abclinic_plasticka-chirurgie_modelace-lytek

Modelace lýtek

Plastická chirurgie

Klienti se na nás obracejí s úpravou velikosti či tvaru prsou, některé trápí přebytečný tuk v problémových partiích, jiní bojují se vzhledem svých lýtek. A právě v tomto případě je připravena chirurgická modelace.

Lýtka patří k velmi problematickým částem těla, jejichž velikost není dána množstvím podkožního tuku. Jde o lýtkový sval a lýtkovou kost, které vytvářejí lýtku tvar.

Co je modelace lýtek

Při modelaci lýtek vkládáme do lýtka implantát, díky kterému lýtku dodáme požadovaný tvar a objem. Pracujeme s kvalitními implantáty s doživotní zárukou. Jizvu směřujeme do podkolenní jamky, kde je téměř neznatelná. Výhodou celého zákroku je v neposlední řadě jeho trvalý efekt.

Co zákrokem získáte

 • Zákrok využívající speciální lýtkové implantáty
 • Ideální v kombinaci s Liftem zadečku či lipotransferem
 • Bez viditelných jizev
 • Přirozený efekt

Video

Před / Po

Před operací

Modelaci lýtek předchází osobní konzultace s plastickým chirurgem. Ten s vámi probere vaše představy, zhodnotí stav kůže a navrhne vhodné řešení. Modelace lýtek se provádí v krátké celkové anestezii, proto je nezbytné předoperační vyšetření.

Operatér vám kromě toho může doporučit případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží. Tím napomůžeme k dosažení optimálního pooperačního výsledku.

Také obvykle doporučujeme po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca 1 týden před operací některé potravinové doplňky, aby se podpořilo rychlé hojení.

Průběh operace

Za plné anestezie provede plastický chirurg v podkolenní jamce řez dlouhý asi pět centimetrů. Skrze něj vloží pod svalovou tkáň silikonový implantát tak, aby bylo dosaženo většího objemu a pevnosti lýtka. Umístění implantátu pod sval zajistí, že nebude výplň hmatatelná ani na pohled viditelná.

Po operaci

V příjemném prostředí naší kliniky budete hospitalizováni 1–2 dny. Po dobu 2 týdnů od operace byste měli dodržovat klidový režim a zhruba 4 týdny nosit kompresní návleky. Jejich nošení doporučujeme i následně při jakékoliv fyzicky náročné aktivitě.

Doporučujeme vám také provádět tlakové masáže, které pomohou předejít vytvoření vazivového pouzdra kolem implantátu. Do zaměstnání se můžete vrátit zhruba po 2 týdnech. Lehčí námaha je dovolena až po 4 týdnech od operace a veškerá činnost bez omezení zhruba po 8 týdnech.

Důležité informace

Výsledný tvar a velikost lýtek můžete považovat za konečný po 2–3 měsících od modelace.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.