Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Zvětšení zadečku (augmentace)

Pro někoho jsou symbolem ženskosti ňadra, jiný si zas dokonalou ženu nedokáže představit bez krásně tvarovaného zadečku.
Operace této části těla byly ještě před pár lety prováděny hlavně v Latinské Americe, postupně se ale stávají žádanými na celém světě. U nás zatím nejsou tak běžné jako augmentace prsou. 

Bohužel pořád dochází ke zmatení pojmů: velikost zadečku není to samé jako jeho tvar. Nedostatek objemu, respektive pokles zadečku, může u klientek (ale i u klientů) působit obdobné pocity nespokojenosti jako nedostatek objemu či pokles prsou. Pokud máte dostatečný objem, ale ten bohužel časem poklesl, musíme zvolit lift zadečku – a to buď klasický, který přinese delší horizontální jizvu, nebo lift pomocí nití Silhouette Lift. Při nedostatku objemu nebo při kombinaci nedostatku objemu a poklesu hýždí je nutné objem doplnit. Toho je možné dosáhnout buď silikonovými implantáty, nebo využitím vašeho vlastního tuku (pokud ho jinde na těle v dostatečné míře máte). Pak mluvíme o tzv. BRAZILIAN BUTT LIFT neboli BBL.

RYCHLÉ INFO

Operace k dosažení přiměřeně většího objemu hýždí a mírného liftového efektu.
Ideální v kombinaci s liftem zadečku či lipotransferem.
Používáme výhradně prověřené implantáty značky MENTOR.

Co je augmentace zadečku

Zvětšení zadečku pomocí silikonových implantátů je výkon, který se provádí k dosažení přiměřeně většího objemu hýždí a k získání mírného liftového efektu. K dosažení proporčně optimální velikosti a tvaru celého těla je častá tzv. kompozitní operace, kdy je použit implantát a váš vlastní tuk (fatgrafting/lipofilling). Osobní konzultace před operací umožní chirurgovi navrhnout optimální velikost implantátu a případně doporučit liposukci v oblasti pasu a boků. To slouží ke zformování těla do optimálního tvaru, ale chirurg může také po domluvě s klientem odsátý tuk použít k finálnímu dotvarování. Zvětšení zadečku nenahrazuje lift (gluteoplastiku). Pokud je indikována gluteoplastika, musí se oba zákroky provést zvlášť, nelze je na rozdíl od augmentace a modelace prsou provádět zároveň během jedné operace. Všechny implantáty používané v EU podléhají přísné kontrole a schvalovacímu procesu příslušného regulačního orgánu. Na naší klinice používáme k augmentaci zadečku výhradně prověřené implantáty značky MENTOR.

co zákrokem získáte

- proporčně dokonalé a plné pozadí
- vytvarovaný a pevný zadeček
- dokonalou postavu

Před operací

Tak jako před každou estetickou operací je i v tomto případě osobní konzultace absolutní nutností. Na základě důkladného předoperačního anatomického nálezu v oblasti zadečku, ale i s ohledem na celou vaši postavu, vám operatér navrhne optimální postup k dosažení vysněného vzhledu. Cílem konzultace je také vysvětlit princip uložení implantátu, který je zcela jiný než u augmentace prsou. Zároveň je třeba zvážit jednak doplňkovou liposukci problémových přilehlých částí těla (pas, boky, stehna), jednak využití vašeho tuku při operaci. Cílem je, aby váš nový zadeček byl pevný a krásně tvarovaný, nikoliv jen velký.

Při rozhodování o velikosti implantátu je vždy nutné promýšlet nejen samotný objem, ale také možné dodatečné charakteristiky implantátu - jeho konkavitu. Pro zvětšení zadečku se využívají pouze implantáty vyplněné silikonovým gelem s vysokou hustotou tak, aby dokonale imitovaly sval.
Dle charakteru a síly vašeho svalu se implantát vkládá buď přímo do svalu, nebo pod něj.
K uložení implantátu chirurg volí nejčastěji jediný řez v oblasti rýhy mezi půlkami tak, že výsledná jizva je prakticky neviditelná. Druhou možností je zvolit dva krátké, vedle sebe uložené řezy, každý cca 1 cm od uvedené rýhy. Žádná další jizva není nutná!

Aby vaše pevné nové pozadí vyniklo, je potřeba, aby byla celá vaše postava bezchybná. Proto je vhodné před operací absolvovat odbornou konzultaci také u našich fyzioterapeutů a řídit se jejich doporučením na zpevnění postavy, třeba pomocí unikátního přístroje HUBER.
Ke krásnému pozadí patří i bezchybná kůže stehen, pasu a břicha, proto vám náš plastický chirurg může nabídnout i případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, aby byl efekt operace optimální a dlouhodobý. Bližší informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci Přístrojové ošetření a BEAUTY.

Protože augmentace zadečku se provádí v celkové anestezii, je nutné absolvovat předoperační vyšetření na naší klinice nebo u vašeho praktického lékaře.

Protože každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Průběh operace

Samotná operace trvá podle individuální náročnosti a v závislosti na tom, jestli se provádí v kombinaci s liposukcí a lipofillingem, 1 až 2 hodiny. Váš chirurg provede řez mezi půlkami, pronikne k velkému hýžďovému svalu a vytvoří lůžko pro implantát. Po pečlivé kontrole krvácení a zavedení drénů operatér pomocí zkušebního implantátu (sizeru) ještě jednou důkladně ověří zvolený tvar a velikost implantátu. Po usazení implantátu ránu uzavře stehy. V případě kombinovaného zákroku se začíná liposukcí, následuje augmentace a lipofilling se provádí na samotný závěr operace tak, aby dotvaroval celou postavu. Operační pole je sterilně překryto a zavázáno elastickým obinadlem.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10 až 14 dní klidový režim, během kterého nebudete sedět, proto si raději v práci zajistěte dovolenou. Pooperační prádlo je nutné nosit po dobu 5 až 6 týdnů.

Za nejlepší kompresní prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL-Z. To můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu.

Doba nošení prádla je závislá na rozsahu, typu výkonu a individuální kvalitě kůže a podkoží. Pohybuje se obvykle od 4 až 8 týdnů. Pokud jste podstoupili liposukci, doporučujeme  zhruba po dvou týdnech začít s lymfatickou drenáží a pravidelnou masáží. Vhodné jsou také terapie na našem přístroji LPG, a to až do konce nošení kompresního prádla.

Pro zpomalení stárnutí a udržení pevného atraktivního zadečku doporučujeme terapii pomocí přístrojů JEISYS  a procedury od společnosti RENEVE.  

Sportovat můžete začít postupně dle typu uložení implantátu nejdříve od 4. týdne.

cena

Konečná cena augmentace zadečku bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem, který určí operační techniku a rozsah operace.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Augmentace hýždí je stejně jako každý lékařský výkon zatížen jistou mírou rizika vzniku komplikací. I když celý tým naší kliniky udělají vše, aby k žádným problémům nedošlo, nelze je zcela vyloučit. V takovém případě uděláme vše pro jejich rychlé řešení.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right