Plastika uší (Otoplastika)

Plastika uší (Otoplastika)

Plastická chirurgie

Častou anomálií vnějšího ucha bývají odstáté či jinak deformované boltce. Jejich nápadný vzhled přitahuje zvýšenou pozornost okolí a přináší s sebou nepříjemnosti v normálním životě. Problém může být jednostranný nebo oboustranný. Často právě asymetrie vzbuzuje větší zájem okolí. Postihuje ženy i muže stejně.

Otoplastika patří u nás mezi nejčastěji vyhledávané zákroky. Proč? Protože s námi již své uši nemusíte skrývat.

Co je otoplastika

Otoplastika je souhrnné označení pro různé techniky estetické operace uší, které mají za cíl dodat uším přirozený vzhled, zejména napravit jejich nepřirozený sklon (úhel chrupavek uší a hlavy). Je vždy plně v rozhodnutí plastického chirurga, kterou operační techniku zvolí.

Co zákrokem získáte

  • Přirozený úhel hlavy a uší
  • Zvýšené sebevědomí
  • Snadné a rychlé řešení odstátých uší
  • Řešení pro deformitu ušních boltců

Video

Před / Po

Před operací

Plastický chirurg vám na konzultaci doporučí nejen vhodnou techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží pro dosažení optimálního pooperačního výsledku a dlouhodobého efektu.

Zákrok se provádí pouze v místním znecitlivění a bude potřeba základní předoperační vyšetření.

Pro urychlení hojení doporučujeme s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca 1 týden před operací některé potravinové doplňky.

Průběh operace

Po místním znecitlivění provede plastický chirurg na zadní straně uší drobný řez, kterým odebere nadbytečnou kůži za uchem, a následně vytvaruje ušní chrupavku, upraví její úhel (odklon od hlavy), případně i svaly za uchem. Následně ránu sešije vstřebatelným stehem. Jizva je schována v kožním záhybu a díky tomu není viditelná.

Po operaci

Místo zákroku může být následujících pár dní mírně oteklé a mohou se objevit modřinky. Bezprostředně po operaci je nezbytné nosit speciální čelenku, která vám ale nijak nebrání v běžných aktivitách. Několik dní po operaci je také nutné dodržovat speciální hygienický režim a vyvarovat se fyzické aktivity. Definitivní výsledky zákroku jsou patrné obvykle do 2 měsíců.

Důležité informace

Pokud zvažujete operaci pro své dítě, absolvujete nejprve společnou konzultaci s naším plastickým chirurgem, který rozhodne, zda je pro zákrok vhodné načasování, nebo zda je třeba ještě počkat.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám