Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Zvětšení prsou spojené s modelací

Zvětšení prsou spojujeme s modelací především proto, abychom dosáhli co nejhezčího efektu. Je to ideální metoda pro ženy, které trápí nejen malá prsa, ale také jejich nežádoucí pokles či nadbytky kůže.
Mnoho lidí má představu, že problém s malými prsy se dá vždy vyřešit pouhým vložením implantátů. Často se však stává, že prsa jsou pokleslá, poznamenaná například těhotenstvím, kojením nebo výraznou redukcí hmotnosti. Samotné vložení implantátu by v takovém případě nepřineslo vytoužený efekt. Proto se spojuje augmentace poprsí s modelací. Tato kombinace zákroků může být také řešením asymetrie, kdy se menší prs zvětší implantátem a druhý prs se domodeluje do optimálního tvaru.

RYCHLÉ INFO

Výsledkem operace jsou větší, mladistvá prsa.
Může být vhodné i k řešení asymetrie poprsí.
Zkušení operatéři vám poradí s volbou velikosti implantátu tak, aby prsa vypadala přirozeně.

Pro koho je operace vhodná?

Zákrok je ideální pro ženy, které trápí nejen malá prsa, ale také jejich poškození věkem, prodělaným těhotenstvím nebo kojením. Zvláště po kojení může dojít k atrofii prsní žlázy, která vede nejen ke zmenšení poprsí, ale i k vytvoření prázdných kožních vaků. Vložením implantátu by se prsa sice zvětšila, ale jejich tvar by stále nebyl uspokojivý, proto se současně provádí modelace. Operaci doporučujeme provést ve chvíli, kdy již žena nepočítá s těhotenstvím a kojením, které mohou mít na tvar prsu vliv. Dalším důvodem je i to, že po operaci se již nemusí kojení dařit. Kontraindikací jsou závažná onemocnění, zejména prodělané onkologické onemocnění prsu, hojení tkání keloidy nebo těhotenství. Operaci doporučujeme provést nejdříve půl roku po ukončení kojení, kdy je stav mléčné žlázy již stabilní.

Před operací

V rámci konzultace lékař zhodnotí stav prsou i elasticitu kůže. Společně s ženou se dohodne na představě o velikosti poprsí a navrhne typ a velikost implantátu, a také metodu vložení – pod žlázu, pod sval či částečně pod sval. V rámci přípravy na operaci bude třeba podstoupit mammologické vyšetření a předoperační vyšetření internistou. Při něm se provede odběr krve, vyšetření moči, EKG, případně další vyšetření podle doporučení lékaře. Je třeba také zdravotníky informovat o všech onemocněních, užívaných lécích, potravinových doplňcích i hormonální antikoncepci. V době tří týdnů před operací je nutné, aby byla žena zdravá, pokud prodělá byť jen banální virózu, měla by lékaře informovat.

Průběh operace

Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii. Řezy se vedou nejčastěji od bradavky do podprsní rýhy, takže ve výsledku tvoří tvar kotvy. Operatér nejprve provede vložení implantátu a potom upraví nadbytky kožního krytu. Podle potřeby přemístí prsní dvorec tak, aby prs vypadal mladistvě a přirozeně. V případě asymetrie vloží implantát do jednoho prsu a následně prsa modeluje. Rány uzavře velmi jemným stehem, aby výsledné jizvy byly co nejmenší.

Po operaci

Bezprostředně po operaci jsou prsa bolestivá, nicméně bolest se dá velmi dobře zvládnout analgetiky, které lékař předepíše. Prsa jsou sterilně krytá a z operační rány vedou drény, které se většinou odstraní do 2 dnů. Brzy po operaci je potřeba, aby žena vstala z lůžka, je to prevence trombembolické nemoci. Hospitalizace obvykle trvá 1 až 2 dny, potom je možné odejít do domácího léčení. Stehy se obvykle používají samovstřebatelné, a není tedy nutné dostavit se k jejich odstranění. Na klinice žena obdrží veškeré instrukce k péči o prsa a také kompresní podprsenku, kterou je potřeba nosit podle doporučení operatéra 4 až 8 týdnů. Přibližně po třech týdnech doporučujeme provádět tlakové masáže jizev, které je zjemní a napomohou jejich vyzrávání a blednutí. Techniku masáží se žena také naučí na klinice.

Rekonvalescence

První týden po operaci doporučujeme klidový režim, následně je možné začít vykonávat lehkou práci. Je velmi důležité vyvarovat se zatěžování prsního svalstva, mezi nežádoucí činnosti patří i zvedání malých dětí. K běžným aktivitám je možné se vrátit zhruba po šesti týdnech. Operovanou oblast je třeba chránit před slunečním zářením, a to po několik měsíců. Plně zatížit prsní svaly je možné za 3 až 6 měsíců. Intimní život může žena zahájit zhruba za 6 týdnů, doporučujeme však partnera upozornit na zvýšenou citlivost operované oblasti tak, aby byla intimita příjemná.

cena

Konečná cena zvětšení prsou spojeného s modelací bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky. Bude se odvíjet od náročnosti zákroku, zvoleného typu implantátů a anatomických dispozic ženy. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Ačkoliv se operatér vždy snaží minimalizovat riziko komplikací, může se stát, že se některé objeví. Jedná se například o krvácení z rány či infekci. Mohou také vzniknout potíže související s vložením implantátu, například kapsulární kontraktura. Jako prevence těchto komplikací je velmi důležité striktně dodržovat veškerá doporučení lékaře. V případě jakýchkoliv potíží je nezbytné kontaktovat kliniku. Díky tomu se dá případným komplikacím včas předejít, případně je řešit bez následků.

Výsledek augmentace spojené s modelací

Zvětšená modelovaná prsa mají plný objem a působí velmi hezky. V průběhu let však na ně působí gravitace a může se stát, že začnou znovu poklesávat. V takovém případě je možné prsa opět modelovat.
ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right