Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Zvětšení prsou (augmentace)

Ženská ňadra jsou odpradávna předmětem obdivu. Od pravěkých sošek venuší, přes malby v paláci v Knossu, antické sochy, malby renesančních mistrů nebo novodobé fotografie Helmuta Newtona není větším symbolem ženskosti jiná část těla než právě dokonalá prsa.
Trápí vás geneticky daná malá prsa? Došlo u vás ke zmenšení jejich objemu následkem těhotenství, respektive kojení? Patříte ale i přesto k těm šťastným ženám, jejichž prsa mají prakticky bezchybný tvar? Máte pocit, že úměrné a proporční zvětšení ňader vám přinese jejich dokonalost? Pak jsou následující informace určeny právě vám.

RYCHLÉ INFO

Možnost využít 3D vizualizaci.
Používáme pouze prověřené značky implantátů.
Zvětšení prsou je možné provádět zároveň s korekcí (modelací) tvaru prsou.

Co je augmentace prsou

Zvětšení prsou patří mezi nejžádanější operace v estetické chirurgii. Cílem je změnit jejich objem, a to nejčastěji pomocí prsního implantátu, nebo (méně často) pomocí vašeho vlastního tuku (fatgrafting/lipofilling). V některých případech se obě metody kombinují a provádí se tzv. kompozitní augmentace prsou. Implantát může být umístěn pod prsní žlázou (tzv. subglandulární uložení). Druhou možností je umístit implantát z větší části pod prsní sval, který jej pak ve větší nebo menší míře překrývá v jeho horní části. Zvětšení prsou je možné provádět zároveň s korekcí (modelací) tvaru prsou. Všechny prsní implantáty používané v EU podléhají přísné kontrole a schvalovacímu procesu příslušného regulačního orgánu. Na naší klinice používáme několik prověřených značek implantátů (Mentor, Polytech, Motiva) podle preferencí jednotlivých chirurgů.

Co zákrokem získáte

- proporčně přiměřená a krásná prsa 
- plný dekolt a větší sebevědomí 
- pocit, že jste více sama sebou

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace, v případě augmentace prsou to však platí dvojnásobně. Není snad jiné operace v estetické chirurgii, která má kolem sebe tolik mýtů a vzbuzuje tolik diskuzí. Proto věnujte osobní konzultaci maximální důležitost a věřte, že pouze na základě důkladné předoperační analýzy anatomického nálezu vám může operatér navrhnout optimální typ augmentace prsou. To zahrnuje určení přesné velikosti a tvaru implantátu, rozhodnutí o způsobu jeho umístění a linii řezu. Protože augmentace prsou se provádí v celkové anestezii (narkóze), je nutné absolvovat předoperační vyšetření provedené na naší klinice nebo vaším praktickým lékařem.

Tvar implantátu

Spolu s lékařem budete muset zvolit, zda bude použit okrouhlý nebo anatomický tvar implantátu. Základnou okrouhlého implantátu je pravidelný kruh. Jeho profil je nejvyšší nad středem, takže zvětšení prsou bude rovnoměrně a pravidelně rozloženo. Anatomický (kapkovitý) implantát má vyšší profil níže než je střed (tvar kapky). Výsledné rozložení jeho objemu je tedy výrazně větší ve spodní části, naopak směrem nahoru objem klesá.

Velikost implantátu

Při rozhodování o velikosti implantátu je vždy nutné zvážit nejen samotný objem, ale zejména objem implantátu v poměru k jeho základně. Řešíme tedy výšku, tzv. profil implantátu. Různé profily při stejném poloměru implantátů mohou působit velký rozdíl v objemu. Proto udávání objemu jako rozhodujícího faktoru je sice nejjednodušším, ale také nejméně určujícím kritériem.

Materiál implantátu

Nejznámějším a nejčastěji používaným materiálem je silikon. Obal implantátu tvoří tvrzený silikon, vnitřek je vyplněn silikonovým gelem s různou hustotou (kohezivitou). I tato hodnota hraje důležitou roli a chirurg zvažuje, jestli se pro vás bude hodit implantát měkčí, nebo naopak tvrdší. Další možností je použít implantáty mikropolyurethanové, kterým někteří chirurgové dávají přednost.

Umístění implantátu

Implantát může být umístěn pod prsní žlázou (tzv. subglandulární uložení). Druhou možností je uložit implantát z větší části pod prsní sval, který jej pak ve větší nebo menší míře překrývá v jeho horní části. Uložení implantátu pod žlázu nebo pod sval má své indikace a pro každou klientku se na základě anatomických daností těla a zvoleného typu implantátu (tvar, objem, profil) hodí jiné řešení.

Varianty řezu

Řez v oblasti podpaží se dnes využívá ojediněle. Poměrně častý byl dříve, kdy se používaly implantáty plněné fyziologickým roztokem. S rozšířením implantátů silikonových se spíše používá řez v oblasti podprsní rýhy (inframamární přístup) nebo řez na hranici dolní poloviny prsního dvorce (periareolární řez).

U inframamárního řezu je jizva umístěna v ideálním případě tak, aby ani při zvednutí ruky nebyla pod spodním okrajem košíčku podprsenky viditelná. Tento typ řezu umožňuje dobrý přístup jak k uložení implantátu pod žlázu, tak i pod sval. Nevýhodou může být horší přehlednost při nutnosti výměny implantátů nebo přetrvávání jizvy při eventuální následné modelaci prsou. Už tak krátká jizva může být však ještě zkrácena použitím speciálních „inzertních sáčků“.

U periareolárního postupu se řez nachází na rozhraní dolní poloviny tmavší kůže dvorce a světlejší kůže prsu. Z estetického hlediska je považován za nejméně viditelný. Limitující je průměr dvorce a zvolená velikost implantátu. Výměna implantátů je většinou možná stejným řezem. Další výhodou je možnost vytnutí jizvy u případné následné modelace prsou.

Augmentace a modelace současně

Zvětšení prsou je možné provádět zároveň s korekcí (modelací) tvaru prsou.

Bezpečnost našich implantátů

Všechny prsní implantáty používané v EU podléhají přísné kontrole a schvalovacímu procesu příslušného regulačního orgánu. Důvodem je snaha o zajištění jejich maximální bezpečnosti. Současně zůstává zachováno široké spektrum možných tvarů a objemů, takže máme možnost nabídnout každé z klientek typ implantátu, který jí bude nejlépe vyhovovat. Na naší klinice používáme několik prověřených značek implantát, například Mentor, Polytech, Motiva.

Komplexní přístup

Aby vaše nová krásná prsa vynikla, je potřeba, aby byla celá vaše postava na nový objem ňader připravena. Proto je vhodné před operací absolvovat odbornou konzultaci také u našich fyzioterapeutů a řídit se jejich doporučením na zpevnění postavy. Ideální je například využití unikátní přistroj HUBER. Ke krásným prsům patří také dekolt, proto vám náš plastický chirurg může doporučit i případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží, které zlepší jejich stav a přispějí k dokonalému pooperačnímu výsledku a jeho dlouhodobému udržení. Bližší informace o možných procedurách naleznete na našich stránkách v sekci Přístrojové terapie a Beauty. Protože každá operace představuje pro lidský organizmus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlovat hojení.

Důležité upozornění

Zvětšení prsou (augmentace) není metodou určenou k úpravě tvaru prsou, ale pouze k jejich zvětšení. K úpravě tvaru je potřeba prsa modelovat.

Průběh operace

Vlastní operace trvá podle individuální náročnosti zhruba hodinu. Váš chirurg provede na zvoleném místě řez, pronikne pod žlázu, eventuálně až pod sval, následně vytvoří dutinu a pomocí zkušebního implantátu (sizeru) ještě jednou důkladně ověří zvolený tvar a velikost implantátu. Potom usadí implantát a ránu uzavře stehy. Operační pole bude sterilně překryto a zavázáno elastickým obinadlem.

Po operaci

Operace vyžaduje krátkodobou hospitalizaci na naší klinice. Kromě toho je nezbytné dodržovat 10 až 14 dnů klidový režim, proto si raději v práci zajistěte dovolenou. Speciální pooperační podprsenku, která je nutná pro správné zhojení prsou, je dobré nosit po dobu 5 až 6 týdnů. Sportovat můžete začít postupně, nejdříve za 3 až 4 týdny po operaci.

Proces stárnutí a s ním související hormonální změny, které ovlivňují mléčnou žlázu, jsou bohužel nevyhnutelné. Tyto faktory budou pochopitelně ovlivňovat i dlouhodobou stabilitu výsledku augmentace. Pro zachování efektu operace vám naši specialisté doporučí pravidelné procedury a terapie určené k udržení pevného hezkého poprsí.

Za nejlepší kompresní pooperační prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL-Z, které si můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu. Doba nošení prádla je závislá na rozsahu, typu výkonu a individuální kvalitě kůže a podkoží. Pohybuje se obvykle od 4 do 6 až 8týdnů. Při větší fyzické námaze je vhodné vždy používat speciální podprsenky, ideálně z řady Z-BRA.

Terapie pomocí přístrojů JEISYS a exkluzivní procedury od monacké společnosti RENEVE, které můžete na naší klinice využít, vám umožní zachovat co nejdéle mladistvý vzhled i dobrou fyzickou kondici.

cena

Konečná cena operace bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Každý lékařský výkon je zatížen jistou mírou rizika. I když chirurg a celý tým naší kliniky udělají vše proto, aby k žádné komplikaci nedošlo, nelze zcela vyloučit některé nežádoucí jevy. Naši odborníci jsou však na ně připraveni a v případě, že se některý z problémů objeví, dokážou je efektivně a bez následků řešit.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right