abclinic_plasticka-chirurgie_telo_lipotransfer

Výplň vlastním tukem (Lipotransfer)

Plastická chirurgie

Lipotransfer představuje typ zákroku, při kterém se používá vlastní tuk klienta. Lze jej využít například pro zvětšení rtů, vyplnění vrásek, zvětšení prsou apod.

Principem lipotransferu, který má dvojnásobný efekt, je odstranění nežádoucího tuku z jedné části těla a přenos do jiné oblasti. Při zákroku dochází zároveň k trvalému odstranění tuku z problémových partií.

Co je lipotransfer

Jde o jemnou metodu, kdy se moderní tumescentní liposukcí odsaje přebytečný tuk z problémových partií těla a následně se zpracuje v čistý výplňový materiál nejvyšší kvality. Získáte přirozenou výplň vrásek, rtů či jiné oblasti těla a současně vám bude zformována problematická partie, z níž tuk odstraníme. Přebytečnou tukovou tkáň odsáváme zpravidla z oblasti hýždí, stehen, břicha nebo boků.

Zákrok je bezbolestný a výsledek dlouhodobý. Metoda lipotransferu využívá obrovský potenciál kmenových buněk odebraných z tukové tkáně. Ty zajistí přirozené přijetí nové tkáně v ošetřované oblasti.

Pro koho je operace vhodná

Nejvhodnějšími kandidáty na lipotransfer jsou klienti ve věku 18–55 let. Operaci mohou podstoupit jak muži, tak ženy, které trápí převis břicha, nadbytečná kůže na bocích, nebo rozestup břišních svalů. Velmi často je zákrok vyhledáván ženami po porodu, nebo klienty s výrazným snížením váhy.

Co zákrokem získáte

 • Přirozený výplňový materiál nejvyšší kvality
 • Bez komplikací, tělu vlastní materiál
 • Zákrok je bezbolestný
 • Trvalý výsledek

Video

Před / Po

Před operací

Lipotransferu musí předcházet konzultace s plastickým chirurgem. Ten zhodnotí váš problém i efektivitu zvolené metody. Může také doporučit předoperační ošetření kůže či terapii podkoží tak, aby výsledek ošetření byl co nejdokonalejší.

Je důležité nezaměňovat liposukci za metody určené ke zhubnutí. Pokud potřebujete upravit hmotnost, doporučujeme konzultaci s naším výživovým specialistou, který vám pomůže stanovit vhodný režim k redukci váhy.

V rámci přípravy na lipotransfer je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku některé potravinové doplňky, které přispívají ke zdárnému hojení.

Průběh operace

Z drobného řezu o velikosti 3–5 mm na břiše, nebo v oblasti vnitřního stehna se provede liposukční technikou odebrání potřebného množství tuku, který se speciálním způsobem (odstředění, vyčištění) připraví k aplikaci do předem vybrané oblasti.

Místo vpichu se přelepí náplastí.

Po operaci

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky. Obecně doporučujeme 3–7 dní ponechat kompresní prádlo. Stehy nebo fixační náplasti jsou odstraněny po týdnu.

S odstupem 2 dnů je možná nenáročná kancelářská práce. Přibližně po 14 dnech doporučujeme začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnými masážemi. Po dobu nošení kompresního prádla je možné absolvovat terapii na našem přístroji LPG.

Důležité informace

Protože proces stárnutí je nevyhnutelný, doporučujeme využít metody, které jej mohou významně zpomalit. Patří sem například terapie pomocí přístrojů JEISYS a komplexní exkluzivní procedury od RENEVE MONACO. K udržení výsledků ošetření také přispívá pravidelné cvičení pod dohledem našich specialistů a zdravý životní styl.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.