abclinic_plasticka-chirurgie_intimni-partie-muze

Odstranění spermatokély

Plastická chirurgie

Spermatokéla je cystický benigní nebolestivý útvar vyplněný tekutinou vycházející z nadvarlete. Obvykle se nalézá nad nebo za varletem. Spermatokéla může vést ke zvětšení objemu šourku, jeho asymetrii a v některých případech může být příčinou bolestí šourku. Odstranění hydrokély či spermatokély je jeden z nejčastějších zákroků v plastické urologii.

Spermatokéla se vyskytuje u mužů v každém věku, velikost je obvykle do 10 mm, ale některé mohou být i podstatně větší. Příčina vzniku není jasná, předpokládá se, že vzniká rozšířením tubulů s následnou retencí tekutiny.

Naši plastičtí chirurgové mají bohaté zkušenosti s efektivním řešením problémů v intimních partiích.

Pro koho je operace vhodná?

Spermatokéla se projevuje v jakémkoliv věku. Je doporučována v případě, kdy obtěžuje (bolest, tlak, velikost).

Co zákrokem získáte

 • Odstranění nepohodlí a bolesti
 • Řešení estetického problému
 • Zlepšení pohlavního života

Video

Před / Po

Před operací

Každému chirurgickému zákroku předchází osobní konzultace s lékařem. Vždy je nutné při nahmatání jakékoli bulky v oblasti šourku vyhledat plastického urologa, který musí zhodnotit stav problému. Bude vás informovat o postupu, anestezii i pooperační péči pro zdárné hojení.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii. Doba výkonu je 30–45 minut.

Výkon probíhá z drobného řezu na postižené straně šourku. Operatér se dostane k nadvarleti a spermatokélu odstraní. Poté se varle uloží zpět do dutiny šourku a rána se po vrstvách sešije jednotlivými vstřebatelnými stehy. Po zhojení je jizva pouze minimálně patrná.

Po operaci

Bezprostředně po výkonu se může objevit otok šourku a bolestivost. V průběhu několika dní obtíže ustupují. Klidový režim s omezením fyzické námahy a sportovních aktivit je doporučen na 2 týdny.

Důležité informace

Pokud spermatokéla nezpůsobuje bolesti či jiné nepohodlí, není operace nezbytně nutná. Jestliže ale pacient pociťuje nějaký diskomfort či bolesti, je indikována operační léčba.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.