abclinic_background_oblasti-pece_odstraneni-chrapani_landscape

Odstranění chrápání (Periferní obstrukční spánkový syndrom)

Odstranění chrápání

Chrápání dokáže zhoršit váš spánkový režim, připravit vás o cennou energii a svou daň si vybrat i na mezilidských vztazích. Zatímco jeden z vás nemůže kvůli hlasitým zvukům usnout vůbec, druhého zase nepravidelné zástavy dechu (tzv. apnoické pauzy) a celkově ztížené dýchání často budí. Vhodným řešením je jednoduchý chirurgický zákrok, díky kterému svůj problém s chrápáním jednou provždy vyřešíte.

Skutečně efektivní a dlouhodobé řešení vašich problémů spojených s chrápáním vám zajistí naši specialisté.

Co je příčinou chrápání

Chrápání je v mnoha případech spojeno s nadváhou, proto doporučujeme absolvovat konzultaci u našeho výživového specialisty k případnému stanovení vhodného režimu úpravy hmotnosti. Po úpravě hmotnosti vás náš ORL specialista a plastický chirurg budou informovat o vhodném postupu dalších procedur, operací a plánu dlouhodobé terapie.

Co zákrokem získáte

 • Odstranění chrápání pro klidný spánek
 • Bez noční zástavy dechu a trhavému buzení
 • Volné dýchání dutinou ústní i nosem, které oceníte zejména ve fázi usínání

Video

Před / Po

Před operací

Před každou operací je nutná osobní konzultace s odborníkem ORL, případně vyšetření ve spánkové laboratoři.

Rovněž doporučujeme po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem vhodné potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Průběh operace

Chrápání lze vyřešit poměrně jednoduchým zákrokem, který se provádí za pomoci laserového paprsku. Stačí k němu jen lokální anestezie, jež je pacientovi tenkou jehlou aplikována přímo do měkkého patra. Doba výkonu obvykle nepřesáhne 30 minut. Výkon se provádí na lačno.

Po operaci

Vlivem lokální anestezie, která odezní přibližně po 1–2 hodinách, můžete cítit jistý polykací diskomfort. Krátkodobě doporučujeme zvýšenou hygienu dutiny ústní a úpravu pitného režimu i jídelníčku.

Důležité informace

Výsledkem odstranění chrápání je výrazné snížení intenzity chrápání či úplné odstranění. Klidový režim je doporučený cca 5 dnů, po tuto dobu je nutné se vyhýbat fyzické námaze.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Krásné prostředí, velmi milý personál a vysoce profesionální přístup pana doktora Filipovského. Výsledek zákroku odstranění chrápání naprosto perfektní. Tuto kliniku mohu vřele doporučit. Tímto chci také poděkovat celému kolektivu, který se o mne staral od prvního dne Karel M.

  Odstranění chrápání
  Odstranění chrápání MUDr. Tomáš Filipovský
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.