Lift zadečku (Gluteoplastika)

Lift zadečku (Gluteoplastika)

Plastická chirurgie

Víme, že následkem těhotenství nebo velkého váhového úbytku může dojít k vytažení kůže nejen na břichu, ale i zadečku. Kůže ztrácí elasticitu, a tím malou schopnost vypnutí či zatažení. Povolená nadbytečná kůže je patrná v oblasti dolních zad a zadečku, často s přesahem na stehna.

Korekce tvaru hýždí je žádaná z mnoha důvodů. Nejčastěji jde o estetickou indikaci, ale může jít i o zdravotní důvody při vrozených asymetriích, zánětech nebo úrazech.

Co je gluteoplastika

Gluteoplastika (lift zadečku) zahrnuje různé operační varianty (estetické výkony) s cílem odstranit nadbytek volné kůže z oblasti hýždí. Často je i součástí body liftu.

Značná část klientek chybně považuje gluteoplastiku za prostředek hubnutí. V případě nadváhy či obezity doporučujeme konzultaci u našeho výživového specialisty a kondičního odborníka k případnému stanovení vhodného režimu úpravy hmotnosti. Gluteoplastiku je ideální provést až při stabilní hmotnosti.

Co zákrokem získáte

 • Bývá součástí body liftu
 • Objem a tvar lze doplnit implantátem
 • Oblast hýždí bude pozvednutá a pokožka hladší
 • Ideální v kombinaci s liposukcí
 • Dlouhodobé výsledky

Video

Před / Po

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace, aby operatér posoudil, zda je pro vás gluteoplastika vhodným řešením. S ohledem na charakter výkonu vám plastický chirurg doporučí případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby byl výsledek operace co nejlepší.

Protože se gluteoplastika provádí ve dvou etapách a v celkové anestezii, je nutné absolvovat předoperační vyšetření.

Po poradě s naším výživovým specialistou doporučujeme zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlit hojení.

Průběh operace

Samotná operace, prováděná v celkové anestezii, může trvat dle rozsahu a typu výkonu od 1–3 hodin. V případě kombinovaného výkonu chirurg nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, pak přistoupí k vlastnímu liftu. Může postupovat tak, že odstraní kožní nadbytek pouze z oblasti dolních zad, a tím povytáhne kůži zadečku, nebo provede řez v rýze pod zadečkem a odstraní povislou kůži dolní čtvrtiny zadečku, eventuálně zkombinuje oba postupy. Následně chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické prádlo.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci. Dále je nezbytné dodržovat 10–14 dnů klidový režim. Pooperační kompresní prádlo slouží k minimalizaci modřin a otoků a je nutné nosit jej po dobu asi 6 týdnů.

Obvykle po 14 dnech je doporučeno začít s lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Kromě každodenní domácí péče doporučujeme 2x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla, v závislosti na rozsahu, typu výkonu a individuální kvalitě kůže a podkoží. Sportovat můžete začít nejdříve od 4. týdne.

Důležité informace

Navzdory dlouhodobému výsledku operace se po letech mohou začít projevovat následky stárnutí. Terapie pomocí přístrojů JEISYS a procedury od RENEVE MONACO vám umožní prodloužit mladistvý vzhled vašeho zadečku.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.