abclinic_plasticka-chirurgie_telo_liposukce

Liposukce

Plastická chirurgie

Liposukce patří po augmentaci k nejvíce poptávaným zákrokům. Nadbytečný tuk lze totiž účinně redukovat. Vhodným řešením je liposukce, díky které dokážeme nahromaděnou tukovou tkáň z typicky problémových partií těla odstranit. Liposukce ovšem neřeší obezitu a rozhodně nepředstavuje cestu ke snížení váhy. Pomáhá tam, kde ani diety ani pravidelné cvičení nepomáhají. Dokonce ani štíhlým lidem se tvorba tukových polštářků nevyhýbá.

Liposukce je také často doplňkovou operací augmentace (zvětšení prsou), modelace prsou, abdominoplastiky, nebo je vykonávána jako samostatný zákrok.

Co je liposukce

Existuje několik technik liposukce. Ošetřovaná oblast se nejprve napustí tumescentním roztokem, který vyplní a roztáhne prostor určený k narušení tukové tkáně. Základem tumescentního roztoku je tzv. fyziologický roztok doplněný o místně znecitlivující látku a další složky, jako je například adrenalin. Následně pomocí kanyly dochází k mechanickému rozbití tukové tkáně a jejímu odsátí.

Pro koho je operace vhodná

Aby vám náš plastický chirurg liposukci mohl doporučit, je důležitá ustálená tělesná hmotnost a dobrý zdravotní stav. Podstatným kritériem je navíc správná elasticita kůže. Abychom totiž mohli zákrok provést, musí být vaše pokožka schopná se přizpůsobit, jinak hrozí vznik převisů a kožních varhánků.

Co zákrokem získáte

 • Redukce nadbytečného tuku
 • Pro ideální výsledný efekt doporučujeme kombinaci s přístrojovou terapií
 • Zlepšení kontur těla
 • Skvělé výsledky

Před operací

Vždy je nutná osobní konzultace s plastickým chirurgem, ten doporučí vhodnou operační techniku a zároveň předoperační ošetření kůže či terapii podkoží pro lepší dosažení optimálního pooperačního výsledku a jeho dlouhodobého efektu.

Důležitá je také spolupráce s naším výživovým specialistou.

Průběh operace

Délka samotné operace závisí podle typu zvoleného zákroku od 30 minut do 2–3 hodin.  Plastický chirurg provede na zvoleném místě drobný vpich s místně znecitlivující látkou, přičemž je následně celá oblast napuštěna tumescentním roztokem, poté odsaje přiměřené množství tukové tkáně. Na závěr operace jsou drobné ranky, kterými byly do těla zavedeny liposukční kanyly, sešity jednotlivými stehy, nebo zalepeny tzv. náplasťovým stehem. Ranky jsou sterilně přikryty a použito stahovací kompresní prádlo.

Po operaci

V případě místního znecitlivění je klient po cca 30 min. propuštěn do domácí péče. Pokud byl zákrok proveden v analgosedaci či celkové narkóze, je klient hospitalizován na 1 den.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky. Stehy se odstraňují obvykle po týdnu. Otoky a modřiny jsou dočasné a v prvních pooperačních dnech zcela obvyklé.

Kompresní prádlo se nosí zhruba 6 týdnů, s odstupem 2 dnů od zákroku je možné vykonávat nenáročnou kancelářskou práci

Přibližně po 2 týdnech od operace doporučujeme začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnými masážemi. Kromě každodenní domácí péče je vhodné 2x týdně absolvovat terapii na LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla.

3 možnosti liposukčních technik

Přístroj BODY-JET EVO
Před i v průběhu liposukce je operovaná část napouštěna tzv. tumescentním roztokem. Je zde použito až o 70 % méně tumescentní tekutiny než u klasické liposukce. Výsledek je díky tomu viditelný téměř ihned po zákroku. Metoda je šetrnější díky proudu vodního paprsku, který jemně narušuje tukovou tkáň, přičemž současně dochází k vstřikování tumescentního roztoku a odsávání tukových buněk. Výhodou je možnost okamžitého přenosu tuku po odsátí do požadovaných partií těla.

Vibrační liposukce PAL
Při této metodě dochází k odsátí tuku pomocí vibračního pohybu liposukční kanyly. Díky tomu je k zákroku zapotřebí mnohem méně síly než u jiných typů liposukce. Nehrozí poškození okolní tkáně.

PlasmaLipo
Jedinečnost PlasmaLipo spočívá v nové patentované technologii, která přináší dvě velké výhody – okolní tkáň lze ošetřovat použitím plasmy, jenž pozitivně působí na kolagen v podkoží pro žádoucí vypnutí pokožky, aniž by docházelo k tepelnému poškození okolní tkáně. PlasmaLipo se nejčastěji používá současně s liposukcí Body-jet®, kdy je po odsátí tuku tkáň v dané oblasti ošetřena pomocí plasmového paprsku. Díky působení plasmového paprsku dochází také k rychlejší rekonvalescenci. PlasmaLipo je možné použít i k ošetření malých oblastí, jako jsou podbradek, kolena či paže bez rizika jakýchkoliv nerovností.

Důležité informace

Stejně jako vliv gravitace na naše tělo je proces stárnutí bohužel nevyhnutelný a může ovlivňovat dlouhodobou stabilitu výsledku liposukce. Pro zachování dobrého výsledku doporučujeme pravidelné terapie pomocí přístrojů JEISYS a RENEVE MONACO.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.