Plastika stěny břišní (Abdominoplastika)

Plastika stěny břišní (Abdominoplastika)

Plastická chirurgie

Následkem těhotenství může dojít k uvolnění svalů a kůže břicha. V důsledku toho vzniká řada nejen estetických, ale i funkčních problémů. Výsledkem pak bývá nevzhledný kožní val, strie a například i kýla. K vytvoření kožního valu může dojít i po výraznější redukci váhy. Řešením funkčních i estetických problémů je plastická operace břicha, abdominoplastika.

Abdominoplastika může odstranit hned několik problémů, které vám zbytečně ubírají sebevědomí a radost ze života.

Co je abdominoplastika

Cílem plastiky břišní stěny je odstranit v rámci jedné operace několik potíží zároveň – sešít svalový rozestup, odstranit kožní nadbytky, v případě přítomnosti kýly provést její plastiku a ideálně se také liposukcí zbavit tukových nadbytků. Operace může mít rovněž formu tzv. miniabdominoplastiky, kdy se zákrok omezuje na oblast od pupku dolů. I tato forma plastiky může být doplněna jemnou liposukcí v oblasti nadbřišku, eventuálně pasu. V případě strií vám může lékař doporučit ošetření kůže k jejich zmírnění.

Co zákrokem získáte

 • Zákrok, který řeší diastázu nebo kýlu
 • Ploché břicho
 • Lze kombinovat s operacemi prsou
 • Lze kombinovat s liposukcí pro lepší výsledek

Video

Před / Po

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná konzultace s plastickým chirurgem. Na základě toho operatér zváží, jaký typ abdominoplastiky je pro vás nejvhodnější, případně navrhne jinou operační techniku (liposukce). Abdominoplastika se provádí v celkové anestezii.

Protože každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlit hojení.

Zkušený lékař vám rovněž doporučí předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, což povede k dosažení a udržení optimálního výsledku operace.

Průběh operace

Vlastní operace může trvat dle rozsahu a typu 1–3 hodiny. V případě kombinovaného výkonu chirurg poté, co odsál přiměřené množství tukové tkáně, přistoupí k vlastní plastice stěny břišní, kdy nejprve sešije případný rozestup svalů, upraví kýlu a následně vás zbaví kožního nadbytku. Po sešití operační rány bude oblast zákroku zpevněna kompresním prádlem.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci. Následně je nezbytné cca 14 dnů dodržovat klidový režim. Pooperační kompresní prádlo je nutné nosit po dobu 4–8 týdnů v závislosti na rozsahu a typu výkonu. Se sportem můžete začít od 4. týdne po zákroku.

Obvykle za 10–14 dnů je doporučeno začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Mimo každodenní domácí péči doporučujeme 2x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla.

Důležité informace

Abdominoplastika není operace určená k řešení problémů s nadváhou či obezitou. Pokud vás trápí současně s povislým břichem i nadměrná hmotnost, doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty, který vám pomůže stanovit vhodný režim k její úpravě.

Proces stárnutí a vliv gravitace na naše tělo jsou bohužel nevyhnutelné. Pro dlouhodobé udržení výsledku operace vám naši specialisté doporučí pravidelné procedury a terapie určené ke zpevnění kůže i svalstva břicha, ale také ke zpomalení procesů stárnutí celého těla, a to díky terapii pomocí přístrojů JEISYS a komplexním procedurám od RENEVE MONACO.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.