Lift stehen

Lift stehen

Plastická chirurgie

Po výrazné redukci hmotnosti nebo po léčbě lipedému příliš agresivní liposukcí může zůstat kůže v oblasti stehen povolená. Jde o problém estetický, ale tento stav může mít nepříznivý dopad i na zdraví pokožky a psychiku člověka. Potíže vyřeší lift stehen.

Zahrnuje různé operační varianty, které mají za cíl odstranit přebytky nadbytečné kůže a eventuálně i tuku z oblasti stehen. I když se ve velké většině případů jedná o vnitřní stranu stehen, existují i méně časté varianty liftu stehen z vnější strany, tj. kompletní lift stehen. Tato operace se provádí ve dvou etapách.

Co je lift stehen

Lift stehen je souhrnné označení pro operace, které mají za cíl odstranit kožní i tukové nadbytky v této části těla. Nejčastěji se objevuje požadavek na odstranění problému na vnitřní straně stehen, u klientů po výrazné redukci hmotnosti se ale častěji používá lift celých stehen. Pro optimální výsledek se často kombinuje s liposukcí.

Co zákrokem získáte

 • Odstranění volné kůže a tuku z oblasti stehen
 • Jediné řešení po výrazném úbytku hmotnosti
 • Možnost provedení liftu nadstandardně i na vnitřní straně stehen

Video

Před / Po

Před operací

Při konzultaci chirurg zhodnotí kvalitu kůže i rozsah problému i zda je pro vás lift stehen či lift stehen s liposukcí vhodným řešením.

Důležité je upozornit, že lift stehen není metoda ke zhubnutí. V případě nutnosti redukce váhy doporučujeme absolvovat konzultaci s naším výživovým specialistou nebo kondičním poradcem. Lift stehen je vhodné podstoupit až po úpravě hmotnosti a její stabilizaci, jinak by mohlo dojít ke znehodnocení výsledku operace.

Lift stehen se provádí v celkové anestezii, je proto nutné absolvovat předoperační vyšetření.

Náš výživový specialista vám doporučí vhodné doplňky, které mohou výrazně napomoci hojení.

Průběh operace

Vlastní operace může trvat dle rozsahu a typu výkonu 1–3 hodiny. V případě kombinovaného výkonu chirurg nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, pak přistoupí k vlastnímu liftu stehen. V případě liftu z vnitřní strany stehen může odstranit kožní nadbytek buď řezem v oblasti třísla, nebo podélným řezem po celé délce vnitřních stehen. Je-li to třeba, může kombinovat oba postupy. V případě liftu zevní části stehen vede obloukovitý řez tak, aby nebyla narušena estetická celistvost vnějších stehen. Nakonec chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické pooperační prádlo.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci. Je nezbytné dodržovat 10–14 dnů klidový režim. Pooperační prádlo slouží ke správnému přihojení tkání a minimalizaci modřin a otoků. Je nutné nosit je po dobu zhruba 6 týdnů.

Po 14 dnech doporučujeme začít s lymfatickými drenážemi a pravidelnou masáží. Vhodná je také terapie na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla, ideálně 2x týdně. Sportovat můžete začít nejdříve od 4. týdne po zákroku.

Důležité informace

Efekt liftu stehen přetrvává řadu let. Operace však nezabrání dalšímu procesu stárnutí, proto je vhodné dát svému tělu maximum péče, aby byl tento proces co nejpomalejší. Vhodné je udržovat své tělo ve formě exkluzivními procedurami, které můžeme poskytovat díky vybavení moderními přístroji společností JEISYS a RENEVE MONACO.

Součástí preventivních opatření je i pečlivé dodržování všech doporučení ze strany lékaře.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Velké poděkování paní doktorce Krajcové za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená abdominoplastika s liposukcí a výsledek je úžasný. Konečně jsem si užila léto v plavkách bez mindráků. Operace proběhla bez komplikací a i veškerá pooperační péče byla naprosto úžasná. Přístup paní doktorky byl velmi profesionální. Vřele všem doporučuji a ještě jednou děkuji. Andrea N.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.