abclinic_plasticka-chirurgie_intimni-partie-muze

Chirurgické řešení zvětšení šourku (Plastika hydrokély)

Plastická chirurgie

Hydrokélou rozumíme nahromadění tekutiny v obalech varlete nebo nadvarlete. Může být jednostranná, i oboustranná. Dochází tak ke zvětšení objemu šourku, které bývá ve většině případů nebolestivé, někdy ale bývá provázené tahavou bolestí vystřelující do třísla. Nejčastějším důvodem pro operační řešení jsou nepříjemné tlaky a bolesti, dále velikost a asymetrie šourku.

Naši plastičtí chirurgové mají bohaté zkušenosti s efektivním řešením problémů intimních partií.

Pro koho je operace vhodná?

Sekundární hydrokéla se v dospělosti projevuje onemocněním varlete a jeho přívěsků, někdy dochází k poškození cévního zásobení šourku po úrazu, zánětu nebo u nádorů. Chronická hydrokéla se vyskytuje nejčastěji u mužů nad 40 let a je spojována se zhoršením cévního zásobení varlete.

Co zákrokem získáte

 • Odstranění nadbytečné tekutiny ze šourku
 • Zbavení se nepohodlí při sportu nebo sezení
 • Bez nutnosti dlouhého zotavení

Video

Před / Po

Před operací

Lékař vám při osobní konzultaci vysvětlí přesný postup operace včetně typu anestezie. Je nutné předoperační vyšetření a ultrazvuk šourku.

Průběh operace

Výkon probíhá v celkové anestezii. Doba zákroku je 30–45 minut.

Z drobného řezu na postižené straně šourku se operatér dostane do dutiny skrota, varle i s vaky se uvolní a přebytečná tekutina z obalů se vypustí. Následně se upraví tak, aby již k hromadění tekutiny nedocházelo. Poté se varle uloží zpět do dutiny šourku a rána se po vrstvách sešije vstřebatelnými stehy. Po zhojení je jizva nepatrná.

Po operaci

Bezprostředně po výkonu se běžně objevuje otok, který v průběhu několika týdnů mizí a objem šourku se zmenšuje. Minimálně týden je vhodné dodržovat klidový režim.

Celková doba hojení jsou přibližně 4 týdny.

Důležité informace

Je-li rekonvalescence bez problémů, je nutná po 2–3 týdnech od zákroku kontrola. Poté se můžete postupně vrátit ke svému obvyklému životu i sexuální aktivitě.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.