Zvětšení prsou (Augmentace)

Zvětšení prsou (Augmentace)

Plastická chirurgie

Ženská ňadra jsou odpradávna předmětem obdivu a mnoha diskuzí. Právě dokonalá prsa jsou symbolem ženskosti. Trápí vás geneticky daná malá prsa? Došlo u vás ke zmenšení jejich objemu následkem těhotenství, nebo patříte k těm šťastným ženám, jejichž prsa mají prakticky bezchybný tvar, ale potřebují zvětšit?

Augmentace prsou neboli zvětšení je vhodným řešením pro ženy, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí.

Co je augmentace prsou

Zvětšení prsou patří mezi nejžádanější operace v estetické chirurgii. Cílem je změnit jejich objem, a to nejčastěji pomocí prsního implantátu, nebo pomocí vlastního tuku, tzv. lipofillingu.

V některých případech se obě metody kombinují a provádí se tzv. kompozitní augmentace prsou. Implantát může být umístěn pod prsní žlázou (tzv. subglandulární uložení).

Druhou možností je umístit implantát z větší části pod prsní sval, který jej pak ve větší nebo menší míře překrývá v jeho horní části. Zvětšení prsou je možné provádět zároveň s korekcí (modelací) tvaru prsou.

Všechny prsní implantáty podléhají přísné kontrole, proto na naší klinice používáme několik prověřených značek implantátů, jako jsou Mentor, Polytech, Motiva.

Co zákrokem získáte

 • 3D vizualizace vám ukáže, jak budou vaše prsa vypadat po operaci
 • Kvalitní prověřené značky implantátů vám zaručí bezpečí
 • Zvětšení prsou je možné provádět zároveň s korekcí (modelací) tvaru prsou
 • Proporčně přiměřená a krásná prsa
 • Plný dekolt a větší sebevědomí
 • Pocit být sama sebou

Video

Před / Po

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Na základě důkladné předoperační analýzy anatomického nálezu vám může plastický chirurg navrhnout optimální typ augmentace prsou. To zahrnuje určení přesné velikosti a tvaru implantátu, rozhodnutí o způsobu jeho umístění a linii řezu. Protože augmentace prsou se provádí v celkové narkóze, je nutné absolvovat předoperační vyšetření.

Průběh operace

Vlastní operace trvá podle individuální náročnosti zhruba hodinu. Váš chirurg provede na zvoleném místě řez, pronikne pod žlázu, eventuálně až pod sval, následně vytvoří dutinu a pomocí zkušebního implantátu (sizeru) ještě jednou důkladně ověří zvolený tvar a velikost implantátu. Potom usadí implantát a ránu uzavře stehy. Operační pole bude sterilně překryto a zavázáno elastickým obinadlem.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10 až 14 dnů klidový režim. Speciální pooperační podprsenku, která je nutná pro správné zhojení prsou, je dobré nosit po dobu 5 až 6 týdnů. Sportovat můžete začít postupně, nejdříve však za 3 až 4 týdny po operaci.

Proces stárnutí a s ním související hormonální změny, které ovlivňují mléčnou žlázu, jsou bohužel nevyhnutelné. Tyto faktory budou pochopitelně ovlivňovat i dlouhodobou stabilitu výsledku augmentace. Pro zachování efektu operace vám naši specialisté doporučí pravidelné procedury a terapie určené k udržení pevného hezkého poprsí. Terapie pomocí přístrojů JEISYS a exkluzivní procedury od RENEVE MONACO, které můžete na naší klinice využít, vám umožní zachovat co nejdéle mladistvý vzhled i dobrou fyzickou kondici.

Důležité informace

Augmentace a modelace současně
Zvětšení prsou (Augmentace) není metodou určenou k úpravě tvaru prsou, ale pouze k jejich zvětšení. K úpravě tvaru je potřeba prsa modelovat. Zvětšení prsou je možné provádět zároveň s korekcí (modelací) tvaru prsou.

Velikost implantátu
Při rozhodování o velikosti implantátu je vždy nutné zvážit nejen samotný objem, ale zejména objem implantátu v poměru k jeho základně. Řešíme tedy výšku, tzv. profil implantátu. Různé profily při stejném poloměru implantátů mohou působit velký rozdíl v objemu. Proto udávání objemu jako rozhodujícího faktoru je sice nejjednodušším, ale také nejméně určujícím kritériem.

Komplexní přístup
Aby vaše nová krásná prsa vynikla, je potřeba, aby byla celá vaše postava na nový objem ňader připravena. Proto je vhodné před operací absolvovat odbornou konzultaci také u našich specialistů a řídit se jejich doporučením na zpevnění postavy. Ideální je například využití unikátní přistroj HUBER. Ke krásným prsům patří také dekolt, proto vám náš plastický chirurg může doporučit i případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, které zlepší jejich stav a přispějí k dokonalému pooperačnímu výsledku a jeho dlouhodobému udržení. Protože každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové za famózně provedenou augmentaci prsou, která předčila mé očekávání. A jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro ni. Po velmi příjemné, lidské konzultaci a 3D vizualizaci, jsem měla jasno. Ale v realitě jsou prsa ještě krásnější! A jsem vážně nadšená. Moc, moc děkuji. A to celému personálu kliniky. Sestřičky prostě super-moc milé, ochotné, připadala jsem si jako na Riviéře.. Až půjdu na víčka, opět půjdu sem k paní doktorce.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Když jsem své manželce vybíral kliniku, vybíral jsem poměr cena & výkon, zvolil jsem ABClinic. Z počátku jsem měl smíšené pocity, přeci jenom člověk nejde kupovat rohlíky. Nicméně však profesionálka paní doktorka Věra Šatánková, která nás na vstupní konzultaci ohromila svou praxí, ke které jsme se pokecem dostali náhodně, tuším kolem 20 let praxe v USA v Californii a bylo to znát, odvedla práci bez chyby. Pooperační péče tmavovlasou sestřičkou (jméno nevíme) byla na jedničku s pěti hvězdičkami, opravdu si moc vážíme takové péče, jaké se dostávala mé manželce. Prostor, kde manželka strávila noc, byl opravdu krásný s výhledem a super čistý, nemáme výhrady, práce odvedena super a i recepce byla při odchodu přívětivá. Jinak šlo o augmentaci prsou. Za manželku děkuji Doktorce a velké díky zdravotní sestřičce, byla dokonalá.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Má zkušenost s klinikou a každým doktorem je velice pozitivní a nemohu jinak než jen poděkovat paní MUDr. Věře Šatánkové za splněný sen mít krásná a přirozená prsa. Operace proběhla bez jakýchkoliv komplikací a také pooperační péče je k nezaplacení. Děkuji moc celému týmu kliniky.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Krásná klinika, milý personál i včetně krásných slečen na recepci. Jsem velice šťastná, že jsem si vybrala právě ABClinic. Můžu se pyšnit krásným dekoltem podle mých představ od velmi šikovné a úžasné paní doktorky Šatánkové. Můžu velmi doporučit!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Na klinice jsem podstoupila zvětšení prsou. Konzultace s paní doktorkou Šatánkovou byla i díky překladatelce - koordinátorce pěkně srozumitelná, věnovala mi dostatek času i pozornosti. Na klinice jsem se cítila dobře, panuje zde velmi příjemná atmosféra.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Touto cestou bych chtěla moc poděkovat paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové za úžasně odvedenou práci. Klobouk dolů  před paní doktorkou a děkuji celé klinice za úžasný milý přístup. Na klinice jsem podstoupila augmentaci spojenou s modelací. Velké děkuji!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • U paní doktorky jsem byla na augmentaci prsou s vložením pod sval. Překvapila mě svým lidským, ale zároveň profesionálním přístupem. Neměla u mě lehký úkol - z ničeho vyčarovat krásná prsa! Trpělivě vše se mnou konzultovala a když jsem pochopila, že ona je ten člověk, který mi chce pomoct vyčarovat to, co je mým přáním, dala jsem jí volnou ruku. Člověk si přečte spoustu článků, prohlédne spoustu fotek, ale zkušenosti nikdo nenahradí. Musím říct, že jsem za to ráda. Vykouzlila nádheru. Jsem spokojená a nikam jinam bych nešla. Jizvičky se krásně hojí a já mám radost, že se cítím skvěle a už mi nepřijde, že bych je někdy neměla.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Na ABClinic jsem podstoupila augmentaci prsou pod vedením paní MUDr. Věry Šatánkové. Ráda bych touto cestou paní doktorce a skvělému personálu z kliniky vyjádřila své obrovské poděkování. Paní doktorka odvedla úžasnou práci a výsledek je upřímně nad mé očekávání.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Děkuji dr. Krajcové za kvalitně odvedenou práci. S výsledkem jsem po půl roce velmi spokojená, získala jsem prsa, jak jsem si představovala. Velmi ráda doporučím doktorku svým kamarádkám.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Ráda bych touto cestou vyjádřila obrovské poděkování paní doktorce Šatánkové, u které jsem podstoupila augmentaci prsou, a zároveň tak i skvělému personálu z kliniky. Paní doktorka odvedla opravdu úžasnou práci a výsledek je nad mé očekávání. Ještě jednou moc děkuji a vřele doporučuji.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Chtěla bych velmi poděkovat dr. Šatánkové, která mi provedla reoperaci špatně odvedené augmentace z jiné kliniky. Paní doktorka mi vše detailně vysvětlila, ukázala vše na vizualizaci a navrhla správný typ implantátu. Ještě jednou tímto děkuji paní dr. Šatánkové a celému týmu ABClinic, a samozřejmě i sestřičkám - za kvalitní péči před i po operaci. Je dobré cítit se na klinice v pozitivní a přátelské atmosféře.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
ABClinic zákroky A→Z
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.