Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Zmenšení prsou (redukce)

Nejen příliš malá, ale i nadměrná prsa mohou být pro ženu zdrojem trápení. Redukce prsou uleví od zdravotních potíží a vaše prsa budou krásná a přirozená.
Nadměrně velká prsa, tzv. gigantomastie, působí ženám řadu zdravotních potíží. Nejčastěji to bývají problémy s páteří, bolesti hlavy nebo kožní infekce. Krom toho můžou příliš velká prsa způsobovat problémy ve společenském nebo intimním životě. Plastičtí chirurgové proto provádějí redukci prsou. Tu je možné provést také k vyrovnání asymetrie poprsí.

RYCHLÉ INFO

Zmenšená prsa přinášejí úlevu ve společenském i intimním životě.
Zmenšení prsu se používá při řešení problému velké asymetrie poprsí.
Postupujeme co nejšetrněji, abychom maximálně zachovali možnost kojení.

Pro koho je zmenšení prsou vhodné?

Zmenšení prsou je vhodné pro každou ženu, které velká prsa způsobují zdravotní nebo psychické problémy. Nejčastěji to bývají bolesti hlavy, páteře, vadné držení těla, kožní ekzémy a plísňové infekce pod prsy. Je také vhodnou metodou pro řešení asymetrie prsů, kdy se preferuje zmenšení většího prsu, přičemž druhý prs se domodeluje ke tvaru zmenšeného. Předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav ženy. Při rozhodování o redukci prsou je třeba také vzít v úvahu, že navzdory maximální šetrnosti operatéra může dojít k narušení možnosti kojit. Operace se neprovádí u žen, které prodělaly onkologické onemocnění prsu či jiné závažné onemocnění. Zákrok se také nedoporučuje v případě, že se u ženy v minulosti objevilo hojení jizev keloidy.

Před operací

Nejdříve je potřeba absolvovat konzultaci s plastickým chirurgem. Ten zváží problémy, které nadměrná prsa způsobují, probere s ženou představu o budoucí velikosti poprsí a zhodnotí elasticitu kůže. Při konzultaci se může provést také fotodokumentace pro srovnání efektu po operaci. Žena dostane podrobné instrukce k přípravě na operaci, průběhu operace i následné rekonvalescenci. Bude nutné absolvovat vyšetření u mammologa a interní předoperační vyšetření, které obvykle zahrnuje odběry krve, vyšetření moči, EKG a případná další vyšetření podle doporučení internisty. Ve třech týdnech před operací by žena neměla prodělat žádné infekční onemocnění, operatér by měl být informovaný i v případě, že prodělala banální virózu. Lékaři je třeba také sdělit, jaké léky, hormonální antikoncepci a potravinové doplňky žena užívá a kterými případnými onemocněními trpí. Pokud se v oblasti prsů objevuje kožní onemocnění, je potřeba kůži ve spolupráci s dermatologem zaléčit. Už před operací je třeba uvážit dobu rekonvalescence, kdy po několik týdnů nebude možné zatěžovat prsní sval, tedy například ani zvedat malé děti. Proto už v rámci příprav na zákrok je potřeba si zajistit případnou pomoc v domácnosti.

Průběh redukce prsou

Operace se provádí v celkové anestezii. Existuje několik operačních postupů. Nejčastěji lékař vede řez okolo prsního dvorce, pak směrem dolů do podprsní rýhy, kde se ještě provede řez horizontální. Potom lékař zmenší prsní žlázu a bradavku vysune do správné pozice, směrem nahoru, tak aby prs působil esteticky. Jizva má nejčastěji tvar kotvy, lékař ji šije velice jemným materiálem, aby po zhojení byla co nejméně nápadná. Celá operace zabere obvykle dvě až tři hodiny. V případě, že se zmenšením prsou řeší asymetrie, jeden prs se zmenší a druhý se domodeluje do stejného tvaru.

Po zmenšení prsů

Bezprostředně po operaci bývají v oblasti prsou zavedeny drény, které odvádějí nadbytečnou tekutinu z rány. Prsa jsou fixována a překryta sterilním krytím. Lékař drény obvykle odstraní druhý den po operaci, kdy je možné odejít do domácího léčení. Redukce prsou nebývá výrazně bolestivá operace, v případě potřeby lékař doporučí analgetika. V domácím ošetřování žena postupuje přesně podle instrukcí, které dostala na klinice. Jedná se o dezinfekci a hygienická pravidla při péči o prsa. Protože k šití rány se obvykle používá samovstřebatelný materiál, není nutné stehy odstraňovat. Po operaci je potřeba nosit čtyři týdny elastickou podprsenku, která prsa udrží ve správné poloze. Zhruba od osmnáctého dne po zákroku se provádějí tlakové masáže jizvy. Přesný postup žena obdrží na klinice. K urychlení blednutí a měknutí jizev lze také používat silikonové proužky a změkčující gely. Klinika je má v nabídce, případně je lze koupit na e-shopu.

Doba rekonvalescence

Klidový režim doporučujeme dodržovat přibližně týden. Pak je možné provádět lehkou činnost typu kancelářské práce, plně pracovat lze po čtyřech týdnech. Stále je však nutné dávat pozor na zatěžování prsního svalu a striktně se řídit doporučeními lékaře. V létě je nezbytné jizvu dlouhodobě chránit proti slunečnímu záření.

cena

Konečná cena redukce prsou bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky. Bude určena zvolenou operační technikou, rozsahem zákroku a anatomickými dispozicemi ženy. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

Možné komplikace po redukci prsů

Redukce prsou je chirurgický zákrok, a proto může být spojený s některými komplikacemi, které přináší jakákoliv jiná operace. Může se jednat o krvácení z rány, infekci nebo nadměrné zajizvení. Naši lékaři se maximálně snaží těmto problémům předejít. Sama žena může hladkému průběhu operace napomoci zdravou životosprávou a dobrým psychickým naladěním. V některých případech může být nežádoucím důsledkem redukce prsou přerušení mlékovodů, a tedy omezená možnost kojení.

Výsledek operace

Zmenšení prsou přináší ženě velkou úlevu od zdravotních potíží a přispívá tak k pocitu celkové pohody. Operace však nezabrání dalšímu vlivu času a gravitace. S věkem můžou prsa začít znovu poklesat. V takovém případě je možné provést jejich modelaci.
ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right