Vpáčené bradavky

Vpáčené bradavky

Plastická chirurgie

Prsní bradavky jsou vnímány nejen jako spojení mezi ženou a dítětem, ale také jako součást ženskosti a sebevědomí. Operace prsních bradavek řeší problém jejich nežádoucího atypického tvaru, které jsou vtažené dovnitř. To navíc může ztěžovat hygienu a být zdrojem zdravotních potíží.

Vpáčené bradavky jsou nejen estetickým, ale také funkčním problémem. Jeho řešení je jednoduché a efektivní. Při operaci vpáčených bradavek zůstává zachována možnost kojení.

Pro koho je operace vhodná

Metoda je ideální pro ženy, které trápí problém vpáčených bradavek, snižuje to jejich sebevědomí a vytváří blok v partnerském životě. Je také vhodná pro ženy, které plánují těhotenství a kojení, protože vpáčené bradavky mohou kojení značně komplikovat.

Operace by se měla provádět u dospělé ženy, v období puberty se stav prsní bradavky ještě mění a problém vpáčení se může sám upravit.

Co zákrokem získáte

  • Trvalé a efektivní řešení problému vpáčených bradavek
  • Velmi rychlá rekonvalescence s okamžitým návratem k běžným aktivitám
  • Zlepšení sebevědomí a kvality sexuálního života

Video

Před / Po

Před operací

Lékař zhodnotí stav prsní bradavky a navrhne operační postup. Zákrok lze provést ambulantně v místní anestezii, nebo pod narkózou, což vyžaduje 1denní hospitalizaci. Společně se zákrokem je možné naplánovat i další chirurgické zákroky, jelikož je výkon krátký a nezatěžuje organismus.

Průběh operace

Při plastické operaci vpáčených bradavek se uvolní zkrácené vazivové pruhy, které způsobují vtažení bradavky dovnitř. Je možné provést dva typy zákroků. V prvním případě se jedná o technicky jednodušší zákrok, při kterém dochází k přerušení mlékovodu, v druhém případě se mlékovod zachová neporušený, nicméně efekt operace nemusí být tak výrazný. Při operaci lékař v závislosti na operačním postupu uvolní vazivo, povytáhne bradavky a fixuje je. Operace trvá přibližně půl hodiny.

Po operaci

Bezprostředně po operaci může být bradavka citlivá. Prakticky ihned je možné vrátit se k běžným aktivitám, nicméně bradavky je třeba po dobu hojení chránit před nárazem. Chirurgickou fixaci vyjme lékař přibližně po 2 týdnech od operace. Zvýšená fyzická zátěž se doporučuje zhruba po 2 týdnech. Po dvou týdnech od zákroku se doporučuje začít s tlakovou masáží, která podporuje hojení jizev.

Důležité informace

Výsledek operace
Efekt operace vpáčených bradavek je trvalý. V případě, že ženu trápí další potíže, například uvolněné povislé prsy, je možné zákrok kombinovat například s modelací prsu, jeho zvětšením či naopak redukcí.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám