Lift stehen

Lift stehen

Plastická chirurgie

Po výrazné redukci hmotnosti nebo po léčbě lipedému příliš agresivní liposukcí může zůstat kůže v oblasti stehen povolená. Jde o problém estetický, ale tento stav může mít nepříznivý dopad i na zdraví pokožky a psychiku člověka. Potíže vyřeší lift stehen.

Zahrnuje různé operační varianty, které mají za cíl odstranit přebytky nadbytečné kůže a eventuálně i tuku z oblasti stehen. I když se ve velké většině případů jedná o vnitřní stranu stehen, existují i méně časté varianty liftu stehen z vnější strany, tj. kompletní lift stehen. Tato operace se provádí ve dvou etapách.

Co je lift stehen

Lift stehen je souhrnné označení pro operace, které mají za cíl odstranit kožní i tukové nadbytky v této části těla. Nejčastěji se objevuje požadavek na odstranění problému na vnitřní straně stehen, u klientů po výrazné redukci hmotnosti se ale častěji používá lift celých stehen. Pro optimální výsledek se často kombinuje s liposukcí.

Co zákrokem získáte

  • Odstranění volné kůže a tuku z oblasti stehen
  • Jediné řešení po výrazném úbytku hmotnosti
  • Možnost provedení liftu nadstandardně i na vnitřní straně stehen

Video

Před / Po

Před operací

Při konzultaci chirurg zhodnotí kvalitu kůže i rozsah problému i zda je pro vás lift stehen či lift stehen s liposukcí vhodným řešením.

Důležité je upozornit, že lift stehen není metoda ke zhubnutí. V případě nutnosti redukce váhy doporučujeme absolvovat konzultaci s naším výživovým specialistou nebo kondičním poradcem. Lift stehen je vhodné podstoupit až po úpravě hmotnosti a její stabilizaci, jinak by mohlo dojít ke znehodnocení výsledku operace.

Lift stehen se provádí v celkové anestezii, je proto nutné absolvovat předoperační vyšetření.

Náš výživový specialista vám doporučí vhodné doplňky, které mohou výrazně napomoci hojení.

Průběh operace

Vlastní operace může trvat dle rozsahu a typu výkonu 1–3 hodiny. V případě kombinovaného výkonu chirurg nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, pak přistoupí k vlastnímu liftu stehen. V případě liftu z vnitřní strany stehen může odstranit kožní nadbytek buď řezem v oblasti třísla, nebo podélným řezem po celé délce vnitřních stehen. Je-li to třeba, může kombinovat oba postupy. V případě liftu zevní části stehen vede obloukovitý řez tak, aby nebyla narušena estetická celistvost vnějších stehen. Nakonec chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické pooperační prádlo.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci. Je nezbytné dodržovat 10–14 dnů klidový režim. Pooperační prádlo slouží ke správnému přihojení tkání a minimalizaci modřin a otoků. Je nutné nosit je po dobu zhruba 6 týdnů.

Po 14 dnech doporučujeme začít s lymfatickými drenážemi a pravidelnou masáží. Vhodná je také terapie na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla, ideálně 2x týdně. Sportovat můžete začít nejdříve od 4. týdne po zákroku.

Důležité informace

Efekt liftu stehen přetrvává řadu let. Operace však nezabrání dalšímu procesu stárnutí, proto je vhodné dát svému tělu maximum péče, aby byl tento proces co nejpomalejší. Vhodné je udržovat své tělo ve formě exkluzivními procedurami, které můžeme poskytovat díky vybavení moderními přístroji společností JEISYS a RENEVE MONACO.

Součástí preventivních opatření je i pečlivé dodržování všech doporučení ze strany lékaře.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám