abclinic_dermatologie_hyperpigmentace

Hyperpigmentace

Korektivní péče

Tmavé pigmentové skvrny na kůži mají různou velikost. Vznik pigmentových skvrn neboli pih ovlivňují hormonální vlivy, těhotenství, působení slunečního záření, nebo věk. Mohou se vyskytovat na obličeji, krku, dekoltu či hřbetu rukou, kde často prozrazují věk dotyčného. Na naší klinice kombinujeme řadu metod, které vedou k radikálnímu zesvětlení hyperpigmentací.

Díky kombinované péči u nás dosáhnete optimálních výsledků.

Jak vznikají pigmentové skvrny

Hlavní roli v tvorbě hyperpigmentací hrají melanocyty, tedy buňky kožního barviva. Ty určují, jak tmavá bude naše pleť. Melanocyty se aktivují slunečním zářením, čím více slunce působí, tím je jejich aktivace větší. Podíl na tvorbě skvrn má samozřejmě i životospráva a péče o pleť. Tvorbu hyperpigmentací může někdy zapříčinit i celkové onemocnění, proto doporučujeme absolvovat pravidelné preventivní prohlídky u lékaře. I u drobných hyperpigmentací je třeba dbát na změnu barvy nebo tvaru pihy, případně její zarudnutí. To může signalizovat zdravotní riziko, proto je důležité nechat pihu zkontrolovat dermatoskopem.

Jak se hyperpigmentací vyvarovat

Tvorbě tmavých pigmentových skvrn zcela zabránit nelze, je ale možné jejich výskyt a velikost omezit. Především je nutné chránit kůži před slunečním zářením krémy s vysokým ochranným faktorem. Důležitý je taky přísun vitaminů a minerálů ve stravě a péče o celkový zdravotní stav.

Co zákrokem získáte

 • K řešení hyperpigmentací používáme unikátní přístroje Tri-Beam a systém Cellec V
 • Peelingy a kosmetiku pro zesvětlení skvrn připravujeme pro každého klienta individuálně
 • Zajišťujeme komplexní péči o stárnoucí pleť s důrazem na prevenci vzniku hyperpigmentací

Kosmetika

Do boje s pigmentovými skvrnami doporučujeme vyzkoušet séra Universkin se zesvětlujícím účinkem, připravená na míru. Obecně mohou tyto přípravky obsahovat chmelový extrakt, který má vliv na syntézu melaninu, nebo vitamin C, který má též zesvětlující účinek, navíc sjednocuje barevný ton pleti. U skvrn podmíněných věkem je vhodné sáhnout po anti-aging kosmetice, která obsahuje směs látek ovlivňujících tvorbu hyperpigmentací a vrásek současně.

Pomoc lékaře

Estetická dermatologie má řadu možností, jak pigmentové skvrny léčit. Doporučujeme chemický peeling, který odstraní odumírající vrstvy buněk a zasáhne do buněčného metabolismu. K zesvětlení skvrn je většinou potřeba 3–5 ošetření.

Další účinnou metodou je mezoterapie, při které se injekčně aplikuje mezoterapeutické sérum obsahující zesvětlující látky, vitamin C, nebo aktivátory metabolických procesů v buňce, které napomáhají k vyvážené tvorbě barviva. Výrazně zesvětlit hyperpigmentace můžeme také přístrojem PLASMATEC, který pracuje s frakční plazmou, nebo pomocí pulsního světla.

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Pozánětlivá hyperpigmentace je neškodná, na druhou stranu může melanom být životu nebezpečný. Pokud vaše pigmentové skvrny mění tvar, barvu nebo velikost, případně svědí, co nejdříve nás kontaktujte.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.