Ošetření očních víček a kruhů pod očima (Blefaroplasma)

Ošetření očních víček a kruhů pod očima (Blefaroplasma)

Dermatologie

Oční víčka a pokožka kolem očí tvoří velmi jemná kůže, která snadno povoluje, a spolu s kruhy a tukovými výhřezy nám spolehlivě zajistí unavenou stárnoucí vizáž. Víčka a oční okolí lze spolehlivě ošetřit řadou účinných neinvazivních metod, které výrazně omladí a osvěží výraz obličeje.

Díky komplexní péči o oční víčka i okolí budete mít stále svěží a mladistvý výraz.

Vrásky na očních víčkách a kožní nadbytky

Kůže na očních víčkách s narůstajícím věkem velmi rychle ztrácí elasticitu a ztenčuje se. Její pokles pak může být tak velký, že se stává nejen estetickým, ale i funkčním problémem. Kůže totiž může zasahovat až do zorného pole a ztěžovat pohyb očních víček. To způsobuje únavu, nadměrné slzení a pocit trvalého diskomfortu. Pokleslá oční víčka lze ošetřit buď klasickou chirurgickou cestou, nebo neinvazivně pomocí přístroje PLASMATEC, který pracuje na principu frakční plazmy.

Tukové výhřezy

Pokud dojde k uvolnění očního svalu a vaziva v okolí očního víčka, dochází ke vzniku tukových výhřezů. Ty se projevují jako váčky uložené pod očima, případně v oblasti vnitřního koutku horního víčka. Protože vznik tukových výhřezů není záležitostí jen věku, ale i dědičnosti, mohou se váčky objevovat i u velmi mladých lidí. V případě tukových výhřezů je možné provést jejich odstranění chirurgickou cestou, případně zkombinovat ošetření s některou z neinvazivních metod určených na zpevnění kůže.

Kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima jsou velmi častým problémem. Kůže v okolí očí je velmi jemná a bohatě cévně zásobená, proto jsou na očním okolí velmi rychle vidět jakékoliv změny. Pokud se kruhy pod očima objeví výjimečně, většinou to souvisí s nedostatkem spánku, hydratace nebo stresem. Svou roli hraje i nadměrná konzumace soli a nedostatek vitaminu A. V některých případech je hlavní příčinou zvýšená pigmentace kůže zapříčiněná mikroskopickým propouštěním drobných kožních cévek a oxidací červeného krevního barviva v oblasti očí.

Prvním pomocným krokem v řešení kruhů pod očima je dostatek odpočinku, zvýšený přísun vitaminů. Pomoci může také správně zvolená kosmetika, například s obsahem antioxidantů a vitaminu C, které zajistí projasnění pleti. Účinná může být také jemná masáž očního okolí, která stimuluje lymfatické cesty. K zesvětlení pigmentace je možné využít také jemné chemické peelingy.

Vrásky kolem očí

Oční okolí je velmi náchylné k tvorbě vrásek. Často to jsou vějířky, jejichž tvorba je výrazně spojená s mimikou. Zde je velmi účinná kyselina hyaluronová, ať už ve formě kožních výplní, nebo jako součást mezoterapeutických sér. Pomoci může také karboxyterapie, plazmaterapie, ošetření systémem Cellec V či Ultracel.

Pravidelná péče o oční víčka a okolí je nesmírně důležitá, neboť právě tato oblast velmi rychle prozradí skutečný věk. Neváhejte se proto s námi poradit, jak nejlépe o oblast očí pečovat.

Co zákrokem získáte

  • Neinvazivní odstranění uvolněné kůže očních víček pomocí přístroje Plasmatec
  • Vyhlazení vrásek kolem očí, odstranění kruhů pod očima
  • Výsledek viditelný ihned po ošetření
  • Kombinace dalších metod dle doporučení lékaře

Video

Před / Po

Před ošetřením

Lékař na konzultaci posoudí, zda je pro vás ošetření blefaroplasma vhodné, nebo je nutná invazivnější metoda blefaroplastika.

Průběh ošetření

V závislosti na potřebách pokožky lékař dodává do pokožky v různých úrovních a režimech plazmovou energii, aniž by se dotýkal kůže. Provádí se s lokální anestezií, procedura trvá asi 30 minut.

Po ošetření

Po zákroku může dojít k zarudnutí, svědění kůže, nebo otokům. Všechny tyto reakce jsou dočasné a vymizí po několika hodinách či dnech. Vždy je nutné pečovat o pokožku dle doporučení ošetřujícího lékaře.

Důležité informace

Blefaroplasma je neinvazivní ošetření očních kontur, které umožňuje napravit pokleslá víčka a tukové usazeniny, díky nimž je vzhled unavený a zestárlý, čímž se zlepší vzhled obličeje.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám