abclinic_dermatologie_akne-cysticke

Intralezionální aplikace kortikosteroidů

Korektivní péče

Léčba keloidů, cystického akné, jizev apod., pomocí intralezionální aplikace kortikosteroidů.

Naši vysoce erudovaní odborníci pečlivě posoudí efektivitu intralezionálních injekcí u vašeho problému.

Co je intralezionální aplikace kortikosteroidů

Intralezionální kortikosteroidní injekce se v medicíně používají k léčbě řady onemocnění. V dermatologii je to především terapie keloidů, cystického akné, řešení ztráty pigmentace, léčbě některých typů lupénky apod. Účelem je dosáhnout vysoké koncentrace léku v postiženém místě a současně minimalizovat jeho systémové vstřebávání, které by mohlo mít nežádoucí účinky.

Formou intralezionálních injekcí se podává řada preparátů, nicméně v dermatologii mají nejširší využití deriváty triamcinolonu a betamethasonu. Dávka injekce závisí na typu a velikosti léze a na závažnosti problému. Interval podání je ovlivněn reakcí na předchozí dávku. Tento druh ošetření se používá buď samostatně, nebo v kombinaci s dalšími léčebnými postupy.

Pro koho je ošetření vhodné

Rozhodnutí o intralezionální léčbě navrhne lékař na základě velmi pečlivého posouzení konkrétního problému či onemocnění. Zhodnotí efekt dosavadní léčby jinými prostředky, případně navrhne kombinaci intralezionálních injekcí s další terapií.

Co zákrokem získáte

 • Účinná terapie keloidů, cystického akné a jizev
 • Osvědčená metoda užívaná v klinické dermatologii od 50. let
 • Kombinace metod pro maximální zmenšení jizev

Video

Před / Po

Před ošetřením

Ošetření není náročné a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Lékaře je třeba informovat o celkovém zdravotním stavu a případných onemocněních. Měl by také vědět, zda jste v minulosti intralezionální injekce podstoupili, jakou jste měli reakci a jaký efekt přinesly.

Průběh ošetření

Zákrok trvá 5–30 minut a je téměř bezbolestný. Lékař ošetřované místo nejprve pečlivě očistí a vydezinfikuje, následně injekčně aplikuje léčebnou látku do místa poškození.

Po ošetření

Bezprostředně po ošetření je možné vrátit se do běžného života. Ošetřovaná oblast by se však neměla škrábat, třít, ani vystavovat přímému slunci. V závislosti na závažnosti a na efektu patrného po první aplikaci je možné, že lékař doporučí ošetření několikrát zopakovat.

Důležité informace

Po aplikaci kortikosteroidů do léze je blokovaný nadměrný růst vaziva a dochází k jejímu stažení. V některých případech se podaří jizvu nebo keloid minimalizovat, někdy lékař navrhne kombinaci dalších typů ošetření, například s pomocí přístroje Ultracel či systému Cellec V.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Mezoterapie mi krásně zjemnila pleť a barevně ji sjednotila. Je krásná, hebká a má takový fresh look. Vždy odcházím spokojená s výsledkem. Lucie Š.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Mohu pouze doporučit! Dr. Hamáčková je profesionál ve svém oboru a velmi dobře se v dermatologii orientuje. Na mé akné předepsala správnou kosmetiku. Nejlepší klinika v Praze! Diana M.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Moderní, čisté a přátelské prostředí! Stoprocentně doporučuji! Absolvovala jsem obsáhlou konzultaci s dr. Hamáčkovou a následně podstoupila injekční metodu pro revitalizaci pleti. Návazná kontrola byla precizní a pečlivá. Jsem opravdu šťastná, že jsem našla tuto kliniku a její skvělé profesionály! Děkuji! Sylvie T.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Petra Ester Hamáčková
 • Stojí to za to! Bylo to poprvé, co jsem na obličeji nechala udělat něco takového, takže jsem byla nervózní. Když jsem ale přišla, okamžitě jsem cítila, že jsem v dobrých rukou. Navíc mi paní doktorka řekla, že procedura je skoro bezbolestná a výsledek bude zato stát. A opravdu. Doporučuji všem absolvovat. A já určitě přijdu znova! Alexandra P.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Paní doktorka Herczová je velký profesionál. Vždy je příjemný, vše vysvětlí a má skvělý přístup. Ráda bych všem naprosto doporučila! Karolina S.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.