Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Vpáčené bradavky

Vpáčené bradavky jsou nejen estetickým, ale také funkčním problémem. Jeho řešení je jednoduché a efektivní. Při operaci vpáčených bradavek zůstává zachována možnost kojení.
Prsní bradavky jsou vnímány nejen jako prostředek spojení mezi ženou a dítětem, ale také jako přirozená součást ženské krásy. Jejich nežádoucí tvar ženu frustruje a snižuje její sebevědomí. Operace prsních bradavek řeší problém jejich nežádoucího tvaru, zejména pokud jedna nebo i obě nevystupují nad povrch prsního dvorce, ale naopak jsou vtažené dovnitř. To navíc může ztěžovat hygienu a být zdrojem zdravotních potíží.
Vpáčené bradavky mohou mít různou závažnost. V prvním stupni se dá bradavka mechanicky snadno vysunout, stačí lehce masírovat okolí. Při druhém stupni se sice dá také vytáhnout, ale rychle klesá zpět a sama při masáži nevystoupí. U třetího stupně bradavku nelze vysunout vůbec. Na vině je vazivo, které bradavku vtahuje dovnitř. Problém se dá řešit konzervativně, nicméně efekt nebývá trvalý.

RYCHLÉ INFO

Trvalé a efektivní řešení problému vpáčených bradavek.
Velmi rychlá rekonvalescence s okamžitým návratem k běžným aktivitám.
Zlepšení sebevědomí a kvality sexuálního života.

Pro koho je operace bradavek vhodná?

Metoda je ideální pro ženy, které trápí problém vpáčených bradavek, snižuje to jejich sebevědomí a vytváří blok v partnerském životě. Je také vhodná pro ženy, které plánují těhotenství a kojení, protože vpáčené bradavky mohou kojení značně komplikovat. Operace by se měla provádět u dospělé ženy, protože v období puberty se stav prsní bradavky ještě mění a vpáčení se může samo upravit. Operace je kontraindikována při závažných onemocněních prsu, těhotenství a kojení.

Před operací

Lékař zhodnotí stav prsní bradavky, bude se zejména zajímat o to, zda ženu trápí tvar bradavky po celý život, případně zda se vpáčení neobjevilo v poslední době. To může být příznakem onemocnění prsu, které je třeba pečlivě došetřit. V případě, že se operace bude provádět v celkové anestezii, bude potřeba podstoupit předoperační interní vyšetření, kdy se zkontroluje EKG, provedou se krevní testy a vyšetření moče. Lékař by měl být informován o celkovém zdravotním stavu ženy, užívaných lécích, včetně hormonální antikoncepce. Také se bude ptát na to, zda žena ještě někdy v budoucnu plánuje kojení.

Průběh operace vpáčených bradavek

Je možné provést dva typy zákroků. V prvním případě se jedná o technicky jednodušší zákrok, při kterém ale dochází k přerušení mlékovodu, v druhém případě se mlékovod zachová neporušený, nicméně efekt operace nemusí být tak výrazný. Zákrok lze provést v místním znecitlivění, analgosedaci či celkové anestezii. Při operaci lékař v závislosti na operačním postupu uvolní vazivo, povytáhne bradavky a fixuje je speciálním chirurgickým špendlíkem nebo silikonovým proužkem. Operace trvá přibližně půl hodiny, u složitějších zákroků déle.

Po operaci

Bezprostředně po operaci může být bradavka citlivá a mírně pobolívat. V případě místního znecitlivění je možné prakticky ihned odejít domů, u celkové anestezie je nutná jednodenní hospitalizace. Prakticky ihned je možné vrátit se k běžným aktivitám, nicméně bradavky je třeba po dobu hojení chránit před nárazem. Chirurgický špendlík se vyjme přibližně po 2 týdnech od operace.

Výsledek operace

Efekt operace vpáčených bradavek je trvalý. V případě, že ženu trápí další potíže, například uvolněné povislé prsy, je možné zákrok kombinovat například s modelací prsu, jeho zvětšením či naopak redukcí.

cena

Konečná cena operace vpáčených bradavek bude stanovena po osobní konzultaci s lékařem naší kliniky. Částky uvedené v našem ceníku jsou proto pouze orientační.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right