abclinic_plasticka-chirurgie_intimni-partie_omlazeni-vaginy

Omlazení vaginy

Plastická chirurgie

Omlazení (rejuvenace) vaginy přináší zvýšení sebevědomí ženám po porodu, menopauze nebo hysterektomii, slouží ke zmírnění potíží s inkontinencí a zvýšení kvality pohlavního styku. Zahrnuje několik typů metod – ošetření laserem, radiofrekvencí, dále k osvědčeným metodám patří chirurgické výkony, jako jsou vaginoplastika, perineoplastika nebo lipofilling velkých stydkých pysků a Venušina pahorku.

Při rejuvenaci genitálu klademe vždy důraz na zachování plné citlivosti intimní oblasti.

Pro koho je operace vhodná

Ošetření je vhodné pro ženy, u kterých postupem času došlo k povolení poševní stěny, nebo zevního genitálu. Ženy trápí vzhled či pigmentace zevních částí genitálu, ale často i porušená funkce, která je příčinou pro stresovou inkontinenci, vaginální atrofii, nedostatečné zvlhčení poševní oblasti. To ovlivňují porody, menopauza, stárnutí. Ošetření může výrazně napomoci ženám s inkontinencí, nebo těm, jejichž malé stydké pysky přesahují ty velké.

Co zákrokem získáte

  • Komplexní řešení rejuvenace genitálu
  • Pomáhá řešit problém inkontinence
  • Výrazně zlepšuje sexuální prožitek ženy i partnera
  • Pochva získá původní tvar a funkčnost
  • Zpevnění svalů pánevního dna
  • Prevence proti zánětům, svědění, infekci

Video

Před / Po

Rejuvenace pomocí laseru

Laser svým působením prohřívá tkáně a podporuje tvorbu kolagenu. Díky tomu se tkáně zpevňují a napínají. K rejuvenaci genitálu používáme přístroj společnosti Jeisys, Edge One, jehož předností je precizní ošetření ve velmi krátkém čase. Díky tomu je zákrok rychlý, efektivní a nepoškozuje okolní oblast. Zákrok za použití speciálního gynekologického nástavce je bezbolestný. Ihned po ošetření je možné vrátit se do běžného života. Pro optimální výsledek je vhodné zákrok několikrát opakovat.

Rejuvenace pomocí radiofrekvence

Využití radiofrekvence k omlazení genitálu je unikátní metoda, při které působením radiofrekvenční energie dochází k podnícení tvorby kolagenu a elastinu. K ošetření používáme absolutní novinku – přístroj Revigen, díky kterému můžeme provádět kompletní omlazení jak zevního genitálu, tak i vaginy. Ošetření je zcela bezbolestné, zhruba 30minutové, a po zákroku není nutné žádné omezení či dlouhá rekonvalescence. Díky obnovujícím se elastickým vláknům a zlepšení buněčného metabolismu se ošetřené tkáně zpevňují a vypínají, napomáhají též ke zesvětlení případných nežádoucích pigmentací. Lze tak zpevnit stydké pysky, Venušin hrbolek, ústí pochvy i samotnou vaginu. Pro dokonalý výsledek může lékař navrhnout opakování zákroku.

Chirurgické zákroky genitálu (vaginoplastika, perineoplastika, labioplastika)

V některých případech může lékař ženě doporučit chirurgické ošetření zevního genitálu nebo vaginy. Jedná se zejména o vaginoplastiku, kdy se vytne uvolněná část vaginy a její strany se opět sešijí k sobě. Může se provádět přední nebo zadní vaginoplastika a ošetření je možné spojit i s úpravou hráze, perineoplastikou.

Chirurgicky lze také řešit potíže se stydkými pysky. Operaci vyhledávají ženy, u kterých malé stydké pysky přesahují velké, a činí estetické nebo i funkční potíže, případně došlo k atrofii stydkých pysků nebo nadměrnému povolení kůže. Oba zákroky se obvykle provádějí v celkové anestezii s 1denní hospitalizací. Hojení trvá přibližně 2 týdny, do té doby je třeba vyhnout se náročným fyzickým aktivitám.

Lipofilling stydkých pysků a Venušina pahorku

Lipofilling je osvědčenou metodou používanou k doplnění objemu tkání. V estetické gynekologii se používá zejména k vyplnění objemu atrofovaných stydkých pysků nebo ke zpevnění Venušina hrbolku. Zákrok se provádí pomocí vlastního tuku. Lékař odebere liposukční metodou tuk z břicha či jiné části těla, a po jeho zpracování se aplikuje do požadovaných míst.

Důležité informace

Výběr vhodné metody určuje ošetřující lékař při osobní konzultaci. Rejuvenaci genitálu nedoporučujeme provádět v době těhotenství a bezprostředně po porodu.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám