abclinic_dermatologie_microneedling

Mikrojehličkování (Microneedling)

Korektivní péče

Technika omlazení kůže, která využívá přirozenou schopnost regenerace, nabízí ošetření zvané mikrojehličkování.

Při mikrojehličkování (Microneedlingu) volíme léčebné sérum podle vašich individuálních potřeb, které se zapracovává do pokožky.

Co je mikrojehličkování (Microneedling)

Jehličkování je medicínská technika, která k omlazení kůže využívá její přirozenou schopnost regenerace. Metoda spočívá v tom, že lékař vytvoří v kůži velmi jemné kanálky, vzniká tak mikrotrauma. Díky tomu se nastartuje proces obnovy kůže, je stimulována tvorba kolagenu a regenerace buněk. Pro zvýšení účinku metody se do kanálků aplikuje speciálně vybrané mezoterapeutické sérum.

Pro koho je ošetření vhodné

Ošetření je ideální metodou pro ženy i muže, kteří potřebují omladit a vypnout stárnoucí a ochabující pokožku. Mikrojehličkováním lze dosáhnout vyhlazení jemných vrásek, ale také zesvětlení pigmentových skvrn a zlepšení stavu jizev. Ošetření je vhodné pro všechny typy pokožky.

Co zákrokem získáte

 • Mikrojehličkování využívá přirozené regenerační schopnosti kůže
 • Efekt omlazení je výrazně podpořený využitím mezoterapeutických sér
 • Bezbolestné ošetření s dlouhotrvajícím efektem

Video

Před / Po

Před ošetřením

Mikrojehličkování nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Konzultace a ošetření se provádí v rámci jedné návštěvy. Zákrok nelze provádět v době těhotenství, nebo během kojení.

Průběh ošetření

Ošetřovaná oblast se znecitliví lokálním anestetikem. Lékař vybere vhodné sérum a typ mikrojehliček pro daný druh problému. Následně provede větší množství velmi jemných a mělkých vpichů do hloubky 0,1 až 2 mm. Bolestivost zákroku je zcela minimální.

Po ošetření

Po zákroku bývá pokožka přechodně zarudlá. Toto zarudnutí začíná postupně mizet, obvykle to trvá 1–14 dnů v závislosti na citlivosti kůže. Mohou se objevit droboučké modřinky, i ty se ale rychle vstřebávají. Ošetřená kůže by se měla po dobu hojení chránit před slunečním zářením krémy s vysokým ochranným faktorem. Stejně tak není vhodná návštěva kosmetiky, solária nebo sauny.

Důležité informace

Po ošetření je nastartovaný proces obnovy kůže, který trvá několik měsíců. V této době se vytváří nový kolagen, regenerují se kožní buňky a kůže se stává pružnější, jasnější, redukují se jemné vrásky. Pro dosažení optimálního výsledku je ošetření vhodné několikrát zopakovat, obvykle se doporučují 3 sezení.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.