abclinic_dermatologie_vrasky

Vrásky

Dermatologie

Ačkoliv jsou vrásky nevyhnutelnou součástí života, bývají řadou žen i mužů vnímány jako pokles atraktivity. Vrásky se mohou začít objevovat i ve velmi raném věku, zvláště proto, že jejich tvorba je závislá i na kvalitě kůže nebo mimice. Na naší klinice nabízíme celou řadu nejmodernějších postupů, jak s vráskami bojovat a zpomalit tak stárnutí pleti.

Vráskám se nevyhneme, jejich vznik však jde oddálit a zlepšit kvalitní odbornou péčí. Pro efektivní a přirozené vyhlazení vrásek využíváme kombinaci nejrůznějších technik.

Příčina tvorby vrásek

Tvorba vrásek je velmi individuální záležitost. Její hlavní příčinou je snížení kvality kolagenových a elastinových vláken v kůži a podkoží. Vliv na to má genetická kvalita kůže, smog, životospráva, špatné stravovací návyky apod. Nemalý podíl má také na zvýšenou tvorbu vrásek nekvalitní péče o pleť a výrazná mimika.

Druhy vrásek

Vrásky se tvoří prakticky po celém těle. Mohou být různé hloubky i rozsahu, od povrchových, až po hluboké rýhy. Nejvíce nás vrásky trápí na viditelných místech, jako jsou obličej, krk, dekolt, hřbety rukou. V obličeji se jedná o výraznou nosoretní vrásku (tzv. nasolabiální rýhu), na čele je to tzv. glabela, kde se tvoří svislé vrásky, další jsou vějířky kolem očí, svislé vrásky kolem úst, případně vodorovné vrásky na čele.

Krémy na vrásky?

Čas nezastavíme, ale zbrzdit tvorbu vrásek můžeme velmi výrazně. Základ tvoří správná každodenní péče v podobě kosmetiky přesně na míru vaší pleti. Běžně nabízené krémy v klasických parfumeriích mají velmi univerzální složení. Zapomíná se na to, že každá pleť má zcela jiné nároky. U nás nejprve důkladně zhodnotíme vaši pleť na některém z přístrojů pro diagnostiku pleti. Na základě toho vám ve spolupráci se společností Universkin připravíme kosmetiku přímo na míru. Jenom tak lze dosáhnout toho, že vaše pleť dostane přesně to, co potřebuje, aby došlo k podpoře tvorby kolagenu, dostatečné hydrataci pleti a jejímu zásobení všemi důležitými látkami.

Aktivní boj proti vráskám

Vráskám je třeba nejen předcházet, ale ty vzniklé jde zmírnit nebo úplně vyhladit. U hlubších rýh a vrásek se dá využít aplikace botulotoxinu a kožní výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Pro odstranění velkého množství drobných vrásek a k celkovému omlazení pleti nabízíme individuálně připravené chemické peelingy, mezoterapii, plazmaterapii, mikrojehličkování s využitím mezoterapeutických sér, karboxyterapii, ošetření pleti unikátním pulsním světlem systémem Cellec V, nebo ošetření na přístrojích Ultracel, Plasmatec či Edge One.

Co zákrokem získáte

 • Používáme individuálně připravené krémy od společnosti Universkin
 • V péči o stárnoucí pleť zajišťujeme komplexní péči a prevenci
 • Máme k dispozici nejmodernější lasery, jak medicínské, tak terapeutické, HIFU technologie pro ultrazvukový neinvanzivní lifting pleti
 • Řešení pro mimické vrásky zajistíme injekční aplikací botulotoxinu

Video

Před / Po

Před ošetřením

—–

Průběh ošetření

—–

Po ošetření

—–

Důležité informace

Stárnutí pokožky a vrásky můžeme výrazně zpomalit. Projevy stárnutí lze zmírnit injekčními nebo laserovými metodami, pro podporu zdravé a omlazené pleti je vhodné vždy pro domácí péči používat kvalitní a přesně na míru připravené kosmetické produkty. Jen tak dosáhnete svěží a mladé pokožky. Vždy si domluvte konzultaci se specialistou, který na základě diagnostiky pleti zhodnotí všechny aspekty a vybere správné ošetření i krémy.

Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Redermalizace mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Paní doktorka Štyrchunová je nesmírně empatická, šikovná a skvělá, ošetření u ní je příjemný zážitek. Vždy odcházím spokojená s výsledkem.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Naprostá spokojenost s klinikou, pokaždé odcházím spokojená, mám za sebou dvě návštěvy u Dr. Alberto Leguina a mohu jen doporučit, co se týče dermatologie, je to opravdu profesionál, který ví co dělá. Určitě se vrátím.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina-Ruzzi je skvělý člověk a velmi profesionální lékař. Po nošení roušek jsem se potýkala s velkými potížemi pleti obličeje. V několika zemích jsem se s mezinárodními lékaři neúspěšně snažila mé potíže vyřešit, pak jsem ale potkala doktora Alberta. Úžasný lékař s rozsáhlými znalostmi, velmi zanícený a zaujatý. Pomohl mi vyléčit kožní potíže na obličeji a navrhnul dodatečnou léčbu pro zachování pokožky v dobrém stavu. Tohoto doktora mohu plně doporučit, jelikož má velké znalosti, kompetence, úžasné zkušenosti a na jeho pacientech mu záleží. Děkuji doktore Alberto Leguina-Ruzzi, bylo mi potěšením

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina je velmi milý, přátelský a profesionální! Upřímně mu na lidech záleží a já mám pocit, jako bych si našla nového kamaráda, který je také profesionálním konzultantem pro mé vysněné rty, haha.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Osobně jsem se na kliniku ABC dostal jen díky doktoru Ruzzimu. Jsem už přes rok jeho klientem, a to ještě od doby, kdy pracoval na klinice v centru. Jeho práce je skvělá, profesionální a jeho přístup je zkrátka výjimečný a velmi milý 😊. Takže i když změnil místo působení, já jeho měnit nehodlám a těším se na další zákroky z jeho ruky. Prostředí kliniky ABClinic je krásné, čisté a připadáte si v něm čistě a hezky. Přístup personálu je moc milý a všechno jde velmi rychle bez zbytečné byrokracie. Pokud uvažujete o jakémkoliv zákroku, určitě vám doporučuji kliniku navštívit.

  Dermatologie
  Dermatologie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Alberto je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé hormonální akné předepsal správné krémy. Má velmi moderní a profesionální přístup, je velmi milý a chápavý. Nejlepší dermatolog v Praze!

  Dermatologie
  Dermatologie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Na začátku ledna mi byl Dr. Albertem v den konzultace vykonán filler rtu, a výsledek miluji! Dr. Alberto je velmi vstřícný a opravdu rozuměl přesně tomu, co jsem chtěla. Mé rty vypadají přirozeně a plněji, v což jsem doufala! Už jsem jej doporučila mým kamarádkám a budu v tom také pokračovat! S mou zkušeností s ABClinic a Dr. Albertem jsem extrémně spokojená. 🙂

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Klinika je velmi příjemná, s pěkným prostředím a přátelskými zaměstnanci. Navštívila jsem Dr. Ruzziho z důvodu vyšetření několika mateřských znamének, která jsem chtěla odstranit. Pečlivě mi vysvětlil nálezy i možnosti odstranění, a byl schopen proceduru vykonat ihned po konzultaci. Průběh byl rychlý a výsledky úspěšné.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Naprosto spokojený! Dr. Alberto Leguina-Ruzzi je výborný! Opravdu profesionál na svém místě. Skvěle dokázal poradit a celková konzultace vč. finálního ošetření byla bezproblémová a prakticky bezbolestná. Velmi přátelský přístup, který se vidí dnes málokde.

  Dermatologie
  Dermatologie Klient ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina je úžasný doktor s vysokým standardem péče. Pečlivě vysvětlí proceduru o kterou máte zájem zatímco zůstává realistický, co se očekávání týče. Je také velmi flexibilní a dostupný v rámci rozumného časového rozpětí.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s Dr. Leguina Ruzzim a následně jsem podstoupila velmi rychlé léčivé laserové odstranění. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá, a pan doktor se mnou také prošel některé informace ohledně procesu léčby. Vše šlo hladce! Doktor Leguina Ruzzi je starostlivý a velmi profesionální lékař, nejlepší dermatolog v Praze. Má další kožní obtíž se díky jeho vědomostem a péči výrazně zlepšila. Z dřívějška mám špatné zkušenosti, kdy mě lékaři vystrašili poměrně vážnou diagnózou, kterou později Dr. Leguina Ruzzi vyvrátil. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Chci velmi doporučit Dr. Alberta, který vyléčil  mou orální dermatitidu za dva týdny, zatímco jsem se s ní potýkala po více než půl roku. Slečny na recepci byly vždy příjemné a mile upozorňovaly na budoucí schůzky. Po léčbě na této klinice mám pouze dobré pocity. 😌 Děkuji, že moje tvář opět vypadá skvěle!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji udělala něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi řekl, že něco takového mému obličeji neudělá, což si myslím, že by neřekl každý doktor. Procedura byla bezbolestná a výsledek miluji! Každému, kdo něco takového plánuje, doporučuji! A já určitě přijdu znova!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Paní doktorka je jednička! Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký a měla jsem hroznou mezeru mezi nosem a rtem. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, a myslela si, že se s tím prostě musím smířit, protože napíchané kačeří rty se mi nikdy nelíbily. Rty jsem si během dvou měsíců nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Od jara jsem se potýkala s vážným ekzémem na rukou. Na podzim jsem konzultovala s jiný lékařem, potíže ale zůstaly. Dr. Leguina byl soucitný a znalý. Okamžitě mě uklidnil detailním vysvětlením dalšího postupu, přičemž mi připomněl, že se jedná o dlouhý ale zvládnutelný proces. Za pouhých 5 týdnů byly k vidění skvělé výsledky. Jsem vděčná za služby, péči, profesionalitu a přátelskost ABClinic.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Dr. Alberto Leguina je úžasný doktor s vysokým standardem péče. Pečlivě vysvětlí proceduru o kterou máte zájem zatímco zůstává realistický, co se očekávání týče. Je také velmi flexibilní a dostupný v rámci rozumného časového rozpětí.

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Všichni jsou velmi milí, především doktor Alberto. 🙂 Dostala jsem svůj roztok během 5 minut a nemůžu se dočkat, až uvidím výsledky!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Pan doktor Ruzzi je prostě nejlepší a velice profesionální, i co se komunikace s pacientem týče. Vždy je příjemný a má skvělý přístup i pochopení. Rad bych všem naprosto doporučil!

  Dermatologie
  Dermatologie Klientka ABClinic Art & Beauty
ABClinic zákroky A→Z
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.