Zvětšení zadečku (Butt lift)

Zvětšení zadečku (Butt lift)

Plastická chirurgie

Operace této části těla byly ještě před pár lety prováděny hlavně v Latinské Americe, postupně se ale stávají žádanými na celém světě. U nás zatím nejsou tak běžné jako augmentace prsou.

Je na místě vysvětlení pojmů: velikost zadečku není to samé jako jeho tvar. Nedostatek objemu, tzv. pokles zadečku, může u klientek (ale i u klientů) vytvářet obdobné pocity nespokojenosti, jako jsou nedostatek objemu či pokles prsou. Při dostatečném objemu, ale poklesu, volíme lift zadečku, a to buď klasický, který přinese delší horizontální jizvu, nebo lift pomocí nití.

Při nedostatku objemu nebo při kombinaci nedostatku objemu a poklesu hýždí je nutné objem doplnit. Toho je možné dosáhnout buď silikonovými implantáty, nebo využitím vašeho vlastního tuku. Pak mluvíme o tzv. BRAZILIAN BUTT LIFT neboli BBL.

Pro někoho jsou symbolem ženskosti ňadra, jiný si zas dokonalou ženu nedokáže představit bez krásně tvarovaného zadečku.

Co je butt lift

Zvětšení zadečku pomocí silikonových implantátů se provádí k dosažení přiměřeně většího objemu hýždí a k získání mírného liftingového efektu. K dosažení proporčně optimální velikosti a tvaru celého těla je častá tzv. kompozitní operace, kdy je použit implantát a váš vlastní tuk (fatgrafting/lipofilling). Osobní konzultace před operací umožní chirurgovi navrhnout optimální velikost implantátu a případně doporučit liposukci v oblasti pasu a boků. To slouží ke zformování těla do optimálního tvaru, ale chirurg může také po domluvě s klientem odsátý tuk použít k finálnímu dotvarování. Zvětšení zadečku nenahrazuje lift (Gluteoplastiku). Pokud je indikována gluteoplastika, musí se oba zákroky provést zvlášť.

Co zákrokem získáte

 • Proporčně dokonalé pozadí
 • Vytvarovaný a pevný zadeček
 • Zlepšení kontur těla
 • Dosažení přiměřeně většího objemu hýždí s mírným liftingovým efektem
 • Ideální v kombinaci s liftem zadečku či lipotransferem

Video

Před / Po

Před operací

Tak jako před každou estetickou operací je i v tomto případě nezbytná osobní konzultace. Na základě důkladného anatomického nálezu v oblasti zadečku, ale i s ohledem na celou vaši postavu, vám operatér navrhne optimální postup. Zároveň je třeba zvážit jednak doplňkovou liposukci problémových přilehlých částí těla (pas, boky, stehna), jednak využití vašeho tuku při operaci. Cílem je, aby váš nový zadeček byl pevný a krásně tvarovaný.

Pro zvětšení zadečku se využívají pouze implantáty vyplněné silikonovým gelem s vysokou hustotou tak, aby dokonale imitovaly sval. Dle charakteru a síly vašeho svalu se implantát vkládá buď přímo do svalu, nebo pod něj.

K uložení implantátu chirurg volí nejčastěji jediný řez v oblasti rýhy mezi půlkami tak, že výsledná jizva je prakticky neviditelná. Druhou možností je zvolit dva krátké, vedle sebe uložené řezy, každý cca 1 cm od uvedené rýhy. Žádná další jizva není nutná!

Po konzultaci s naším výživovým specialistou je vhodné zařadit do jídelníčku cca týden před zákrokem některé potravinové doplňky, které urychlují hojení.

Průběh operace

Samotná operace trvá podle individuální náročnosti a v závislosti na tom, jestli se provádí v kombinaci s liposukcí a lipofillingem, 1–2 hodiny. Váš chirurg provede řez mezi půlkami, pronikne k velkému hýžďovému svalu a vytvoří lůžko pro implantát. Po usazení implantátu ránu uzavře stehy. V případě kombinovaného zákroku se začíná liposukcí, následuje augmentace a lipofilling se provádí na samotný závěr, aby dotvaroval celou postavu. Operační pole je sterilně překryto a zavázáno elastickým obinadlem.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10–14 dní klidový režim. Není vhodné sedět. Pooperační prádlo je nutné nosit po dobu 5–6 týdnů.

Pokud jste podstoupili liposukci, doporučujeme zhruba po 2 týdnech začít s lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Vhodné jsou také terapie na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla.

Pro zpomalení stárnutí a udržení pevného atraktivního zadečku doporučujeme terapii pomocí přístrojů JEISYS a procedury od společnosti RENEVE MONACO.

Sportovat můžete začít postupně dle typu uložení implantátu nejdříve od 4. týdne.

Důležité informace

Ke krásnému pozadí patří i bezchybná kůže stehen, pasu a břicha, proto vám náš plastický chirurg může nabídnout i případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby byl efekt operace optimální a dlouhodobý.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.