Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Vaginoplastika

Naši plastičtí gynekologové mají bohaté zkušenosti s efektivním řešením problémů intimních partií.
Vaginoplastika je chirurgický zákrok, při kterém se upravuje tvar pochvy tak, aby co nejlépe odpovídal původnímu stavu, a odstranil se diskomfort způsobený věkem či porodem. Plastická operace vaginy vede ke zvýšení sebevědomí ženy, zkvalitnění jejího intimního života a pocitu celkového komfortu. Napomáhá také ke zpevnění pánevního dna a tedy přispívá řešení močové inkontinence.

RYCHLÉ INFO:

Zlepšení intimního prožitku ženy
Řešení problémů se stresovou inkontinencí
Úprava vaginálních struktur do stavu před porodem

Pro koho je vaginoplastika vhodná?

Plastická operace pochvy je ideální pro ženy, které v důsledku porodu, úrazu nebo vlivem menopauzy trpí uvolněním poševních stěn, přičemž pochva může až vyhřezat ven.To způsobuje řadu nežádoucích situací – snížení kvality sexuálního života, vznik inkontinence moči a pokles sebevědomí. Operace pochvy je také vhodná po radikálním snížení tělesné hmotnosti, které může mít za důsledek uvolnění nadbytečných tkání. Je ideální pro ženy, které chtějí zkvalitnit a zintenzivnit intimní prožitky. Naopak, nedoporučuje se u velmi mladých žen.

Před operací

Příprava k operaci není nijak náročná. Lékař provede vyšetření a zhodnotí problém. Existují dva typy vaginoplastiky – přední a zadní, lékař doporučí, jaký postup je pro ženu ideální. Může také navrhnout spojit vaginoplastiku například s operací hráze. Většinou se operace provádí v celkové anestezii, tedy bude třeba podstoupit předoperační interní vyšetření. To zahrnuje odběry krve, EKG a vyšetření moči. V případě místní anestezie není předoperační vyšetření nutné. Lékař by měl být informován o všech případných onemocněních, užívaných lécích včetně hormonální antikoncepce nebo potravinových doplňcích. Termín operace je třeba naplánovat po skončení menstruace.

Průběh vaginoplastiky

Operace se většinou provádí v celkové anestezii. Lékař provede buď pouze plastiku poševního vchodu, nebo plastiku pochvy po celé délce. Při operaci vytne nadbytečnou tkáň a okraje rány sešije k sobě samovstřebatelným stehem. Celý zákrok zabere přibližně hodinu. Ošetřená oblast se kryje sterilním krytím.

Po operaci:

Pokud se zákrok prováděl v celkové anestezii, je třeba jeden den setrvat v nemocnici, v případě místního znecitlivění může žena odejít domů. Případnou bolestivost lze tlumit analgetiky, která doporučí lékař. Je nutné počítat s drobným krvácením a špiněním, to by mělo během několika dnů ustávat. Alespoň týden je třeba dodržet klidový režim, ideální je upřednostnit polohu vleže. Stehy vypadnou samy, není nutné se dostavit k jejich odstranění. Po týdnu je možné provádět lehkou kancelářskou práci, plná zátěž je možná až po úplném zhojení. Minimálně týden je třeba několikrát denně provádět pečlivou intimní hygienu.

Možné komplikace po vaginoplastice

Vaginoplastika je chirurgický zákrok, který může ve velmi vzácném případě přinést některé komplikace. Jedná se zejména obecné komplikace po operaci – krvácení z rány nebo infekci. Zvláště pokud již byla bolest na ústupu, ale poté začala opět narůstat, je třeba kontaktovat lékaře. Ten může rozvoji komplikací velmi rychle a bez následků zabránit.

Výsledek vaginoplastiky

Výsledek plastické operace pochvy je zřejmý ihned po operaci. Hodnocení zlepšení sexuálního života je vysoce individuální, obvykle lze hodnotit přibližně za 3 – 6 měsíců. Pokud žena po vaginoplastice znovu otěhotněla a porodila, nebo se v průběhu věku znovu projevilo uvolnění pochvy, je možné operaci zopakovat. Pro lepší efekt ji zle kombinovat s plastikou hráze, labioplastikou nebo rejuvenací zevního genitálu nebo vaginy.

cena

Konečná cena vaší operace bude stanovena po osobní konzultaci lékařem naší kliniky. Cena bude zohledňovat vaše individuální potřeby dané anatomickým nálezem, doporučenou optimální techniku, kterou zvolí váš operatér a náročnost operace. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right