Lifting obličeje a krku (Facelift)

Lifting obličeje a krku (Facelift)

Plastická chirurgie

Snahu udržet si mladistvý obličej můžeme datovat až do starověku. Už tehdejší obyvatelé usilovali o ideál krásy, např. nanášením nejrůznějších přírodních líčidel. Dnes je synonymem atraktivního vzhledu hladká tvář s minimálním výskytem vrásek.

A zatímco si mladší pokožka vystačí s vhodnými hydratačními kosmetickými prostředky (Reneve, Dermaceutic, Universkin), ve vyšším věku je již zapotřebí doplnit objem jak v hlubokých, tak povrchových vrstvách kůže. K tomu se používá buď aplikace výplní či injekčních metod, nebo se přistupuje k aktivaci tvorby kolagenu v hlubokých vrstvách kůže pomocí radiofrekvence nebo neinvazivních liftingů HIFU.

V případě lehkého poklesu kontur obličeje je vhodnou metodou k mírnému povytažení a fixaci kůže niťový lifting. Jakmile je ale pokles pokožky významný a objevuje se i nadbytek kůže, je tím nejvhodnějším řešením facelifting, případně v kombinaci s Neck liftingem.

Hledáte dlouhodobé řešení výrazných vrásek a povadlých kontur obličeje? Pak je pro vás ideální metoda faceliftingu, která pracuje v hlubokých vrstvách pokožky, a díky tomu dokáže přinášet efektivní výsledky.

Co je facelift

Jakmile dojde k poklesu kontur obličeje a tvorbě kožních nadbytků, doporučíme přistoupit k jedné z technik faceliftu obličeje, který je pravidelně doplňován o lifting krku. Na naší klinice obvykle provádíme Face a Neck Lift, a to ve formě odstranění nadbytečné kůže (techniky Quick Lift nebo MACS Lift). Výhodou je upuštění od dlouhých jizev za uchem a nedochází k tahu na kůži obličeje směrem do stran. Tah je zde prováděn směrem nahoru.

V pokročilejším stadiu poklesu kontur a nadbytku kůže je potřeba operativně zasáhnout do hlubších vrstev pokožky a zafixovat ji v její anatomicky správné poloze (technika SMAS). Úkon je často doplněn o zpevnění podkožního svalu krku (tzv. platysmarrhafie) společně s kompletním liftingem krku.

Pro koho je facelift vhodný

Některá z operačních technik faceliftingu je vhodná zejména tehdy, kdy již niťový lifting nedokáže udržet struktury obličeje na anatomicky správném místě či v případě, že došlo k vytvoření kožního nadbytku, který má podobu vlnek a hlubokých vrásek. Operaci podstupují jak ženy, tak muži, není ohraničena věkem, ale charakterem stárnutí kůže a podkoží obličeje.

Co zákrokem získáte

 • Zákrok s dlouhotrvajícím a okamžitým efektem
 • Využití různých technik pro všechny věkové kategorie a struktury kůže
 • Facelifting se dobře kombinuje s plastikou dolních či horních víček nebo liposukcí podbradku

Video

Před / Po

Před operací

Plastický chirurg zhodnotí váš problém, stav kůže i rozsah poškození a doporučí vhodnou operační techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží. Díky těmto krokům bude výsledek operace co nejlepší.

Protože některé z technik faceliftu se provádí v celkové anestezii nebo analgosedaci, je nezbytné podstoupit předoperační vyšetření.

V rámci přípravy na operaci vám také doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty, který vám poradí, jaké potravinové doplňky zařadit do jídelníčku tak, aby rekonvalescence po operaci proběhla co nejlépe.

Průběh operace

Operace trvá dle individuální náročnosti přibližně 60 až 180 minut. Operatér provede dle potřeby minifacelift, Quick lift, MACS lifting nebo rozsáhlejší operační lifting s operací hlubokých struktur, tzv. SMAS lifting. Případně zákrok doplní o liposukci podbradku či lifting krku nebo zpevnění podkožního svalu krku. Na konci zákroku zavede chirurg do rány drén a uzavře ji stehy. Následně sterilně překryje operační pole, pokryje elastickou bandáží a natáhne kompresní návlek.

Po operaci

Pokud je operace realizována v celkové narkóze, je klient hospitalizován 1–2 dny v naší klinice. V případě operace menšího rozsahu vás s odstupem 4 až 6 hodin propustíme do domácí péče.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky. Pokud byla součástí zákroku také blefaroplastika, může vám operatér s odstupem 5 až 7 dnů navrhnout vytažení stehů z víček. Stehy v obličeji (před a za uchem) jsou vstřebatelné a není třeba je odstranit. Stehy z vlasové části je nutné vyjmout po 14 až 20 dnech. Po celou tuto dobu je nutné nosit kompresní návlek.

Po 14 dnech od propuštění můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci, spaní doporučujeme v poloze na zádech.

Výsledek operace přetrvá mnoho let, nelze však zabránit procesu stárnutí. Svým klientům však můžeme nabídnout řadu přípravků a ošetření, která dokážou stárnutí významně zpomalit. Jedná se například o pečující přípravky Dermaceutic Laboratoires nebo přístrojová ošetření JEISYS nebo RENEVE MONACO.

Důležité informace

Na základě konzultace a vyšetření obličeje a krku vám plastický chirurg doporučí některou z variant operačního liftingu obličeje. K obličeji je potřeba přistupovat jako k jednotnému estetickému celku. Je proto nezbytné pečlivě zvážit, zda bude předmětem zákroku pouze část tváře, celý obličej, případně i krk či dekolt.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování úžasné paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové. V srpnu jsem šla na konzultaci ohledně horních víček, která mě roky trápila. Otoky, slzení, pálení. Nakonec, že se zeptám i na prsa, o kterých jsem uvažovala ještě déle. Po konzultaci s paní doktorkou jsem měla jasno. V srpnu jsem podstoupila augmentaci. Předčila mé očekávání. A každé ráno a večer si říkám: „je to FAMÓZNI! Věděla jsem, že se i na víčka k paní doktorce objednám a stalo se. Dnes jsem 11. den po operaci horních víček a cítím se skvěle. Omlazený pohled, od operace úleva od slzení. Paní doktorka má skvělý, lidský přístup a precizní cit jako operatér. Děkuji i sestřičkám. Až něco budu chtít zase upravit, vím, že půjdu opět sem k paní doktorce a na tuto kliniku. Lenka K.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Jsem super spokojená. Byla jsem v ABClinic a operovala mi paní doktorka Aneta Krajcová dvojitou bradu. Byla moc milá a vše mi podrobně vysvětlila, také její tým prostě super příjemný, hlavně velmi čistá a moderní klinika, takže se těším na další odsávání. Mohu paní doktorku a také kliniku jen doporučit! Ingrid T.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Dne 21. 7. 2021 jsem podstoupila u MUDr. Anety Krajcové lifting a plastickou operaci horních i dolních očních víček v lokální anestezii. Paní doktorka mě před zákrokem vše vysvětlila, uklidnila, po celou dobu operace byla usměvavá, neskutečně milá, celý zákrok proběhl v naprostém klidu a pohodě, a to hlavně díky paní doktorce a jejímu týmu na sále. Děkuji paní doktorce Krajcové a celému týmu za profesionalitu, milý přístup a empatii, s kterou se dnes tak málo v běžném životě setkáváme. Suzanne W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Rozhodla jsem se pro horní a dolní víčka a s výsledkem jsem více než spokojená! Po 2 měsících už jizvy nejsou skoro vidět, výsledek je krásný. Celkovou péči a přístup mohu jen doporučit. Zpočátku jsem se bála a měla jsem pochybnosti, ale díky kamarádce, která s paní doktorkou Šatánkovou měla již dobrou zkušenost, jsem se pro ni nakonec také rozhodla. A absolutně nelituji. I pokoje na klinice jsou top. Je zde o Vás dobře postaráno. Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • S výsledkem práce paní doktorky Šatánkové jsem velmi spokojena. Před 3 týdny jsem podstoupila rhinoplastiku a vypadá to skvěle. I přes otok už mohu vidět podobu, kterou jsem si přála. Mnohokrát děkuji za dobrou práci! Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Dva roky jsem sbírala odvahu k zákroku face-lift (trápila mě hlavně dvojitá brada). V lednu ve svých 64 letech jsem zákrok absolvovala. Operaci provedla profesionální MUDr. Šatánková. Výsledek byl grandiózní. Chci touto cestou paní doktorce i ostatnímu personálu poděkovat. Perfektní sestřička o nás po operaci a v noci pečovala, všichni byli velmi milí. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tento krok. Všem váhajícím vřele doporučuji! Jindřiška F.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Operace víček i niťový lifting splnili moje očekávání. Děkuji. Zita M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Příjemný kolektiv a hlavně skvělý výsledek po minifaceliftu od dr. Šatánkové. Ráda se objednám na další zákrok, paní doktorka je velký profesionál. Stella V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych poděkovala Alici z ABClinic a MUDr. Šatánkové za všechnu jejich pomoc. Nedávno jsem z důvodu faceliftu a operace spodního víčka navštívila ABClinic v Praze. Doktorka Šatánková je extrémně schopná a výsledkem je můj mladistvější ale přirozený vzhled. Klinika je velice profesionálně provozována a pooperační pokoje jsou krásné. Cestování ze zahraničí může působit znepokojivě, avšak Alice mi se vším pomohla, zařídila taxi i hotel. Během mé procedury jsem se cítila sebevědomá a opečovávaná. S výsledky jsem velmi spokojená. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.