abclinic_dermatologie_subciye-jizev-po-akne

Odstranění jizev po akné (Subcize)

Korektivní péče

Subcize je chirurgická metoda, která se používá k léčbě a odstranění jizev po akné, zejména pokud se jedná o hluboké a propadlé jizvy. Tyto jizvy vznikají po těžkých formách akné, kdy se tvoří cysty, a následně při jejich hojení shluky podkožních vláken vtahují kůži pod úroveň okolí. Výsledkem jsou neestetické dolíky.

Subcizi jizev u nás provádí zkušení odborníci.

Pro koho je ošetření vhodné

Léčba akné a jeho následků je složitá a dlouhodobá záležitost, přičemž subcize jizev může být jedním z dílčích kroků na cestě za zlepšením poškozené pleti. Pro rozhodnutí, zda je subcize správnou volbou, je třeba, aby lékař přesně určil typ jizev pro akné. Současně je nutné vědět, že jizvičky lze eliminovat tak, aby byly co nejméně nápadné.

Co zákrokem získáte

 • Uvolnění vtažené kůže chirurgickou cestou provádíme velmi precizně
 • Minimální bolestivost s výrazným efektem
 • Pro co nejlepší výsledek doporučujeme subcizi kombinovat s kožními výplněmi

Video

Před / Po

Před ošetřením

Ošetření nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Před zákrokem je třeba lékaři sdělit, pokud trpíte alergií na některá anestetika nebo dezinfekční přípravky, stejně jako to, pokud se vám někdy v minulosti zranění zhojilo keloidní jizvou.

Průběh ošetření

Lékař nejprve provede pečlivou dezinfekci ošetřované oblasti a následně injekčně aplikuje lokální anestetikum. Tenkou jehlou pak lehce narušuje podkožní vlákna, která vtahují kůži pod okolní oblast. Tím se uvolní pnutí jizvy a kůže se nadzvedne. Ve většině případů se tato technika kombinuje s kožními výplněmi, aby došlo k obnovení objemu tkáně a maximálnímu vyhlazení jizvy.

Po ošetření

Po zákroku se může objevit lehká bolestivost a drobné modřinky, vše však rychle odezní. Někdy může lékař doporučit protizánětlivou léčbu. Ihned po ošetření je možné vrátit se k běžnému životu, nicméně je třeba vyhnout se slunění, namáhavému pohybu nebo jinak zatěžující činnosti. Ošetřené plochy se nemají třít a škrábat.

Důležité informace

K dosažení co nejlepšího výsledku je obvykle nutné více než jedno ošetření. V případě použití kožních výplní je výsledek definitivní přibližně za 1–2 týdny. Výplně bude nutné po čase obnovit.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.