Diagnostika vypadávání vlasů

Diagnostika vypadávání vlasů

Transplantace vlasů DHI

Prvním krokem k efektivní terapii ztráty vlasů je zevrubná, hluboká diagnostika, která nám slouží jako pevný základ úspěšné a trvalé léčby ztráty vlasů.

Správná diagnostika je klíčová k úspěšné a trvalé terapii. Máme nejpokročilejší diagnostický systém ztráty vlasů.

Diagnostika alopecie

Ztráta vlasů se odehrává v různých stadiích a z nejrůznějších důvodů, jako jsou např. vliv výživy, psychiky, genetiky, vitaminová nedostatečnost, problémy s krevním oběhem nebo vliv životního prostředí. Diagnostika alopecie zkoumá všechny tyto faktory tak, abychom byli schopni stanovit léčbu na míru každému pacientovi.

Co zákrokem získáte

 • Přesná diagnostika příčin ztráty vlasů
 • Jednoduchá neinvazivní metoda
 • Preventivní opatření

Diagnostika alopecie probíhá ve 4 krocích

Dermatologické a zdravotní vyšetření
Pokožka hlavy se podrobí komplexnímu dermatologickému vyšetření, na jehož základě se pacientova anamnéza detailně zkoumá a vyhodnocuje. Určíme typ alopecie každého pacienta a zjistíme, zda jsou přítomny nějaké dermopatie či jiné onemocnění kůže, které by mohly případnou transplantaci vlasů komplikovat.

Test alopecie
V oblastech, kde jsou vlasy prořídlé, provedeme trichologickou analýzu s využitím nejnovějších diagnostických technologií. Měříme hustotu vlasů, typ vlasů a také stupeň ztráty vlasů na Norwood škále.

Test vlasového proteinu
Životní návyky i prostředí přímo ovlivňují nejen celkové zdraví člověka, ale také zdraví našich vlasů. Tento test vyhodnocuje dopady výše zmíněných faktorů a je vodítkem k tomu, jakou preventivní léčbu navrhneme.

Analýza stresu
Jednou z hlavních příčin ztráty vlasů může být i stres. Každý náš pacient proto prochází základními psychologickými testy, aby byla zohledněna případná léčba depresí a úzkostí příslušnou terapií. Tento test byl vyvinut ve spolupráci s týmem psychologů z Aténské univerzity.

Důležité informace

V rámci diagnostiky je vždy podrobná anamnéza. Trichologické vyšetření je vhodné pro klienty, kteří nejsou spokojeni se stavem svých vlasů.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Je mi 36 let a již od svých 20 let trpím vypadáváním vlasů v oblasti koutů a celkově ustupujícím čelem. Přesto se mi dařilo díky sestřihu a celkově delším vlasům holé kouty maskovat, ale nebylo to již plně udržitelné. Nejvíce mě zaujala metoda DHI, která byla na začátku roku 2021 nově k dispozici i na klinice ABClinic v Praze. Rozhodl jsem se, že nebudu riskovat cestu mimo ČR, a to i vzhledem k tomu, že celkový výsledek je závislý na disciplíně v několika prvních dnech po zákroku a mě jednoduše nepřipadalo cestování po zákroku jako dobrý nápad. Velice si vážím profesionálního přístupu ABClinic, který mě provázel celou mou vlasovou cestou. Především oceňuji rozsah a kvalitu podaných informací před zákrokem, ale i během následujících měsíců. Operaci jsem absolvoval v dubnu 2021, řídil jsem se radami MUDr. Mačejové a v prvních dnech jsem dodržoval doporučený režim. První výsledky se dostavily celkem záhy, ale pak přišlo očekávané padání nových vlasů. Toto období trvalo až do cca 4. měsíce. Velká změna nastala na rozhraní 4. a 5. měsíce. V tu chvíli mi v koutech začaly vlasy opět růst a každý den mi vlastně dělal novou a novou radost. Nyní, téměř po 9. měsících, si dovolím říct, že výsledek je nad moje očekávání, a to se mohu v podstatě těšit na další zlepšování až do 1 roku po zákroku. Hustota je nyní na úrovni normálních vlasů, vlasová linie je přirozená a nikde nejsou vidět ani cítit žádné známky zákroku. Navíc si nyní mohu dovolit svobodu ve volbě účesu, což je neskutečně skvělý pocit. Michal J.

  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Ve středu 29. 9. jsem zde byla na transplantaci obočí metodou DHI Global Medical Group. Bylo to naprosto bezbolestné, skvěle umrtvené a vše proběhlo za krátký čas. Na hlavě mi byl oholený jen malý proužek vlasů, takže to při ležení v posteli první noc vůbec nebolelo a ztráta vlasů je minimální. Transplantované vlasy jsou přesně v místech, na kterých jsem se s paní doktorkou domluvila a tvar obočí je perfektní! Vše uz je po 3 dnech komplet zahojené a nové obočí už i maličko roste. Žádný otok, ani modřiny nebyly, takže bylo možné hned druhý den běžně fungovat. I vlasy bylo možné si umýt hned další ráno. Jsem moc spokojená a rozhodně doporučuji všem, které chtějí trvale vyřešit nerostoucí obočí a nemuset pořád domalovávat či chodit na microblading. Kateřina M.

  Transplantace vlasů DHI
  Transplantace vlasů DHI MUDr. Andrea Mačejová
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.