Plastická operace dolních očních víček (Blefaroplastika)

Blefaroplastika
Plastická operace dolních očních víček

Plastická chirurgie

Oči se zásadně podílejí na výrazu celé tváře. Právě proto se blefaroplastika stala jedním z nejčastěji prováděných chirurgických zákroků v obličeji. Výkon přitom plní nejen estetickou, ale také zdravotní funkci. Jedná se o to, že nadbytečná kůže a tukové váčky v oblasti dolních víček mohou zhoršovat kvalitu vidění. V důsledku toho jsou oči unavené, mohou nadměrně slzet a pálit.

Lidské oko je obklopeno tukovým polštářem, který je ohraničený jemným vazivovým pouzdrem. Toto pouzdro časem ztrácí svoji pevnost a tukové váčky se pozvolna protlačují do podkoží dolního víčka. Vzniká tzv. tukový prolaps, jinak řečeno váčky pod očima, které naši tváři dodávají unavenější výraz a starší vzhled. Proces je ovlivněn řadou faktorů – od genetických vlivů, typem kůže nebo náchylností k otokům, zejména při onemocněních štítné žlázy a ledvin.

Dlouhodobě krátké čekací lhůty a ceny již od 15 900 Kč.

Jeden z nejčastějších estetických problémů – povislá kůže očních víček – dodává naší tváři unavenější a starší vzhled. Plastická operace dolních víček však tento proces dokáže účinně zvrátit.

Co je blefaroplastika

Cílem plastické operace dolních víček je odstranění kožního nadbytku a tukových váčků.

Je důležité si uvědomit, že proces stárnutí se týká nejen očí, ale celého obličeje. Proto se plastická operace dolních víček často kombinuje s operací horních víček i s jinými estetickými zákroky, jako je face-lift (vypnutí kůže obličeje). V tomto případě je nutno zákrok provést v celkové anestezii.

Pro koho je blefaroplastika vhodná

Plastická operace dolních víček je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji se provádí u klientů starších 40 let, při určité predispozici je možné ji provést i dříve. Hlavním předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav klienta.

Prvním krokem před rozhodnutím o provedení plastické operace dolních víček je úvodní konzultace s plastickým chirurgem. Lékař vám na základě vyšetření nabídne nejvhodnější typ výkonu, přičemž vám detailně vysvětlí celý postup zákroku včetně zvolené anestezie.

Co zákrokem získáte

  • Zákrok vhodný pro ženy i muže
  • Odstraní tukové váčky pod očima
  • Ideální v kombinaci s laserem
  • Viditelné omlazení
  • Zbavíte se pocitu unavených očí
  • Správná funkce víček

Video

Před / Po

Před operací

Blefaroplastice předchází osobní konzultace s lékařem, který zhodnotí nejen dolní, ale i horní víčka. Může vám navrhnout i předoperační terapii očního okolí a ošetření obličeje. Protože operace víček může být prováděna v krátké celkové anestezii, je nezbytné předoperační vyšetření, které je třeba absolvovat týden před operací. Užívání či dočasné vysazení léků proberete s ošetřujícím lékařem v rámci konzultace.

Protože každá operace představuje pro lidský organismus určitou zátěž, doporučujeme se s naším výživovým specialistou dohodnout na potravinových doplňcích, které po operaci urychlí hojení.

Průběh operace

Plastickou operaci očních víček je možné provést dvěma způsoby, přičemž zákrok trvá přibližně 1 hodinu.

Zevní přístup:
Během zákroku, který je prováděn v lokální anestezii, vede plastický chirurg řez dlouhý přibližně 2 mm těsně pod okrajem víčka, kde následně odstraní tukové polštářky. Ránu uzavře jemným stehem.

Vnitřní přístup:
Pro větší komfort je operace prováděna v celkové anestezii a je vhodná pro klienty s tukovými polštářky bez kožních přebytků. Plastický chirurg vede řez z vnitřní strany dolního víčka spojivkou, kde následně odstraní tukové přebytky. Většinou není potřeba ránu zavírat stehem a je ponechána ke spontánnímu zhojení.

Po operaci

V období po zákroku je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin, které zmizí za několik dnů a do 1 až 2 týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden po operaci doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzickou aktivitu.

Vyndání stehů probíhá po týdnu od operace.

Alespoň po dobu 2 až 3 měsíců byste se neměli vystavovat slunečnímu záření, vždy je víčka vhodné chránit krémem s vysokým SPF faktorem.

Pro udržení dlouhodobého efektu operace dolních víček a celkové mladistvé vizáže doporučujeme preventivní pečující přípravky Dermaceutic Laboratoire nebo přístrojové terapie značek JEISYS nebo RENEVE MONACO.

Důležité informace

Návrat k běžným aktivitám
Již třetí den od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Otoky a modřiny budou přetrvávat po dobu přibližně 1 až 2 týdnů. Konečné výsledky operace očních víček můžete pozorovat po 4 až 8 týdnech, kdy již otok plně ustoupí. Jizva by měla být v této době již nepatrná.

Mohlo by Vás také zajímat
Aktuality

Přejít na: Aktuality

Naši specialisté

Přejít na: Náš tým

Start typing and press Enter to search

Napište nám

Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci.

objednejte se k nám