Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Rekonstrukce panenské blány (hymenoplastika)

Na naší klinice naleznete diskrétní citlivý přístup plastických gynekologů.
Rekonstrukce panenské blány se provádí z náboženských, kulturních nebo osobních důvodů ženy. V některých kulturách může být protržení panenské blány překážkou vstupu do manželství, jindy může hrát roli psychologická stránka věci, například když došlo k poranění panenské blány při úrazu nebo sexuálním zneužití. Hymenoplastika je dnes již běžným gynekologickým zákrokem.

RYCHLÉ INFO

Obnovení panenské blány z náboženských, kulturních i psychologických důvodů.
Napomáhá v řešení psychického traumatu po sexuálním zneužití.
Minimální bolestivost a rychlý návrat k běžnému životu.

Pro koho je hymenoplastika vhodná?

Operaci můžeme doporučit dospělým ženám, které vnímají porušení panenské blány jako handicap, který jim ztěžuje osobní či sociální život. Zvláště pokud došlo k porušení panenské blány nežádoucím způsobem, například zneužitím nebo úrazem, může žena tento stav vnímat jako traumatizující. Hymenoplastiku také podstupují ženy, které vstoupily do nového partnerského vztahu, a chtějí svému partnerovi nabídnout jedinečný zážitek.

Před ošetřením

Při konzultaci lékař diskrétně a citlivě probere problém a představu ženy. Následně provede gynekologické vyšetření. Před zákrokem bude třeba podstoupit interní předoperační vyšetření, které zahrnuje EKG, vyšetření krve a moči, případně další vyšetření. Lékař by měl být informován o užívaných lécích a všech případných onemocněních. Pokud žena ve třech týdnech před operací prodělala byť jen banální virózu, měla by to lékaři sdělit.

Průběh hymenoplastiky

Operace probíhá v celkové anestezii. Při zákroku lékař sešije sliznici poševního vchodu, případně zbytky poškozené panenské blány, které mohou zůstávat v poševním vchodu. Rána se šije vstřebatelným stehem, celý zákrok zabere přibližně 40 minut.

Po ošetření

Hospitalizace trvá obvykle 1 den a pooperační režim není nijak náročný. Stehy bývají použity samovstřebatelé a vypadnou tedy samy. Doporučujeme častější sprchování, aby nedošlo k infekci rány. Týden nedoporučujeme fyzickou námahu, pohlavní styk je vhodný po úplném zhojení, tedy přibližně za 4 týdny.

cena

Konečná cena hymenoplastiky bude stanovena po osobní konzultaci lékařem naší kliniky. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right