Plastika nosu (Rhinoplastika)

Plastika nosu (Rhinoplastika)

Plastická chirurgie

Protože je nos zásadním prvkem celého obličeje, naši chirurgové k jeho změnám přistupují odpovědně a s maximální pečlivostí tak, aby výsledný efekt nenarušil harmonii vaší tváře.

Ve výjimečných případech je možné provést drobnou korekci nosu neoperativní technikou pomocí speciálního niťového liftingu, případně výplní na bázi kyseliny hyaluronové. Ani jedna z těchto metod však na rozdíl od rhinoplastiky nedokáže zajistit trvalé změny.

Nos je dominantním prvkem celé tváře, proto je jeho případnou úpravu potřeba pečlivě zvážit. Změna nosu totiž může být pro obličej zcela zásadní.

Co je rhinoplastika

Rhinoplastika dokáže částečně nebo zcela změnit tvar nosu, podle toho, zda bude zákrok proveden v oblasti měkké části, tedy špičce nosu, spolu se zúžením hypertrofických chrupavek křídel nosu, nebo i jeho kostěné části. V případě tzv. „etnických nosů“ se provádí europeizace, kdy je nejčastěji štěpem nos pozvednut, čímž dochází k zúžení nosních křídel. Někdo rhinoplastiku podstupuje z estetických důvodů, pro jiné jde zároveň o řešení vleklých zdravotních potíží. Ty spočívají nejčastěji ve vybočené nosní přepážce, a to způsobuje problémy s dýcháním. V takovém případě je problém řešen nejen plastickým chirurgem, ale také specialistou z oboru ORL.

Operace špičky nosu – korekce křídlových chrupavek

Zákrok v oblasti špičky nosu trvá přibližně 30 minut a je možné ho provádět pouze při místním znecitlivění. Cílem je změnit tvar špičky nosu, přičemž se ale nijak nemění tvar nosu z profilu.

Kompletní rhinoplastika je pro maximální komfort pacienta realizována v celkové narkóze. Operace může být provedena buď formou „zavřené techniky“, kdy se jizvičky nachází pouze ve vnitřní straně nosu, nebo v podobě „otevřené rhinoplastiky“, kdy se jizva nalézá v oblasti křídel nosu nebo těsně pod nosem. Cílem operace je změna celkové podoby nosu, ke které dochází úpravou chrupavek v oblasti špičky a změnou v oblasti kostěného nosu. Obvykle touto plastickou operací odstraňujeme nežádoucí hrbol nebo nos zužujeme.

V rámci plastiky nosu realizujeme také septoplastiku (plastiku nosní přepážky). Tuto operaci je samozřejmě možné provádět i samostatně.

Pro koho je rhinoplastika vhodná

Rhinoplastika je vhodná pro každého, kdo je nespokojen s vrozeným nebo poúrazovým tvarem svého nosu, případně trpí poruchou dýchání. Kvůli růstu kostí je možné provádět operaci až s dovršením dospělosti.

Co zákrokem získáte

 • Řeší nejen estetické, ale i vleklé zdravotní obtíže
 • Změnu tvaru, šířky či délky nosu nebo nosních dírek
 • Provádíme europeizaci nosu
 • Citlivé navržení v kontextu s individuálními rysy obličeje
 • Řešení deformity nosu
 • Zlepšení funkce dýchání

Video

Před / Po

Před operací

Změna tvaru nosu významně změní váš obličej, proto vám vždy lékař na osobní konzultaci navrhne možné porovnání výsledku operace a pomocí vizualizace vytvoří, jak bude tvar nosu po zákroku vypadat.

Pokud vás trápí dechové obtíže, můžeme spolu s rhinoplastikou provést také po konzultaci s ORL specialistou operaci nosní přepážky.

Rhinoplastika se provádí v celkové anestezii, a proto je nezbytné předoperační vyšetření.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti přibližně 45 minut až 1 hodinu. Pokud je součástí zákroku také septoplastika, celková doba se prodlouží o 30 minut. Plastický chirurg provede buď zavřenou, nebo otevřenou rhinoplastiku, při které je formována špička nosu i jeho kostěná část do požadovaného tvaru. Operační rána se sešije, nos se překryje speciální náplastí a je fixován dlahou.

Po operaci

Obecně doporučujeme 3x denně vnitřní čištění nosu dezinfekčním tampónem a pravidelné ošetřování jizviček antibiotickou mastí. Po zhruba 2–3 týdnech se dlaha odstraní a je vhodné začít s masáží nosu.

Týden od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci, spaní doporučujeme v poloze na zádech.

Důležité informace

U plastické operace nosu je třeba vzít v úvahu i věk. Operace by neměla být prováděna dříve, než je dokončen vývoj a růst jedince.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování úžasné paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové. V srpnu jsem šla na konzultaci ohledně horních víček, která mě roky trápila. Otoky, slzení, pálení. Nakonec, že se zeptám i na prsa, o kterých jsem uvažovala ještě déle. Po konzultaci s paní doktorkou jsem měla jasno. V srpnu jsem podstoupila augmentaci. Předčila mé očekávání. A každé ráno a večer si říkám: „je to FAMÓZNI! Věděla jsem, že se i na víčka k paní doktorce objednám a stalo se. Dnes jsem 11. den po operaci horních víček a cítím se skvěle. Omlazený pohled, od operace úleva od slzení. Paní doktorka má skvělý, lidský přístup a precizní cit jako operatér. Děkuji i sestřičkám. Až něco budu chtít zase upravit, vím, že půjdu opět sem k paní doktorce a na tuto kliniku. Lenka K.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Jsem super spokojená. Byla jsem v ABClinic a operovala mi paní doktorka Aneta Krajcová dvojitou bradu. Byla moc milá a vše mi podrobně vysvětlila, také její tým prostě super příjemný, hlavně velmi čistá a moderní klinika, takže se těším na další odsávání. Mohu paní doktorku a také kliniku jen doporučit! Ingrid T.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Dne 21. 7. 2021 jsem podstoupila u MUDr. Anety Krajcové lifting a plastickou operaci horních i dolních očních víček v lokální anestezii. Paní doktorka mě před zákrokem vše vysvětlila, uklidnila, po celou dobu operace byla usměvavá, neskutečně milá, celý zákrok proběhl v naprostém klidu a pohodě, a to hlavně díky paní doktorce a jejímu týmu na sále. Děkuji paní doktorce Krajcové a celému týmu za profesionalitu, milý přístup a empatii, s kterou se dnes tak málo v běžném životě setkáváme. Suzanne W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Rozhodla jsem se pro horní a dolní víčka a s výsledkem jsem více než spokojená! Po 2 měsících už jizvy nejsou skoro vidět, výsledek je krásný. Celkovou péči a přístup mohu jen doporučit. Zpočátku jsem se bála a měla jsem pochybnosti, ale díky kamarádce, která s paní doktorkou Šatánkovou měla již dobrou zkušenost, jsem se pro ni nakonec také rozhodla. A absolutně nelituji. I pokoje na klinice jsou top. Je zde o Vás dobře postaráno. Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • S výsledkem práce paní doktorky Šatánkové jsem velmi spokojena. Před 3 týdny jsem podstoupila rhinoplastiku a vypadá to skvěle. I přes otok už mohu vidět podobu, kterou jsem si přála. Mnohokrát děkuji za dobrou práci! Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Dva roky jsem sbírala odvahu k zákroku face-lift (trápila mě hlavně dvojitá brada). V lednu ve svých 64 letech jsem zákrok absolvovala. Operaci provedla profesionální MUDr. Šatánková. Výsledek byl grandiózní. Chci touto cestou paní doktorce i ostatnímu personálu poděkovat. Perfektní sestřička o nás po operaci a v noci pečovala, všichni byli velmi milí. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tento krok. Všem váhajícím vřele doporučuji! Jindřiška F.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Operace víček i niťový lifting splnili moje očekávání. Děkuji. Zita M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Příjemný kolektiv a hlavně skvělý výsledek po minifaceliftu od dr. Šatánkové. Ráda se objednám na další zákrok, paní doktorka je velký profesionál. Stella V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych poděkovala Alici z ABClinic a MUDr. Šatánkové za všechnu jejich pomoc. Nedávno jsem z důvodu faceliftu a operace spodního víčka navštívila ABClinic v Praze. Doktorka Šatánková je extrémně schopná a výsledkem je můj mladistvější ale přirozený vzhled. Klinika je velice profesionálně provozována a pooperační pokoje jsou krásné. Cestování ze zahraničí může působit znepokojivě, avšak Alice mi se vším pomohla, zařídila taxi i hotel. Během mé procedury jsem se cítila sebevědomá a opečovávaná. S výsledky jsem velmi spokojená. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.