Plastická operace dolních očních víček (Blefaroplastika)

Blefaroplastika
Plastická operace dolních očních víček

Plastická chirurgie

Oči se zásadně podílejí na výrazu celé tváře. Právě proto se blefaroplastika stala jedním z nejčastěji prováděných chirurgických zákroků v obličeji. Výkon přitom plní nejen estetickou, ale také zdravotní funkci. Jedná se o to, že nadbytečná kůže a tukové váčky v oblasti dolních víček mohou zhoršovat kvalitu vidění. V důsledku toho jsou oči unavené, mohou nadměrně slzet a pálit.

Lidské oko je obklopeno tukovým polštářem, který je ohraničený jemným vazivovým pouzdrem. Toto pouzdro časem ztrácí svoji pevnost a tukové váčky se pozvolna protlačují do podkoží dolního víčka. Vzniká tzv. tukový prolaps, jinak řečeno váčky pod očima, které naši tváři dodávají unavenější výraz a starší vzhled. Proces je ovlivněn řadou faktorů – od genetických vlivů, typem kůže nebo náchylností k otokům, zejména při onemocněních štítné žlázy a ledvin.

Jeden z nejčastějších estetických problémů – povislá kůže očních víček – dodává naší tváři unavenější a starší vzhled. Plastická operace dolních víček však tento proces dokáže účinně zvrátit.

Co je blefaroplastika

Cílem plastické operace dolních víček je odstranění kožního nadbytku a tukových váčků.

Je důležité si uvědomit, že proces stárnutí se týká nejen očí, ale celého obličeje. Proto se plastická operace dolních víček často kombinuje s operací horních víček i s jinými estetickými zákroky, jako je face-lift (vypnutí kůže obličeje). V tomto případě je nutno zákrok provést v celkové anestezii.

Pro koho je blefaroplastika vhodná

Plastická operace dolních víček je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji se provádí u klientů starších 40 let, při určité predispozici je možné ji provést i dříve. Hlavním předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav klienta.

Prvním krokem před rozhodnutím o provedení plastické operace dolních víček je úvodní konzultace s plastickým chirurgem. Lékař vám na základě vyšetření nabídne nejvhodnější typ výkonu, přičemž vám detailně vysvětlí celý postup zákroku včetně zvolené anestezie.

Co zákrokem získáte

 • Zákrok vhodný pro ženy i muže
 • Odstraní tukové váčky pod očima
 • Ideální v kombinaci s laserem
 • Viditelné omlazení
 • Zbavíte se pocitu unavených očí
 • Správná funkce víček

Video

Před / Po

Před operací

Blefaroplastice předchází osobní konzultace s lékařem, který zhodnotí nejen dolní, ale i horní víčka. Může vám navrhnout i předoperační terapii očního okolí a ošetření obličeje. Protože operace víček může být prováděna v krátké celkové anestezii, je nezbytné předoperační vyšetření, které je třeba absolvovat týden před operací. Užívání či dočasné vysazení léků proberete s ošetřujícím lékařem v rámci konzultace.

Protože každá operace představuje pro lidský organismus určitou zátěž, doporučujeme se s naším výživovým specialistou dohodnout na potravinových doplňcích, které po operaci urychlí hojení.

Průběh operace

Plastickou operaci očních víček je možné provést dvěma způsoby, přičemž zákrok trvá přibližně 1 hodinu.

Zevní přístup:
Během zákroku, který je prováděn v lokální anestezii, vede plastický chirurg řez dlouhý přibližně 2 mm těsně pod okrajem víčka, kde následně odstraní tukové polštářky. Ránu uzavře jemným stehem.

Vnitřní přístup:
Pro větší komfort je operace prováděna v celkové anestezii a je vhodná pro klienty s tukovými polštářky bez kožních přebytků. Plastický chirurg vede řez z vnitřní strany dolního víčka spojivkou, kde následně odstraní tukové přebytky. Většinou není potřeba ránu zavírat stehem a je ponechána ke spontánnímu zhojení.

Po operaci

V období po zákroku je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin, které zmizí za několik dnů a do 1 až 2 týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden po operaci doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzickou aktivitu.

Vyndání stehů probíhá po týdnu od operace.

Alespoň po dobu 2 až 3 měsíců byste se neměli vystavovat slunečnímu záření, vždy je víčka vhodné chránit krémem s vysokým SPF faktorem.

Pro udržení dlouhodobého efektu operace dolních víček a celkové mladistvé vizáže doporučujeme preventivní pečující přípravky Dermaceutic Laboratoire nebo přístrojové terapie značek JEISYS nebo RENEVE MONACO.

Důležité informace

Návrat k běžným aktivitám
Již třetí den od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Otoky a modřiny budou přetrvávat po dobu přibližně 1 až 2 týdnů. Konečné výsledky operace očních víček můžete pozorovat po 4 až 8 týdnech, kdy již otok plně ustoupí. Jizva by měla být v této době již nepatrná.

Mohlo by Vás také zajímat
Slova našich klientů
 • Velikánské poděkování úžasné paní doktorce MUDr. Věře Šatánkové. V srpnu jsem šla na konzultaci ohledně horních víček, která mě roky trápila. Otoky, slzení, pálení. Nakonec, že se zeptám i na prsa, o kterých jsem uvažovala ještě déle. Po konzultaci s paní doktorkou jsem měla jasno. V srpnu jsem podstoupila augmentaci. Předčila mé očekávání. A každé ráno a večer si říkám: „je to FAMÓZNI! Věděla jsem, že se i na víčka k paní doktorce objednám a stalo se. Dnes jsem 11. den po operaci horních víček a cítím se skvěle. Omlazený pohled, od operace úleva od slzení. Paní doktorka má skvělý, lidský přístup a precizní cit jako operatér. Děkuji i sestřičkám. Až něco budu chtít zase upravit, vím, že půjdu opět sem k paní doktorce a na tuto kliniku. Lenka K.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Absolutní spokojenost, profesionální přístup, příjemné prostředí, kdo se rozhoduje mezi lékaři a klinikou, jednoznačně doporučuji a zejména paní dr. Věru Šatánkovou. S paní doktorskou jsem měla první zkušenost v roce 2002 a po dvaceti letech jsem se opět přesvědčila, že jsem si vybrala dobře. Marcela U.

  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Odjakživa jsem měla vrásky na krku, s věkem mi začala povolovat i kůže na bradě, tak jsem se rozhodla svůj problém řešit. Na ABClinic mi paní doktorka Krajcová nabídla ošetření kolagenem - přípravkem Nithya. Výsledek je úžasný, už po 1. ošetření bylo znát zlepšení. Teď po 3., posledním ošetření, mám krk i podbradek pevnější a krk navíc bez vrásek. Julie V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Jsem super spokojená. Byla jsem v ABClinic a operovala mi paní doktorka Aneta Krajcová dvojitou bradu. Byla moc milá a vše mi podrobně vysvětlila, také její tým prostě super příjemný, hlavně velmi čistá a moderní klinika, takže se těším na další odsávání. Mohu paní doktorku a také kliniku jen doporučit! Ingrid T.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Dne 21. 7. 2021 jsem podstoupila u MUDr. Anety Krajcové lifting a plastickou operaci horních i dolních očních víček v lokální anestezii. Paní doktorka mě před zákrokem vše vysvětlila, uklidnila, po celou dobu operace byla usměvavá, neskutečně milá, celý zákrok proběhl v naprostém klidu a pohodě, a to hlavně díky paní doktorce a jejímu týmu na sále. Děkuji paní doktorce Krajcové a celému týmu za profesionalitu, milý přístup a empatii, s kterou se dnes tak málo v běžném životě setkáváme. Suzanne W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Rozhodla jsem se pro horní a dolní víčka a s výsledkem jsem více než spokojená! Po 2 měsících už jizvy nejsou skoro vidět, výsledek je krásný. Celkovou péči a přístup mohu jen doporučit. Zpočátku jsem se bála a měla jsem pochybnosti, ale díky kamarádce, která s paní doktorkou Šatánkovou měla již dobrou zkušenost, jsem se pro ni nakonec také rozhodla. A absolutně nelituji. I pokoje na klinice jsou top. Je zde o Vás dobře postaráno. Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Výborná klinika. MUDr. Krajcová je jako sen, lepší lékařku jsem si snad ani nemohla přát. Všechny kolegyně jsou velmi příjemné. Pokaždé jsem se velmi dobře cítila a bylo o mne dobře postaráno. Pokud budu opět přemýšlet o plastické operaci, rozhodně půjdu opět na tuto kliniku. Děkuji celému týmu, odvedli jste výbornou práci. Sergio W.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • S výsledkem práce paní doktorky Šatánkové jsem velmi spokojena. Před 3 týdny jsem podstoupila rhinoplastiku a vypadá to skvěle. I přes otok už mohu vidět podobu, kterou jsem si přála. Mnohokrát děkuji za dobrou práci! Luisa K.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Dva roky jsem sbírala odvahu k zákroku face-lift (trápila mě hlavně dvojitá brada). V lednu ve svých 64 letech jsem zákrok absolvovala. Operaci provedla profesionální MUDr. Šatánková. Výsledek byl grandiózní. Chci touto cestou paní doktorce i ostatnímu personálu poděkovat. Perfektní sestřička o nás po operaci a v noci pečovala, všichni byli velmi milí. Jsem šťastná, že jsem se rozhodla pro tento krok. Všem váhajícím vřele doporučuji! Jindřiška F.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Operace víček i niťový lifting splnili moje očekávání. Děkuji. Zita M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Nelíbil se mi můj horní ret, byl úzký. Vždy jsem toužila po plnějších rtech, ale nelíbily se mi napíchané kačeří rty. Rty jsem si během krátké doby nechala píchnout dvakrát, velikost je teď přesně taková, jakou jsem si představovala. Naprostá spokojenost! Děkuji. Karolína V.

  Korektivní péče
  Korektivní péče MUDr. Simona Herczová
 • Příjemný kolektiv a hlavně skvělý výsledek po minifaceliftu od dr. Šatánkové. Ráda se objednám na další zákrok, paní doktorka je velký profesionál. Stella V.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Paní doktorka Šatánková je úžasná! Tímto chci moc poděkovat personálu a celé klinice, jsem moc spokojená, protože jsem si splnila svůj sen. Moc děkuji ABClinic Art & Beauty Sofia P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
 • Všichni jsou v klinice velmi příjemní a také profesionálové. Julia P.

  ABClinic Art & Beauty
  ABClinic Art & Beauty Klinika
 • Páni, jaká úžasná lékařka! Vlastně jsem na ni narazila „náhodou“, ale to bylo mé štěstí. Paní doktorka Krajcová je nejen velmi empatická, také je velmi příjemná a sympatická osoba. Již při osobní konzultaci jsem se cítila velmi dobře, a tento pocit se pak potvrdil. Zákrok se povedl, a já mohu paní doktorku Krajcovou jen doporučit! Vanesa P.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Aneta Krajcová
 • Ráda bych poděkovala Alici z ABClinic a MUDr. Šatánkové za všechnu jejich pomoc. Nedávno jsem z důvodu faceliftu a operace spodního víčka navštívila ABClinic v Praze. Doktorka Šatánková je extrémně schopná a výsledkem je můj mladistvější ale přirozený vzhled. Klinika je velice profesionálně provozována a pooperační pokoje jsou krásné. Cestování ze zahraničí může působit znepokojivě, avšak Alice mi se vším pomohla, zařídila taxi i hotel. Během mé procedury jsem se cítila sebevědomá a opečovávaná. S výsledky jsem velmi spokojená. Georgina M.

  Plastická chirurgie
  Plastická chirurgie MUDr. Věra Šatánková
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.