrazně podpořený využitím mezoterapeutických sér
  • Bezbolestné ošetření s dlouhotrvajícím efektem

Video

Před / Po

Před ošetřením

Mikrojehličkování nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Konzultace a ošetření se provádí v rámci jedné návštěvy. Zákrok nelze provádět v době těhotenství, nebo během kojení.

Průběh ošetření

Ošetřovaná oblast se znecitliví lokálním anestetikem. Lékař vybere vhodné sérum a typ mikrojehliček pro daný druh problému. Následně provede větší množství velmi jemných a mělkých vpichů do hloubky 0,1 až 2 mm. Bolestivost zákroku je zcela minimální.

Po ošetření

Po zákroku bývá pokožka přechodně zarudlá. Toto zarudnutí začíná postupně mizet, obvykle to trvá 1–14 dnů v závislosti na citlivosti kůže. Mohou se objevit droboučké modřinky, i ty se ale rychle vstřebávají. Ošetřená kůže by se měla po dobu hojení chránit před slunečním zářením krémy s vysokým ochranným faktorem. Stejně tak není vhodná návštěva kosmetiky, solária nebo sauny.

Důležité informace

Po ošetření je nastartovaný proces obnovy kůže, který trvá několik měsíců. V této době se vytváří nový kolagen, regenerují se kožní buňky a kůže se stává pružnější, jasnější, redukují se jemné vrásky. Pro dosažení optimálního výsledku je ošetření vhodné několikrát zopakovat, obvykle se doporučují 3 sezení.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám