Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Výplň vlastním tukem (lipotransfer)

Tuk k našemu tělu jednoduše patří, jen je občas tam, kde ho mít nechceme. A právě v tom spočívá princip lipotransferu - tuk se z jedné oblasti přenese do druhé. Třeba do rtů nebo prsou.
Lipotransfer představuje typ zákroku, při kterém se používá vlastní tuk klientky či klienta. Jedná se například o zvětšení rtů, vyplnění vrásek, zvětšení prsou apod.

RYCHLÉ INFO

Přirozený výplňový materiál té nejvyšší kvality.
Zákrok je bezbolestný a výsledek trvalý.
Metoda lipotransferu využívá obrovský potenciál kmenových buněk.

Co je lipotransfer

V případě lipotransferu plastický chirurg nejprve tou nejjemnější metodou, moderní tumescentní liposukcí, odsaje přebytečný tuk z problémových partií těla a následně ho zpracuje v automatizované laboratoři. Tuková tkáň musí projít sérií procesů, během nichž se upraví do požadovaného stavu. Z jedné její části se oddělí kmenové buňky, druhá část se zase očistí od nevhodných látek. Takto upravený vlastní tuk pacienta lékař následně použije jako přirozený výplňový materiál té nejvyšší kvality. Protože součástí lipotransferu je i tumescentní liposukce, můžete se těšit z dvojnásobného efektu. Získáte přirozenou výplň vrásek, rtů či jiné části těla a současně vám bude zformována problematická partie, z níž tuk odstraníme. Přebytečnou tukovou tkáň odsáváme zpravidla z oblasti hýždí, stehen, břicha nebo boků.

Důležité informace

Výhodou lipotransferu je to, že se jako výplň nepoužívá žádný umělý materiál, jako je například silikon nebo kyselina hyaluronová. Vlastní tuk klienta je tělu tím nejpřirozenějším materiálem vůbec, což hraje zásadní roli. Zákrok je bezbolestný a výsledek dlouhodobý. Zároveň dochází k trvalému odstranění tuku z problémových partií. Metoda lipotransferu využívá obrovský potenciál kmenových buněk odebraných z tukové tkáně. Ty totiž dokáží zajistit přijetí nové tkáně v ošetřované oblasti, aby se stala jeho přirozenou součástí. Prostřednictvím tohoto nejpřirozenějšího výplňového materiálu si nyní můžete nechat bezbolestně zvětšit rty, prsa, vyhladit vrásky, omladit pokožku, či dokonce korigovat jizvy nebo jiné nedokonalosti na vaší kráse. Pokud jste odpůrcem botulotoxinu, kyseliny hyaluronové, silikonových implantátů a jiných tělu nepřirozených materiálů, lipotransfer pomocí vlastního tuku a kmenových buněk je právě pro vás ta správná volba.

Pro koho je lipotransfer vhodný?

Nejvhodnějšími kandidáty na lipotransfer jsou zdraví lidé ve věku od 18 do 55 let, kteří se neléčí s žádnou závažnou chorobu. Velmi dobrých estetických výsledků lze ovšem dosáhnout i ve věkových kategoriích od 16 do 75 let. Zákrok není vhodný pro klienty s akutními a chronickými onemocněními kůže, hnisavými ranami, čerstvými úrazy a odřeninami, jizvami, nelze ho provést ani v případě spálené pokožky od slunce nebo v krátké době po operaci.

Před operací

Lipotransferu musí předcházet konzultace s plastickým chirurgem. Ten zhodnotí váš problém i efektivitu zvolené metody. Může také doporučit předoperační ošetření kůže či terapii podkoží tak, aby výsledek ošetření byl co nejdokonalejší. Další informace o možných procedurách a ošetřeních naleznete na našich stránkách v sekci KRÁSA.

U lipotransferu je možnost po dohodě s lékařem zvolit typ anestezie (lokální, celková či analgosedace). Proto je nezbytné předoperační vyšetření provedené buď na naší klinice nebo vaším praktickým lékařem. Toto vyšetření je vhodné absolvovat týden před operací. Obvykle zahrnuje EKG, laboratorní vyšetření krve, moči a případně další vyšetření dle doporučení lékaře.

Je důležité nezaměňovat liposukci za metody určené ke zhubnutí. Pokud potřebujete upravit hmotnost, doporučujeme konzultaci s naším výživovým specialistou, který vám pomůže stanovit vhodný režim k redukci váhy, fyzioterapeutem a kondičními specialisty.

V rámci přípravy na lipotransfer je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku některé potravinové doplňky, které přispívají ke zdárnému hojení. Jedná se například o užívání SERAPEPTÁZY a GLISODINU, které jsou k dostání na naší klinice, případně je můžete objednat v našem e-shopu.

Po operaci

V případě celkové anestezie je nutné na klinice setrvat nejméně 4 hodiny, maximálně do druhého dne. Pokud operace proběhla v místním znecitlivění, jste po cca 30 minutách až hodině a po kontrole lékařem propuštěni do domácí péče.

Péče o operační ránu je individuální dle zvolené techniky a zvyklostí operatéra. Obecně doporučujeme 3 až 7 dní ponechat kompresní prádlo, které je po první nebo druhé ambulantní kontrole nahrazeno druhou sadou.  Stehy nebo fixační náplasti jsou odstraněny obvykle po týdnu. Za nejlepší pooperační prádlo považujeme výrobky francouzské firmy MEDICAL -Z, které si můžete zakoupit na naší klinice nebo v e-shopu.

Během prvního měsíce až šesti týdnů od operace vás čekají 3 až 4 kontroly u vašeho operatéra. V této době budete nosit kompresní pooperační prádlo, běžnou hygienu je možné normálně provádět, je však třeba dbát na důkladné vysušení a dezinfekci ošetřené oblasti. S odstupem dne či dvou je podle rozsahu výkonu možná nenáročná kancelářská práce.

Přibližně po 10 až 14 dnech od operace doporučujeme začít s pooperační lymfatickou drenáží a pravidelnými masážemi. Po dobu nošení kompresního prádla je možné absolvovat terapii na našem přístroji LPG. Doba nošení prádla závisí na místě, rozsahu a typu výkonu, a také na individuální kvalitě kůže a podkoží.

V následujících 6 až 12 měsících vás čekají kontroly u vašeho ošetřujícího lékaře. Ten vám poskytne pravidelné informace o stavu podkoží a kůže v ošetřené oblasti.

Protože proces stárnutí je nevyhnutelný, doporučujeme využít metody, které jej mohou významně zpomalit. Patří sem například terapie pomocí přístrojů JEISYS a komplexní exkluzivní procedury od monacké společnosti RENEVE. K udržení výsledků ošetření také přispívá pravidelné cvičení pod dohledem specialistů a zdravý životní styl.

cena

Konečná cena lipotransferu bude stanovena po osobní konzultaci lékařem naší kliniky. Cena bude zohledňovat oblast ošetření a jeho rozsah. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Lipotransfer může přinášet některé komplikace. Nebývají časté a obvykle je velmi rychle a bez následků vyřešíme. Jedná se o krvácení z místa odběru či infekce. Ze specifických problémů se může objevit vznik nerovností po liposukci nebo nerovnost v aplikované oblasti. Těmto problémům lze předejít pečlivým dodržováním lékařských doporučení.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right