abclinic_dermatologie_odstraneni-nadmerneho-poceni

Odstranění nadměrného pocení

Korektivní péče

Nadměrné pocení (hyperhidróza) patří k problémům, který postiženého člověka značně společensky znevýhodňuje. Trápí muže i ženy, nejčastěji se vyskytuje na ohraničených částech těla, jako jsou dlaně, chodidla, zátylek, čelo, podpaží nebo plosky nohou. Na naší klinice nabízíme odstranění nadměrného pocení injekční aplikací nebo prostřednictvím laserového ošetření.

Zákrok reguluje pocení v konkrétní oblasti, aniž by docházelo k riziku přehřátí organismu.

Lze nadměrné pocení ovlivnit životosprávou

Ačkoliv zejména pocení určitých částí těla můžeme ovlivnit jen minimálně, přece jen jsou některé faktory, na které si můžeme dát pozor. Jedná se zejména o konzumaci alkoholu, vhodné oblékání a snížení stresové zátěže. Vliv na pocení mohou mít také některé léky, v tomto případě doporučujeme konzultovat problém s lékařem.

V případě sekundárního nadměrného pocení se může jednat o příznak jiného onemocnění, např. poruchu štítné žlázy a doporučujeme předchozí lékařské vyšetření.

Co zákrokem získáte

 • Vysoce efektivní odstranění problému s pocením
 • Ošetření dlaní, chodidel, čela, zátylku, podpaží a dalších oblastí s výskytem zvýšeného pocení
 • Dlouhodobé výsledky v závislosti na volbě metody
 • Zvýšení sebevědomí a zlepšení společenského i osobního života

Odstranění nadměrného pocení injekční aplikací

Jedná se o osvědčenou injekční metodu odstranění nadměrného pocení. Při tomto ošetření aplikace látky paralyzuje potní žlázu, která omezí nebo úplně zastaví tvorbu potu. Látka se aplikuje do postižené oblasti tenkými jehličkami, obvykle se provádí jeden vpich na 1 cm2. Většinou aplikace nevyžaduje znecitlivění, pouze v případě velmi citlivých oblastí, například chodidel, se ošetření provádí v místní anestezii nebo analgosedaci. Ošetření umožňuje vrátit se ihned do běžného života, je však třeba se vyvarovat tření ošetřené oblasti a namáhavé fyzické činnosti. Postup je možné opakovat dle potřeby a doporučení lékaře.

Odstranění nadměrného pocení laserem

Odstranění nadměrného pocení pomocí laseru je vysoce účinná ambulantní metoda, při které se prostřednictvím laserového paprsku omezí nebo úplně zastaví činnost potních žlázek v konkrétní oblasti. Ošetření je nebolestivé a nevyžaduje anestezii. Pro trvalý výsledek bývá potřebné ošetření několikrát zopakovat. Zákrok je bezpečný, nepoškozuje okolní tkáně.

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Účinek po aplikaci látky nastupuje po 2–5 dnech, zákrok je bezpečný a bez vedlejších účinků. Před zákrokem je nutné posouzení celkového zdravotního stavu lékařem.

Laserové odstranění nadměrného pocení vyřadí potní žlázy dlouhodobě, někdy je však nutné zopakovat zákrok a odstranit zbylou aktivitu potních žláz.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.