Niťový lifting obličeje Aptos

Niťový lifting obličeje (Aptos)

Plastická chirurgie

Niťový lifting, někdy také nechirurgický facelift, se stává preferovanou metodou kvůli své účinnosti a miniinvazivitě. Nitě se používají k pozvednutí ochablého podkoží v oblasti obličeje a krku, aby vypnuly kontury a pozvedly tukovou tkáň.

Niťový lifting Aptos umožňuje omlazení téměř všech věkových skupin.

Pro koho je vhodný niťový lifting Aptos

Jako prevence stárnutí lze niťový lifting Aptos doporučit již od 30. roku, kdy lze pomocí nití pozvednout lícní kosti, redukovat dvojitou bradu, pozvednout obočí či koutky rtů. Od 20. roku se snižuje produkování kolagenu a elastinu v pokožce o 1 % každý rok, tento nedostatek způsobuje ztrátu pružnosti a elastičnosti kůže, a proto je niťový lifting Aptos nejlepší volbou.

Každý má ovšem kůži v jiném stavu, takže i ženy kolem 40 let mohou být vhodnější pro klasický chirurgický facelift. Příčinou je genetická dispozice, špatná životospráva, nebo pacientky s nadváhou apod.

Co je niťový lifting Aptos

Při niťovém liftingu Aptos se využívají vstřebatelné nitě obsahující kyselinu polymléčnou. Ta pomáhá ke stimulaci enzymu kolagenázy, čímž stimuluje vlastní vazivové buňky k produkci kolagenu a dochází tak postupně k tvorbě kolagenové sítě. Výsledkem je lifting obličeje. Nitě se úplně vstřebají asi po 12–24 měsících, přesto i nadále kolagen v pokožce zůstává a lifting tak přetrvává 3–5 let.

Kolagen se projevuje i na svrchní vrstvě pokožky, čímž dochází kromě liftingu, také ke krásně hydratované pleti. Pro ještě lepší efekt jsou vhodnější nitě s kyselinou hyaluronovou.

Při niťovém liftingu Aptos lze absolvovat zákroky typu Brow-lift, V-lift, krásně vypadá utažení podbradku, lifting dolní partie obličeje, tj. od očí po bradu. Kratší nitě lze použít pro zjemnění nosoretních rýh.

Výhody niťového liftingu Aptos

 • Lifting obočí prodlouží a otevře pohled očí
 • Odstranění dvojité brady
 • Tvarování kontur, lícních kostí
 • Pozvednutí ústních koutků
 • Vypnutí obličeje a dolní čelisti
 • Zjemnění nosoretních rýh
 • Mladistvější vzhled
 • Lifting a vypnutí ochablé pokožky
 • Prevence stárnutí
 • Dlouhodobý a přirozený výsledek

Video

Před / Po

Před zákrokem

Vždy je nutná osobní konzultace s lékařem, aby posoudil stav pokožky a vybral vhodnou metodu niťového liftingu včetně správného typu nití. 7 dnů před zákrokem není doporučováno opalování, návštěva solária, min. 2 týdny před nebrat léky proti bolesti.

Průběh zákroku

Zákrok je prováděn v lokálním znecitlivění a trvá zhruba 30–60 minut. Při aplikaci se nitě, které jsou opatřeny malými háčky, zavedou do podkoží, aby zajistily pokožce liftingový efekt. Ihned po ošetření pacient odchází domů.

Po zákroku

Po zákroku může být ošetřené místo mírně oteklé, mohou se na kůži objevit malé modřinky. Vše zmizí zpravidla do několika dnů. Po aplikaci niťového liftingu Aptos je vhodné dodržet zhruba 2 týdny klidový režim, omezit návštěvu sauny, bazénu a sport. Doporučujeme vždy na noc nosit kompresní masku, která efekt ještě zvýší (ideálně 2–8 týdnů).

Důležité informace

Niťový miniinvazivní lifting Aptos vydrží až několik let a lze je podle potřeby opakovat.

Specialista na niťový lifting v ABClinic: MUDr. Petra Ester Hamáčková

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování úžasné paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové. V srpnu jsem šla na konzultaci ohledně horních víček, která mě roky trápila. Otoky, slzení, pálení. Nakonec, že se zeptám i na prsa, o kterých jsem uvažovala ještě déle. Po konzultaci s paní doktorkou jsem měla jasno. V srpnu jsem podstoupila augmentaci. Předčila mé očekávání. A každé ráno a večer si říkám: „je to FAMÓZNI! Věděla jsem, že se i na víčka k paní doktorce objednám a stalo se. Dnes jsem 11. den po operaci horních víček a cítím se skvěle. Omlazený pohled, od operace úleva od slzení. Paní doktorka má skvělý, lidský přístup a precizní cit jako operatér. Děkuji i sestřičkám. Až něco budu chtít zase upravit, vím, že půjdu opět sem k paní doktorce a na tuto kliniku. Lenka K.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Jsem super spokojená. Byla jsem v ABClinic a operovala mi paní doktorka Aneta Krajcová dvojitou bradu. Byla moc milá a vše mi podrobně vysvětlila, také její tým prostě super příjemný, hlavně velmi čistá a moderní klinika, takže se těším na další odsávání. Mohu paní doktorku a také kliniku jen doporučit! Ingrid T.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Dne 21. 7. 2021 jsem podstoupila u MUDr. Anety Krajcové lifting a plastickou operaci horních i dolních očních víček v lokální anestezii. Paní doktorka mě před zákrokem vše vysvětlila, uklidnila, po celou dobu operace byla usměvavá, neskutečně milá, celý zákrok proběhl v naprostém klidu a pohodě, a to hlavně díky paní doktorce a jejímu týmu na sále. Děkuji paní doktorce Krajcové a celému týmu za profesionalitu, milý přístup a empatii, s kterou se dnes tak málo v běžném životě setkáváme. Suzanne W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Rozhodla jsem se pro horní a dolní víčka a s výsledkem jsem více než spokojená! Po 2 měsících už jizvy nejsou skoro vidět, výsledek je krásný. Celkovou péči a přístup mohu jen doporučit. Zpočátku jsem se bála a měla jsem pochybnosti, ale díky kamarádce, která s paní doktorkou Šatánkovou měla již dobrou zkušenost, jsem se pro ni nakonec také rozhodla. A absolutně nelituji. I pokoje na klinice jsou top. Je zde o Vás dobře postaráno. Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • S výsledkem práce paní doktorky Šatánkové jsem velmi spokojena. Před 3 týdny jsem podstoupila rhinoplastiku a vypadá to skvěle. I přes otok už mohu vidět podobu, kterou jsem si přála. Mnohokrát děkuji za dobrou práci! Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Dva roky jsem sbírala odvahu k zákroku face-lift (trápila mě hlavně dvojitá brada). V lednu ve svých 64 letech jsem zákrok absolvovala. Operaci provedla profesionální MUDr. Šatánková. Výsledek byl grandiózní. Chci touto cestou paní doktorce i ostatnímu personálu poděkovat. Perfektní sestřička o nás po operaci a v noci pečovala, všichni byli velmi milí. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tento krok. Všem váhajícím vřele doporučuji! Jindřiška F.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Operace víček i niťový lifting splnili moje očekávání. Děkuji. Zita M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Příjemný kolektiv a hlavně skvělý výsledek po minifaceliftu od dr. Šatánkové. Ráda se objednám na další zákrok, paní doktorka je velký profesionál. Stella V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych poděkovala Alici z ABClinic a MUDr. Šatánkové za všechnu jejich pomoc. Nedávno jsem z důvodu faceliftu a operace spodního víčka navštívila ABClinic v Praze. Doktorka Šatánková je extrémně schopná a výsledkem je můj mladistvější ale přirozený vzhled. Klinika je velice profesionálně provozována a pooperační pokoje jsou krásné. Cestování ze zahraničí může působit znepokojivě, avšak Alice mi se vším pomohla, zařídila taxi i hotel. Během mé procedury jsem se cítila sebevědomá a opečovávaná. S výsledky jsem velmi spokojená. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.