abclinic_dermatologie_kozni-vyrustky

Odstranění kožních výrůstků – (mateřských) znamének, bradavic, fibromů, papilomů

Korektivní péče

Nejrůznější kožní výrůstky jsou velmi častým problémem, který postihuje osoby v každém věku. Některé se objevují v souvislosti s procesem stárnutí, jiné ovlivňuje genetika a další mohou být virového původu. Ideálním řešením k trvalému odstranění výrůstků je využití CO2 laseru.

K odstranění kožních výrůstků využíváme jako jediní v ČR unikátní CO2 laser Edge ONE.

Které kožní výrůstky lze CO2 laserem odstranit

Díky velké přesnosti laseru Edge ONE je možné odstranit nejrůznější druhy bradavic, včetně genitálních, měkké fibromy, nezhoubné nádory potní žlázy, vitiligo, leukoplakie, papilomy, nejrůznější kožní vředy i ošetřit zarůstající nehty.

Co zákrokem získáte

 • Spolehlivá a přesná diagnostika kožních útvarů
 • Odstranění výrůstků s minimálním poškozením okolních tkání
 • Obvykle postačuje pouze jedno ošetření

Video

Před / Po

Před ošetřením

Ošetření přístrojem Edge ONE nevyžaduje zvláštní přípravu. Lékař při konzultaci zhodnotí, o jaký typ kožního výrůstku se jedná, a zda je ošetření tímto typem laseru vhodné. V případě podezření, že by výrůstek nemusel být jednoznačně nezhoubný, může lékař doporučit odstranění klasickou chirurgickou cestou.

Průběh ošetření

Zákrok se obvykle provádí v lokální anestezii, která se aplikuje formou znecitlivující injekce nebo krému. Během zákroku má klient oči chráněné ochrannými brýlemi. Lékař následně laserem začne odpařovat výrůstek. Ošetření podle velikosti a počtu výrůstků trvá několik desítek minut.

Po ošetření

Bezprostředně po ošetření je možné vrátit se do běžného života. Ošetřenou oblast je ale nutné chránit před slunečním zářením, neškrábat ani netřít. Po dobu hojení nedoporučujeme návštěvu solária nebo sauny. Hojení trvá přibližně 2 týdny a je nezbytné dodržovat doporučení lékaře, aby nedošlo ke komplikacím či vedlejším účinkům.

Důležité informace

Ošetření je obvykle jednorázové, v ojedinělých případech může být nutné opakování. Po samovolném odpadnutí výrůstku zůstává na kůži růžová ploška, která postupně bledne. Ve většině případů a při správné následné péči se kůže vyhojí zcela bez jizvy.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.