Plastická operace horních očních víček (Blefaroplastika)

Blefaroplastika
Plastická operace horních očních víček

Plastická chirurgie

Blefaroplastika je jedním z nejčastěji prováděných chirurgických zákroků v obličeji. Výkon přitom plní nejen estetickou, ale také zdravotní funkci, kdy nadbytečná kůže horních víček zasahuje do zorného pole a omezuje vidění. Důsledkem je také zvýšené slzení, pálení očí a jejich zarudnutí.

Kůže v oblasti horních víček je velmi jemná a citlivá. Časem ztrácí svoji pevnost a uvolňuje se. Proces je ovlivněn řadou faktorů od genetických vlivů, typu kůže nebo náchylnosti k některým onemocněním.

Jeden z nejčastějších estetických problémů – povislá kůže očních víček – dodává naší tváři unavenější a starší vzhled. Plastická operace horních víček dokáže tento proces účinně zvrátit.

Co je blefaroplastika

Cílem plastické operace horních víček je odstranění kožního nadbytku, případně tukové tkáně, které zapříčiňují starší a unavený vzhled.

Je důležité si uvědomit, že proces stárnutí je komplexní a týká se celého obličeje. Proto se plastická operace horních víček často kombinuje i s operací dolních víček a jinými estetickými zákroky, jako je face-lift (vypnutí kůže obličeje). V tomto případě je nutno zákrok provést v celkové anestezii.

Pro koho je blefaroplastika vhodná

Plastická operace horních víček je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji se provádí u klientů starších 40 let, při určité predispozici je možné ji provést i dříve. Hlavním předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav klienta.

Prvním krokem je konzultace s plastickým chirurgem. Lékař vám na základě vyšetření nabídne nejvhodnější typ výkonu, přičemž vám detailně vysvětlí celý postup zákroku včetně zvolené anestezie.

Operace se obvykle provádí v místním znecitlivění. Lze ji ale po domluvě s lékařem provést i v celkové anestezii.

Co zákrokem získáte

 • Zákrok vhodný pro ženy i muže
 • Miniinvazivní zákrok v lokální anestezii
 • Hned po zákroku odcházíte domů
 • Viditelné omlazení
 • Zbavíte se pocitu unavených očí
 • Správná funkce víček

Video

Před / Po

Před operací

Plastický chirurg vám doporučí nejen vhodnou techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží v oblasti očí a obličeje.

Pokud má být operace víček provedena v krátké celkové anestezii, je nezbytné předoperační vyšetření minimálně týden před operací.

V rámci přípravy na operaci je možné po konzultaci s naším výživovým specialistou začít užívat potravinové doplňky, které přispějí ke zdárnému hojení.

Před operací je nutné s ošetřujícím lékařem probrat vynechání běžně užívaných léků.

Průběh operace

Po pečlivém nákresu provede plastický chirurg řez tak, aby byl schován v kožním záhybu očního víčka a jizva tak zůstala dokonale skrytá. Následně odstraní přebytek kůže a v určitých případech zredukuje i zbytnělý orbikulární sval. Rána je uzavřena jemným stehem a přikryta speciální náplastí. Operace horních víček trvá přibližně 45 minut.

Po operaci

Pokud zákrok probíhá v lokální anestezii, můžete po něm ihned odejít do domácí péče. Protože bezprostředně po operaci nesmíte řídit auto, je vhodné mít s sebou doprovod. Nějakou dobu mohou být oči citlivé na světlo, proto doporučujeme nošení slunečních brýlí.

Pokud je operace realizována v celkové anestezii, je nutná hospitalizace v naší klinice.

V období po zákroku je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin. Nejvýraznější otoky mizí během několika dnů. Do 2 týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden od operace doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzickou aktivitu.

Vyndání stehů podstoupíte sedmý den od operace.

Třináctý den od operace můžete začít několikrát denně s jemnou masáží jizev. Můžete použít mastný krém bez parfémů nebo olivový olej. Alespoň po dobu 2 až 3 měsíců byste se neměli vystavovat slunečnímu záření, i pak jsou víčka vhodné chránit krémem s vysokým SPF faktorem.

K dlouhodobému udržení výsledku operace očních víček doporučujeme péči s přípravky Dermaceutic Laboratoires a terapie pomocí přístrojů JEISYS či procedury od RENEVE MONACO.

Důležité informace

Správná indikace
Důležitá je správná indikace, zda jde o problém víček či pokles obočí, který má jiné řešení.

Návrat k běžným aktivitám
Již třetí den od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Otoky a modřiny budou přetrvávat po dobu přibližně 1 až 2 týdnů. Konečné výsledky operace horních víček můžete pozorovat po 4 až 8 týdnech, kdy již otok plně ustoupí. Jizva by měla být v této době již nepatrná.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování úžasné paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové. V srpnu jsem šla na konzultaci ohledně horních víček, která mě roky trápila. Otoky, slzení, pálení. Nakonec, že se zeptám i na prsa, o kterých jsem uvažovala ještě déle. Po konzultaci s paní doktorkou jsem měla jasno. V srpnu jsem podstoupila augmentaci. Předčila mé očekávání. A každé ráno a večer si říkám: „je to FAMÓZNI! Věděla jsem, že se i na víčka k paní doktorce objednám a stalo se. Dnes jsem 11. den po operaci horních víček a cítím se skvěle. Omlazený pohled, od operace úleva od slzení. Paní doktorka má skvělý, lidský přístup a precizní cit jako operatér. Děkuji i sestřičkám. Až něco budu chtít zase upravit, vím, že půjdu opět sem k paní doktorce a na tuto kliniku. Lenka K.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Jsem super spokojená. Byla jsem v ABClinic a operovala mi paní doktorka Aneta Krajcová dvojitou bradu. Byla moc milá a vše mi podrobně vysvětlila, také její tým prostě super příjemný, hlavně velmi čistá a moderní klinika, takže se těším na další odsávání. Mohu paní doktorku a také kliniku jen doporučit! Ingrid T.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Dne 21. 7. 2021 jsem podstoupila u MUDr. Anety Krajcové lifting a plastickou operaci horních i dolních očních víček v lokální anestezii. Paní doktorka mě před zákrokem vše vysvětlila, uklidnila, po celou dobu operace byla usměvavá, neskutečně milá, celý zákrok proběhl v naprostém klidu a pohodě, a to hlavně díky paní doktorce a jejímu týmu na sále. Děkuji paní doktorce Krajcové a celému týmu za profesionalitu, milý přístup a empatii, s kterou se dnes tak málo v běžném životě setkáváme. Suzanne W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Rozhodla jsem se pro horní a dolní víčka a s výsledkem jsem více než spokojená! Po 2 měsících už jizvy nejsou skoro vidět, výsledek je krásný. Celkovou péči a přístup mohu jen doporučit. Zpočátku jsem se bála a měla jsem pochybnosti, ale díky kamarádce, která s paní doktorkou Šatánkovou měla již dobrou zkušenost, jsem se pro ni nakonec také rozhodla. A absolutně nelituji. I pokoje na klinice jsou top. Je zde o Vás dobře postaráno. Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • S výsledkem práce paní doktorky Šatánkové jsem velmi spokojena. Před 3 týdny jsem podstoupila rhinoplastiku a vypadá to skvěle. I přes otok už mohu vidět podobu, kterou jsem si přála. Mnohokrát děkuji za dobrou práci! Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Dva roky jsem sbírala odvahu k zákroku face-lift (trápila mě hlavně dvojitá brada). V lednu ve svých 64 letech jsem zákrok absolvovala. Operaci provedla profesionální MUDr. Šatánková. Výsledek byl grandiózní. Chci touto cestou paní doktorce i ostatnímu personálu poděkovat. Perfektní sestřička o nás po operaci a v noci pečovala, všichni byli velmi milí. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tento krok. Všem váhajícím vřele doporučuji! Jindřiška F.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Operace víček i niťový lifting splnili moje očekávání. Děkuji. Zita M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Příjemný kolektiv a hlavně skvělý výsledek po minifaceliftu od dr. Šatánkové. Ráda se objednám na další zákrok, paní doktorka je velký profesionál. Stella V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych poděkovala Alici z ABClinic a MUDr. Šatánkové za všechnu jejich pomoc. Nedávno jsem z důvodu faceliftu a operace spodního víčka navštívila ABClinic v Praze. Doktorka Šatánková je extrémně schopná a výsledkem je můj mladistvější ale přirozený vzhled. Klinika je velice profesionálně provozována a pooperační pokoje jsou krásné. Cestování ze zahraničí může působit znepokojivě, avšak Alice mi se vším pomohla, zařídila taxi i hotel. Během mé procedury jsem se cítila sebevědomá a opečovávaná. S výsledky jsem velmi spokojená. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.