Body lift

Body lift

Plastická chirurgie

Následkem velkého váhového úbytku může dojít nejen k tvorbě kožních nadbytků, které vytvářejí na břichu nevzhledný převis, ale také k povislé tkáňové struktuře ve spodní části zad a zadečku. Tato vytažená kůže bývá estetickým problémem, ale může mít také nepříznivý dopad na zdraví a sebevědomí člověka.

Body lift (lift celého těla) je název pro dvě operace – abdominoplastiku a gluteoplastiku. Mohou se provést současně, častěji však ve dvou operačních termínech.

Co je body lift

Jedná se o operaci, kterou je možné odstranit kožní přebytky z oblasti břicha, zad a hýždí. V první fázi se provádí abdominoplastika (plastika stěny břišní), která má za cíl v rámci jedné operace sešít svalový rozestup, případně provést i plastiku kýly (hernioplastiku), odstranit kožní přebytky a pomocí liposukce odsát tukové polštářky z problematických partií v oblasti břicha a pasu.

Ve druhé fázi (s minimálním odstupem 3 měsíce) se provede gluteoplastika (lift zadečku), kterou se odstraní povolená kůže z oblasti dolní části zad a zadečku. Jizva nad hýžděmi se vede v linii jizvy na břichu, výsledkem je tedy cirkulární jizva.

Co zákrokem získáte

  • Kombinace abdomino a gluteoplastiky
  • Řešení povislé kůže po velkém váhovém úbytku
  • Zákrok vhodný pro muže i ženy

Video

Před / Po

Před operací

Při osobní konzultaci lékař zhodnotí, zda je pro vás body lift vhodným řešením. Může vám doporučit předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby výsledek operace byl co nejlepší. Je třeba vědět, že body lift není metoda k redukci váhy. V případě, že vás trápí nadváha či obezita, můžete využít konzultaci u našeho výživového specialisty nebo kondičního poradce. Důležité je, aby vaše tělesná hmotnost před body liftem byla stabilní a dlouhodobě udržitelná.

Body lift se provádí v celkové anestezii.

Pro hladký průběh operace a doby rekonvalescence vám může náš výživový specialista doporučit některé výživové doplňky na podporu hojení.

Průběh operace

Body lift se provádí ve dvou samostatných operacích s odstupem nejméně 3 měsíců. Abdominoplastika (plastika břicha) může trvat dle rozsahu a typu výkonu 1–3 hodiny. V případě kombinovaného výkonu se nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně, poté se provede plastika stěny břišní, tzn. sešije se případný rozestup svalů, kůže se vypne a kožní nadbytky se odstraní. Operační rána je sešita vstřebatelnými stehy a oblast břicha se zpevní kompresním prádlem.

Druhým zákrokem je gluteoplastika. Provádí se v celkové anestezii a trvá dle rozsahu a typu výkonu 1–3 hodiny. Chirurg v případě kombinovaného výkonu nejprve odsaje přiměřené množství tukové tkáně a pak přistoupí k vlastnímu liftu. Může postupovat tak, že odstraní kožní nadbytek pouze z dolní oblasti zad, a tím povytáhne kůži zadečku. V druhém případě provede řez v oblasti rýhy pod zadečkem a odstraní povislou kůži dolní čtvrtiny hýždí, eventuálně zkombinuje oba postupy. Následně chirurg sešije operační rány, sterilně je překryje a natáhne elastické pooperační prádlo.

Po operaci

Zákroky vyžadují krátkodobou hospitalizaci. Je nezbytné dodržovat 10–14denní klidový režim. Kompresní prádlo je nutné nosit 5–6 týdnů a slouží ke správnému přihojení kůže a minimalizaci modřin a otoků.

Obvykle po 14 dnech od body liftu je doporučeno začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Doporučujeme také 2x týdně absolvovat terapii na našem přístroji LPG, ideálně po dobu nošení kompresního prádla. Sportovat můžete začít nejdříve od 4. týdne po operaci, ale plná zátěž je možná až po druhé operaci s odstupem 6 týdnů.

Důležité informace

Výsledek body liftu je dlouhodobý, nezastaví však přirozený proces stárnutí. Udržet výsledky body liftu co nejdéle vám pomohou pravidelné procedury určené ke zpomalení procesů stárnutí těla. Na naší klinice je k dispozici široká škála terapií pomocí přístrojů JEISYS a procedury od RENEVE MONACO.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám