Terapie a prevence ztráty vlasů

Terapie a prevence ztráty vlasů

Transplantace vlasů DHI

K terapii a prevenci ztráty vlasů je potřeba přistupovat jako k celostnímu problému. To znamená, že zohledňujeme všechny okolnosti, které ke ztrátě vlasů mohly přispět.

Ztráta vlasů je systematické onemocnění a jeho terapie vyžaduje systematické léčení.

Využíváme nový systém DHI pro prevenci a léčení ztráty vlasů

Ve spolupráci s předními světovými vědci vyvinula společnost DHI Global Medical Group nejobsáhlejší řadu léčebných postupů. Jsou vhodné pro muže i ženy všech věkových kategorií a ve všech stadiích alopecie – ztráty vlasů. Obsahují výběr doporučení přesně na míru každého klienta: výživa, psychoterapie, prostředky denní kosmetiky a posilující terapie. Důležitou součástí jsou také trichotesty, které analyzují několik desítek genetických variací a doporučí vhodnou léčbu.

Co zákrokem získáte

 • Zohledňujeme všechny faktory podílející se na ztrátě vlasů
 • Disponujeme nejmodernějšími technologiemi
 • Stavíme na dlouhodobém a komplexním přístupu k léčbě alopecie

Výživa a stravování

Způsob stravování a výživy významnou měrou ovlivňují kvalitu a zdraví vlasů. Vlasové folikuly mají velmi aktivní metabolismus, který závisí na stálé výživě. Náš tým nutričních specialistů vyhodnotí stravovací návyky každého pacienta a poukáže na případné nedostatky. Pokud je zapotřebí, navrhneme změny ve stravovacím režimu nebo přidáme do stravy výživové doplňky, které mohou sehrát významnou roli v zastavení ztráty vlasů nebo podpoře růstu nových vlasů.

Psychoterapie

Stres může být příčinou ztráty vlasů, a rovněž tak ztráta vlasů může způsobit stres. Proto jsou součástí diagnostiky psychologické testy a v případě nutnosti je pak doporučena vhodná léčba.

Přípravky proti vypadávaní vlasů

DHI Global Medical Group vyvinul nejrozsáhlejší řadu svých kosmetických přípravků pro denní péči, které posilují vlasy a zároveň stimulují jejich růst.

Vlasová kosmetická řada DHI je určena pro ženy i muže a je vhodná pro všechny typy vlasů.

Důležité informace

Správná vlasová péče proti vypadávání vlasů je spolehlivou prevencí. V případě nadměrného vypadávání vlasů je však nutné zhodnocení a diagnostikování lékařem.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Je mi 36 let a již od svých 20 let trpím vypadáváním vlasů v oblasti koutů a celkově ustupujícím čelem. Přesto se mi dařilo díky sestřihu a celkově delším vlasům holé kouty maskovat, ale nebylo to již plně udržitelné. Nejvíce mě zaujala metoda DHI, která byla na začátku roku 2021 nově k dispozici i na klinice ABClinic v Praze. Rozhodl jsem se, že nebudu riskovat cestu mimo ČR, a to i vzhledem k tomu, že celkový výsledek je závislý na disciplíně v několika prvních dnech po zákroku a mě jednoduše nepřipadalo cestování po zákroku jako dobrý nápad. Velice si vážím profesionálního přístupu ABClinic, který mě provázel celou mou vlasovou cestou. Především oceňuji rozsah a kvalitu podaných informací před zákrokem, ale i během následujících měsíců. Operaci jsem absolvoval v dubnu 2021, řídil jsem se radami MUDr. Mačejové a v prvních dnech jsem dodržoval doporučený režim. První výsledky se dostavily celkem záhy, ale pak přišlo očekávané padání nových vlasů. Toto období trvalo až do cca 4. měsíce. Velká změna nastala na rozhraní 4. a 5. měsíce. V tu chvíli mi v koutech začaly vlasy opět růst a každý den mi vlastně dělal novou a novou radost. Nyní, téměř po 9. měsících, si dovolím říct, že výsledek je nad moje očekávání, a to se mohu v podstatě těšit na další zlepšování až do 1 roku po zákroku. Hustota je nyní na úrovni normálních vlasů, vlasová linie je přirozená a nikde nejsou vidět ani cítit žádné známky zákroku. Navíc si nyní mohu dovolit svobodu ve volbě účesu, což je neskutečně skvělý pocit. Michal J.

  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Ve středu 29. 9. jsem zde byla na transplantaci obočí metodou DHI Global Medical Group. Bylo to naprosto bezbolestné, skvěle umrtvené a vše proběhlo za krátký čas. Na hlavě mi byl oholený jen malý proužek vlasů, takže to při ležení v posteli první noc vůbec nebolelo a ztráta vlasů je minimální. Transplantované vlasy jsou přesně v místech, na kterých jsem se s paní doktorkou domluvila a tvar obočí je perfektní! Vše uz je po 3 dnech komplet zahojené a nové obočí už i maličko roste. Žádný otok, ani modřiny nebyly, takže bylo možné hned druhý den běžně fungovat. I vlasy bylo možné si umýt hned další ráno. Jsem moc spokojená a rozhodně doporučuji všem, které chtějí trvale vyřešit nerostoucí obočí a nemuset pořád domalovávat či chodit na microblading. Kateřina M.

  Transplantace vlasů DHI
  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.