abclinic_dermatologie_kozni-vyrustky

Odstranění kožních výrůstků – (mateřských) znamének, bradavic, fibromů, papilomů

Dermatologie

Nejrůznější kožní výrůstky jsou velmi častým problémem, který postihuje osoby v každém věku. Některé se objevují v souvislosti s procesem stárnutí, jiné ovlivňuje genetika a další mohou být virového původu. Ideálním řešením k trvalému odstranění výrůstků je využití CO2 laseru.

K odstranění kožních výrůstků využíváme jako jediní v ČR unikátní CO2 laser Edge ONE.

V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma

Které kožní výrůstky lze CO2 laserem odstranit

Díky velké přesnosti laseru Edge ONE je možné odstranit nejrůznější druhy bradavic, včetně genitálních, měkké fibromy, nezhoubné nádory potní žlázy, vitiligo, leukoplakie, papilomy, nejrůznější kožní vředy i ošetřit zarůstající nehty.

Co zákrokem získáte

  • Spolehlivá a přesná diagnostika kožních útvarů
  • Odstranění výrůstků s minimálním poškozením okolních tkání
  • Obvykle postačuje pouze jedno ošetření

Video

Před / Po

Před ošetřením

Ošetření přístrojem Edge ONE nevyžaduje zvláštní přípravu. Lékař při konzultaci zhodnotí, o jaký typ kožního výrůstku se jedná, a zda je ošetření tímto typem laseru vhodné. V případě podezření, že by výrůstek nemusel být jednoznačně nezhoubný, může lékař doporučit odstranění klasickou chirurgickou cestou.

Průběh ošetření

Zákrok se obvykle provádí v lokální anestezii, která se aplikuje formou znecitlivující injekce nebo krému. Během zákroku má klient oči chráněné ochrannými brýlemi. Lékař následně laserem začne odpařovat výrůstek. Ošetření podle velikosti a počtu výrůstků trvá několik desítek minut.

Po ošetření

Bezprostředně po ošetření je možné vrátit se do běžného života. Ošetřenou oblast je ale nutné chránit před slunečním zářením, neškrábat ani netřít. Po dobu hojení nedoporučujeme návštěvu solária nebo sauny. Hojení trvá přibližně 2 týdny a je nezbytné dodržovat doporučení lékaře, aby nedošlo ke komplikacím či vedlejším účinkům.

Důležité informace

Ošetření je obvykle jednorázové, v ojedinělých případech může být nutné opakování. Po samovolném odpadnutí výrůstku zůstává na kůži růžová ploška, která postupně bledne. Ve většině případů a při správné následné péči se kůže vyhojí zcela bez jizvy.

V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma

Mohlo by Vás také zajímat

V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma

Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám