abclinic_plasticka-chirurgie_telo_mommy-makeover2

Mommy Makeover

Plastická chirurgie

Mommy Makeover je souhrnem operací určený pro ženy po porodech. Vlivem hormonů totiž dochází v období těhotenství ke změnám na kůži, pokožka na břiše povoluje, zvětšují se prsní žlázy, ve vyšší míře se hromadí tuk na břiše, bocích, stehnech nebo pažích.

Mommy Makeover je jako sochařina – zdokonaluje siluety po porodu.

Co je Mommy Makeover

Mommy Makeover pomáhá navrátit tělo ženy do stavu před těhotenstvím. Proto se při tomto kombinovaném zákroku zaměřujeme především na operace břicha, prsou, redukci tukových polštářků a úpravu genitálií.

Těhotenství je obdobím velkých změn, a to jak pro životní styl, tak pro tělo. Často se tělo žen po porodu, i přes dodržování správného a zdravého stravování a cvičení, nedostane do původního tvaru.

Mommy Makover tvoří komplex operací vybraných vždy podle individuální potřeby maminky, které řeší víc estetických nebo zdravotních problémů najednou. Vlivem hormonů dochází v těhotenství k obrovským změnám: kůže obzvláště na břiše se povoluje, natahují se břišní svaly, prsa se zvětšují, prsní žlázy mohutní, a často již kůže na prsou není schopna získat původní elasticitu. Navíc se v těhotenství ukládá ve vyšší míře tuk na bocích, v pase, na břiše, stehnech nebo pažích.

Co zákrokem získáte

 • Řešení povislých prsou
 • Zpevnění povoleného břicha
 • Odsátí přebytečného tuku
 • Úprava rozestupu břišních svalů
 • Zvýšení sebevědomí
 • Více zákroků najednou
 • Řešení asymetrie prsů

Video

Před / Po

Břicho

Nejvíce zatíženo bývá v těhotenství břicho. Projevuje se povislostí, tvorbou strií, diastázou neboli rozestupem přímých břišních svalů. V tomto případě je vhodná abdominoplastika.

Její výhody:

 • zpevnění břišní stěny
 • odstranění nadbytečné povolené kůže
 • odsátí tuku
 • redukce strií
 • zpevnění břišních svalů
 • úprava pupíku
 • vytvarování pasu

Součástí operace břicha může být liposukce, tzn. redukce tuku, který se během těhotenství usadil na břiše v jeho horní polovině, nebo v oblasti pasu.

Strií, které vznikají nejintenzivněji v dolní části břicha, se zbavíme odstraněním nadbytečné poškozené kůže.

V případě, že k rozestupu břišních svalů nedojde, volí lékař šetrnější variantu zákroku, tzv. miniabdominoplastiku.

Součástí operace břicha bývá i optimalizace pubické krajiny, tzv. Venušin pahorek neboli lidově hrma, oblast nad stydkou kostí. V této oblasti se ubere nadbytečná kůže a tuk, kůže se zpevní a tkáň přišije.

Prsa

Prsa bývají po těhotenství a kojení povolená, žláza se zmenší, přibývá tukové tkáně a vytažená kůže způsobí celkový pokles prsou.

Nejčastěji se provádí:

 • modelace prsou
 • modelace s augmentací
 • zmenšení prsou
 • zvětšení prsou tzv. augmentace

Modelace prsou je namístě v případě, že nechybí objem a je pouze potřeba prsa zvednout.

Jestliže však během mateřství došlo k úbytku prsní tkáně, pomůže nám dodatečně k modelaci i vložení implantátu.

Někdy se v těhotenství i důsledku váhového přírůstku prsa velmi zvětší, objem přetrvá a těžká žláza způsobí vytažení kůže. Žena má pak velká povislá prsa. V takových případech přistoupíme ke zmenšení prsou a současně jejich liftingu, tedy modelaci prsou do mladistvého tvaru se změnou objemu.

Nahromaděný tuk

Co lze podniknout proti nahromaděným tukovým zásobám?

Tuk se, nejen v těhotenství, usazuje většinou kolem pasu, kyčelního kloubu, na vnitřních a vnějších stehnech, nebo na kolenou. Tam všude můžeme provést liposukci a vymodelovat kontury těla.

Intimní partie

Trpí v těhotenství a při porodu intimní oblasti ženy?

Po porodu dochází často k povolení malých stydkých pysků. Ty pak nejsou kryty velkými stydkými pysky, ale vyčnívají. Tkáň ztratí svůj objem, prověsí se, a to může činit problémy, např. při jízdě na kole nebo při sexu, kdy dochází ke vtahování sliznice. Malé stydké pysky proto zmenšujeme, aby byly opět skryté mezi velkými. Tento zákrok se nazývá labioplastika.

Otázky a odpovědi

Představuje každá z operací pro ženu větší zátěž?
Je třeba speciální rekonvalescence s ohledem na operovanou oblast. Na druhou stranu více operací najednou ušetří organismus od další anestezie, a je jen jedno pooperační období.

Jaké zákroky se dají kombinovat dohromady?
Vždy záleží na rozsahu operačního výkonu. Jestliže má žena velké povolené nebo dokonce převislé břicho, hodně tuku kolem pasu, boků a stehen, je samotná abdominoplastika a liposukce velkou zátěží, proto se Mommy Makeover rozděluje do více kroků. Pokud není potřeba tak razantního zásahu, tzn. ubíráme přiměřené množství tkáně na prsou, na břiše odstraňujeme menší množství tuku a kůže, a jednotlivé partie spíše modelujeme, pak lze jednotlivé operace kombinovat.

Nejčastěji se kombinuje operace břicha s liftingem prsou a liposukcí. Je nutné, s ohledem na rozsah výkonů a dobu rekonvalescence, jednotlivé kroky Mommy Makeover plánovat vždy individuálně.

Jak dlouho kombinovaná operace trvá?
Většinou 4–5 hodin.

To vyžaduje určitě u plastického chirurga enormní představivost
Plastický chirurg si musí umět vždy dopředu představit, co se stane, když se kus tkáně někde odstraní, navzdory operačním otokům, tumescenčnímu roztoku, poloze pacientky atd. Podobně, jako sochař tvoří svou sochu, plastický chirurg tvoří novou siluetu. U plastické chirurgie musíte mít představivost, smysl pro estetiku a navíc, na rozdíl od sochařiny, znát veškeré medicínské principy a způsob hojení tkání.

Plánuje se postup operace předem?
Samozřejmě se musí operace vždy přesně naplánovat a nakreslit na tělo pacientky ve vzpřímené poloze, kde a kolik tkáně je třeba odstranit, jaké tkáně přitáhnout, aby např. prsa byla správně velká i tvarovaná.

Do jaké míry se u klientky daří dosáhnout pomocí Mommy Makeover postavy, jakou měla před porodem svých dětí?
Téměř vždy a často i k lepší. Například u prsou je výhoda, že je možné si dopomoci implantátem, který doplní horní objem prsou, což u normální žlázy není někdy fyziologicky možné. Liposukcí zase můžeme vytvarovat štíhlejší pas, než nám nadělila příroda. A zmizí tak i hříchy z mládí.

Na co by se měla žena před Mommy Makeover připravit?
Některé ženy přijdou, když mají děti ve věku tří až pěti let, jiné zatouží po novém mladém těle, když děti odrostou. Jestliže má žena malé děti, pak je třeba počítat s tím, že se bude nějakou dobu po operaci muset šetřit. Mommy Makeover je totiž rozsáhlá operace a nejdůležitější pro zdárný výsledek jsou první dva týdny po operaci. Žena by měla být v klidu pro dobré hojení ran. Rovněž je pro absolvování operace Mommy Makeover důležité ustálení váhových výkyvů.

Kdy se může žena vrátit do normálního života?
Když se vše hojí dle plánu, pak za 2–3 týdny lze doporučit návrat do práce, jedná-li se o běžnou kancelářskou činnost. Fyzicky namáhavá práce vyžaduje delší odstup od operace. Sport se doporučuje nejdříve dva měsíce po operaci, a to zejména takový, který zatěžuje prsní a břišní svaly.

Kdy ženy s přáním vylepšit svůj vzhled „po dětech“ zpravidla za plastickým chirurgem přicházejí?
Mommy Makeover není omezen věkem. Samozřejmě, čím mladší pacientka, tím snadnější je rekonvalescence, ale velkou roli zde hrají i genetické dispozice. Klientky přicházejí samy v momentě, kdy začnou být se svým tělem nespokojené, tělesné nedostatky jim snižují sebevědomí a může to ovlivnit i jejich partnerský život. Jde vždy o to, jak žena sama sebe vnímá a po čem z hlediska tělesných kontur touží. Zpravidla jsou to ženy kolem 45. až 50. roku.

Může žena po Mommy Makeover otěhotnět?
Žena může mít další děti, ale s velkou pravděpodobností může dojít k opětovnému povolení kůže. Doporučujeme absolvovat operace břicha či prsou raději po plánovaném mateřství. Vždy však záleží na individuálních dispozicích a potřebách.

Děkujeme za odpovědi MUDr. Věře Šatánkové

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Včera jsem na Vaší klinice byla operována (provedeným zákrokem byla augmentace). Tímto bych chtěla s největší úctou poděkovat MUDr. Šatánkové za její velmi profesionální a zároveň lidský přístup. Výsledek operace je mistrovské dílo 🙂 Dále patří speciální poděkování sestřičce paní Ivaně Horské za její velmi aktivní a příjemný přístup k mé pooperační péči. Mohu Vás ubezpečit, že není zdaleka možné setkat se s tak úžasnou zdravotní sestrou. Samozřejmě děkuji za péči celému týmu, který se o mě staral, své pozitivní recenze vložím na Vaše webové stránky. Kateřina V.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velikánské poděkování paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové za famózně provedenou augmentaci prsou, která předčila mé očekávání. A jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro ni. Po velmi příjemné, lidské konzultaci a 3D vizualizaci, jsem měla jasno. Ale v realitě jsou prsa ještě krásnější! A jsem vážně nadšená. Moc, moc děkuji. A to celému personálu kliniky. Sestřičky prostě super-moc milé, ochotné, připadala jsem si jako na Riviéře.. Až půjdu na víčka, opět půjdu sem k paní doktorce. Lenka K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Když jsem své manželce vybíral kliniku, vybíral jsem poměr cena & výkon, zvolil jsem ABClinic. Z počátku jsem měl smíšené pocity, přeci jenom člověk nejde kupovat rohlíky. Nicméně však profesionálka paní doktorka Věra Šatánková, která nás na vstupní konzultaci ohromila svou praxí, ke které jsme se pokecem dostali náhodně, tuším kolem 20 let praxe v USA v Californii a bylo to znát, odvedla práci bez chyby. Pooperační péče tmavovlasou sestřičkou (jméno nevíme) byla na jedničku s pěti hvězdičkami, opravdu si moc vážíme takové péče, jaké se dostávala mé manželce. Prostor, kde manželka strávila noc, byl opravdu krásný s výhledem a super čistý, nemáme výhrady, práce odvedena super a i recepce byla při odchodu přívětivá. Jinak šlo o augmentaci prsou. Za manželku děkuji doktorce a velké díky zdravotní sestřičce, byla dokonalá. Jakub D.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Má zkušenost s klinikou a každým doktorem je velice pozitivní a nemohu jinak než jen poděkovat paní MUDr. Věře Šatánkové za splněný sen mít krásná a přirozená prsa. Operace proběhla bez jakýchkoliv komplikací a také pooperační péče je k nezaplacení. Děkuji moc celému týmu kliniky. Barbora O.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Krásná klinika, milý personál i včetně krásných slečen na recepci. Jsem velice šťastná, že jsem si vybrala právě ABClinic. Můžu se pyšnit krásným dekoltem podle mých představ od velmi šikovné a úžasné paní doktorky Šatánkové. Můžu velmi doporučit! Irina Z.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Na klinice jsem podstoupila zvětšení prsou. Konzultace s paní doktorkou Šatánkovou byla i díky překladatelce - koordinátorce pěkně srozumitelná, věnovala mi dostatek času i pozornosti. Na klinice jsem se cítila dobře, panuje zde velmi příjemná atmosféra. Sue K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Touto cestou bych chtěla moc poděkovat paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové za úžasně odvedenou práci. Klobouk dolů  před paní doktorkou a děkuji celé klinice za úžasný milý přístup. Na klinice jsem podstoupila augmentaci spojenou s modelací. Velké děkuji! Tereza S.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • U paní doktorky jsem byla na augmentaci prsou s vložením pod sval. Překvapila mě svým lidským, ale zároveň profesionálním přístupem. Neměla u mě lehký úkol - z ničeho vyčarovat krásná prsa! Trpělivě vše se mnou konzultovala a když jsem pochopila, že ona je ten člověk, který mi chce pomoct vyčarovat to, co je mým přáním, dala jsem jí volnou ruku. Člověk si přečte spoustu článků, prohlédne spoustu fotek, ale zkušenosti nikdo nenahradí. Musím říct, že jsem za to ráda. Vykouzlila nádheru. Jsem spokojená a nikam jinam bych nešla. Jizvičky se krásně hojí a já mám radost, že se cítím skvěle a už mi nepřijde, že bych je někdy neměla. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Na ABClinic jsem podstoupila augmentaci prsou pod vedením paní MUDr. Věry Šatánkové. Ráda bych touto cestou paní doktorce a skvělému personálu z kliniky vyjádřila své obrovské poděkování. Paní doktorka odvedla úžasnou práci a výsledek je upřímně nad mé očekávání. Bogdana M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Děkuji dr. Krajcové za kvalitně odvedenou práci. S výsledkem jsem po půl roce velmi spokojená, získala jsem prsa, jak jsem si představovala. Velmi ráda doporučím doktorku svým kamarádkám. Jitka H.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych touto cestou vyjádřila obrovské poděkování paní doktorce Šatánkové, u které jsem podstoupila augmentaci prsou, a zároveň tak i skvělému personálu z kliniky. Paní doktorka odvedla opravdu úžasnou práci a výsledek je nad mé očekávání. Ještě jednou moc děkuji a vřele doporučuji. Milena R.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Chtěla bych velmi poděkovat Dr. Šatánkové, která mi provedla reoperaci špatně odvedené augmentace z jiné kliniky. Paní doktorka mi vše detailně vysvětlila, ukázala vše na vizualizaci a navrhla správný typ implantátu. Ještě jednou tímto děkuji paní dr. Šatánkové a celému týmu ABClinic, a samozřejmě i sestřičkám - za kvalitní péči před i po operaci. Je dobré cítit se na klinice v pozitivní a přátelské atmosféře. Paulina K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.