abclinic_plasticka-chirurgie_intimni-partie-muze

Odstranění spermatokély

Plastická chirurgie

Spermatokéla je cystický benigní nebolestivý útvar vyplněný tekutinou vycházející z nadvarlete. Obvykle se nalézá nad nebo za varletem. Spermatokéla může vést ke zvětšení objemu šourku, jeho asymetrii a v některých případech může být příčinou bolestí šourku. Odstranění hydrokély či spermatokély je jeden z nejčastějších zákroků v plastické urologii.

Spermatokéla se vyskytuje u mužů v každém věku, velikost je obvykle do 10 mm, ale některé mohou být i podstatně větší. Příčina vzniku není jasná, předpokládá se, že vzniká rozšířením tubulů s následnou retencí tekutiny.

Naši plastičtí chirurgové mají bohaté zkušenosti s efektivním řešením problémů v intimních partiích.

Pro koho je operace vhodná?

Spermatokéla se projevuje v jakémkoliv věku. Je doporučována v případě, kdy obtěžuje (bolest, tlak, velikost).

Co zákrokem získáte

 • Odstranění nepohodlí a bolesti
 • Řešení estetického problému
 • Zlepšení pohlavního života

Video

Před / Po

Před operací

Každému chirurgickému zákroku předchází osobní konzultace s lékařem. Vždy je nutné při nahmatání jakékoli bulky v oblasti šourku vyhledat plastického urologa, který musí zhodnotit stav problému. Bude vás informovat o postupu, anestezii i pooperační péči pro zdárné hojení.

Průběh operace

Zákrok probíhá v celkové anestezii. Doba výkonu je 30–45 minut.

Výkon probíhá z drobného řezu na postižené straně šourku. Operatér se dostane k nadvarleti a spermatokélu odstraní. Poté se varle uloží zpět do dutiny šourku a rána se po vrstvách sešije jednotlivými vstřebatelnými stehy. Po zhojení je jizva pouze minimálně patrná.

Po operaci

Bezprostředně po výkonu se může objevit otok šourku a bolestivost. V průběhu několika dní obtíže ustupují. Klidový režim s omezením fyzické námahy a sportovních aktivit je doporučen na 2 týdny.

Důležité informace

Pokud spermatokéla nezpůsobuje bolesti či jiné nepohodlí, není operace nezbytně nutná. Jestliže ale pacient pociťuje nějaký diskomfort či bolesti, je indikována operační léčba.

Slova našich klientů
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit!

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie Klientka ABClinic Art & Beauty
ABClinic zákroky A→Z
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.