Niťový lifting

Niťový lifting

Plastická chirurgie

Touha vrátit obličeji mladistvou pevnost a jas se dlouhou dobu neobešla bez volby invazivního faceliftu s nutností anestezie. V posledních letech však došlo v oblasti plastické chirurgie k revoluci v podobě tzv. miniinvazivních operačních technik. V estetické medicíně mají proto dnes své stálé místo nejen injekční metody, přístrojové nechirurgické zákroky, jako jsou HIFU lifting a RF, klasický operační facelift, ale stále více i efektivní lifting pomocí nití.

Niťový lifting dokáže vypnout kontury obličeje, vyhladit vrásky a efektivně zpevnit pokožku.

Co je niťový lifting

Niťový lifting redukuje vrásky a zpevňuje kontury obličeje. V estetické chirurgii se obecně používají 3 základní typy nití. V první řadě jde o tenké vstřebatelné nitě, často označované jako mezonitě. Jejich cílem je stimulovat tvorbu kolagenu v podkoží. Další typy nití, které tvář (nebo její část) pozvednou, jsou vstřebatelné nitě na bázi PDO (polydioxan), nebo PLA (polylactit acid neboli polymléčná kyselina) Silhouette SOFT, jejichž velkou výhodou je i schopnost stimulovat kolagen. Výhodou vstřebatelných vláken je obecně snadná a rychlá aplikace. Využívají se pro oblast celého obličeje, krku i obočí. Nevstřebatelná vlákna používáme k liftingu střední části obličeje nebo zadečku, jejich velkou výhodou je dlouhodobý efekt a možnost „dotažení“.

U-niťový lifting

Jednou z novinek prováděnou v naší klinice je U-niťový lifting. Jedná se o zcela novou generaci niťového liftingu, kdy pomocí dvou až čtyř dvouvláknových PDO nití dochází k vypnutí celého obličeje. Zákrok je miniinvazivní, bez nutnosti použití skalpelu. U-lifting přináší klientovi maximální liftingový efekt srovnatelný s operačním minifaceliftingem. PDO vlákno je díky svým speciálním vlastnostem pevné, zůstává na svém místě, navíc podporuje tvorbu vlastního kolagenu, který pak vytvoří přirozenou podporu okolním tkáním a vazivu.

Pro koho je niťový lifting vhodný

Niťový lifting je vhodný pro klienty s mírným až středním poklesem struktur v obličeji, kteří současně nemají přílišný nadbytek volné kožní tkáně. Ten by bylo nutné operačně odstranit. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás niťový lifting vhodným zákrokem, poraďte se s naším plastickým chirurgem, který pro vás vybere správný typ nití i efektivně volenou techniku.

Niťový lifting lze kombinovat i s technikami korektivní dermatologie, jako jsou výplně, lipolýza podbradku či aplikace botulotoxinu.

Co zákrokem získáte

 • Ideální pro klienty, kteří chtějí redukovat vrásky a zpevnit kontury obličeje
 • Zákrok prováděný bez nutnosti celkové anestezie
 • Délka trvání zákroku 15 až 45 minut
 • K celkovému omlazení obličeje a jeho kontur
 • K ošetření očního okolí při zákroku „foxy eyes“
 • Pro vypnutí čela a obočí
 • Pro vypnutí středu obličeje včetně kontur lícních kostí
 • K modelaci čelisti
 • K omlazení krku

Video

Před / Po

Před operací

Jako před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Náš plastický chirurg vám na základě zhodnocení kvality kůže a podkoží a na anatomickém nálezu doporučí vhodnou techniku niťového liftingu, ale také případné předoperační vyšetření či terapii podkoží.

Pro co nejhladší průběh rekonvalescence doporučujeme ještě před operací návštěvu výživového specialisty. Díky některým potravinovým doplňkům můžete totiž významně přispět k hojení rány.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti a zvolené anestezie přibližně 15 až 45 minut. Plastický chirurg provede dle potřeby buď niťový lifting pomocí vpichů, nebo krátký řez ve vlasové části hlavy, případně může přistoupit k jejich kombinaci. U techniky Silhouette LIFT se drobná ranka uzavře stehy, jinak se operace obejde bez nich. Na konci zákroku chirurg odlehčí operovanou část náplasťovou fixací, sterilně překryje operační pole, případně natáhne kompresní návlek.

Po operaci

V případě zákroku s celkovou anestezií jste u nás hospitalizováni. U ošetření v lokálním znecitlivění je operace prováděna ambulantně a po 30–60 minutách po zákroku můžete v doprovodu opustit kliniku.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a doporučení ošetřujícího lékaře.

Po zhruba 7 dnech klidového režimu můžete začít vykonávat nenáročnou kancelářskou práci, spaní doporučujeme v poloze na zádech.

Pro maximální udržení výsledků niťového liftingu doporučujeme preventivní pečující přípravky Dermaceutic Laboratoires, případně kombinace přístrojových ošetření JEISYS nebo RENEVE MONACO.

Důležité informace

Na naší klinice často využíváme možnost kombinovat různé typy nití – například pro pozvednutí obočí (brow lift) používáme nitě Silhouette SOFT, na střední část obličeje dle věku nitě vstřebatelné, nebo nitě Silhouette LIFT, případně i jejich kombinaci. Na oblast krku aplikujeme nitě vstřebatelné. V některých případech využíváme konkrétní typ nití k drobným korekcím v oblasti nosu.

Upozorňujeme, že niťový lifting není prostředek ke zhubnutí v oblasti obličeje. Pokud si přejete upravit tělesnou hmotnost, doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty. Upravit hmotnost je vždy lepší před estetickou operací.

Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Jsem super spokojená. Byla jsem v ABClinic a operovala mi paní doktorka Aneta Krajcová dvojitou bradu. Byla moc milá a vše mi podrobně vysvětlila, také její tým prostě super příjemný, hlavně velmi čistá a moderní klinika, takže se těším na další odsávání. Mohu paní doktorku a také kliniku jen doporučit!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dne 21. 7. 2021 jsem podstoupila u MUDr. Anety Krajcové lifting a plastickou operaci horních i dolních očních víček v lokální anestezii. Paní doktorka mě před zákrokem vše vysvětlila, uklidnila, po celou dobu operace byla usměvavá, neskutečně milá, celý zákrok proběhl v naprostém klidu a pohodě, a to hlavně díky paní doktorce a jejímu týmu na sále. Děkuji paní doktorce Krajcové a celému týmu za profesionalitu, milý přístup a empatii, s kterou se dnes tak málo v běžném životě setkáváme.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Rozhodla jsem se pro horní a dolní víčka a s výsledkem jsem více než spokojená! Po 2 měsících už jizvy nejsou skoro vidět, výsledek je krásný. Celkovou péči a přístup mohu jen doporučit. Zpočátku jsem se bála a měla jsem pochybnosti, ale díky kamarádce, která s paní doktorkou Šatánkovou měla již dobrou zkušenost, jsem se pro ni nakonec také rozhodla. A absolutně nelituji. I pokoje na klinice jsou top. Je zde o Vás dobře postaráno.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • S výsledkem práce paní doktorky Šatánkové jsem velmi spokojena. Před 3 týdny jsem podstoupila rhinoplastiku a vypadá to skvěle. I přes otok už mohu vidět podobu, kterou jsem si přála. Mnohokrát děkuji za dobrou práci!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dva roky jsem sbírala odvahu k zákroku face-lift (trápila mě hlavně dvojitá brada). V lednu ve svých 64 letech jsem zákrok absolvovala. Operaci provedla profesionální MUDr. Šatánková. Výsledek byl grandiózní. Chci touto cestou paní doktorce i ostatnímu personálu poděkovat. Perfektní sestřička o nás po operaci a v noci pečovala, všichni byli velmi milí. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tento krok. Všem váhajícím vřele doporučuji!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Operace víček i niťový lifting splnili moje očekávání. Děkuji.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Paní doktorka je jednička! Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký a měla jsem hroznou mezeru mezi nosem a rtem. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, a myslela si, že se s tím prostě musím smířit, protože napíchané kačeří rty se mi nikdy nelíbily. Rty jsem si během dvou měsíců nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Příjemný kolektiv a hlavně skvělý výsledek po minifaceliftu od dr. Šatánkové. Ráda se objednám na další zákrok, paní doktorka je velký profesionál.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Ráda bych poděkovala Alici z ABClinic a MUDr. Šatánkové za všechnu jejich pomoc. Nedávno jsem z důvodu faceliftu a operace spodního víčka navštívila ABClinic v Praze. Doktorka Šatánková je extrémně schopná a výsledkem je můj mladistvější ale přirozený vzhled. Klinika je velice profesionálně provozována a pooperační pokoje jsou krásné. Cestování ze zahraničí může působit znepokojivě, avšak Alice mi se vším pomohla, zařídila taxi i hotel. Během mé procedury jsem se cítila sebevědomá a opečovávaná. S výsledky jsem velmi spokojená.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
ABClinic zákroky A→Z
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.