Akce • Soutěže • Novinky • Rozhovory
Máme otevřeno | COVID-19 - důležité informace
Generic selectors
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Search in content
objednat na konzultaci+420 703 142 070

Plastika uší (otoplastika)

Odstáté uši - u dětí častý důvod posměchu, v dospělosti kosmetická vada, která může způsobovat komplex méněcennosti. A přitom je řešení tak snadné…
Častou anomálií vnějšího ucha bývají odstáté či jinak deformované boltce. Jejich nápadný vzhled přitahuje zvýšenou pozornost okolí a přináší s sebou nepříjemné slovní narážky nebo například omezení při výběru střihu vlasů. Problém může být jednostranný nebo oboustranný.  Často právě asymetrie přitahuje pozornost okolí o to víc. Postihuje ženy i muže stejně.

RYCHLÉ INFO

Snadné a rychlé řešení odstátých uší.
Řeší deformitu ušních boltců.
Vhodné jak pro děti tak dospělé.

Co je otoplastika?

Otoplastika je souhrnné označení pro různé techniky estetické operace uší, která má za cíl dodat uším přirozený vzhled, zejména napravit jejich nepřirozený sklon (úhel chrupavek uší a hlavy). Je vždy plně v rozhodnutí plastického chirurga, kterou operační techniku zvolí, či zda přistoupí k jejich kombinaci. 

Co zákrokem získáte

- přirozený úhel hlavy a uší

- možnost bez obav zvolit  střih vlasů

- zvýšené sebevědomí

Před operací

Jako před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Náš plastický chirurg vám na základě svých zkušeností doporučí nejen vhodnou techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží pro dosažení optimálního pooperačního výsledku a dlouhodobého efektu. Další informace o uvedených procedurách naleznete na našich stránkách v sekci KRÁSA.

Protože se zákrok provádí pouze v místním znecitlivění, čeká vás pouze základní předoperační vyšetření krve. 

Pokud zvažujete operaci pro své dítě, absolvujete nejprve společnou konzultaci s naším plastickým chirurgem, který rozhodne, zda je pro zákrok vhodné načasování, nebo zda je třeba ještě nějaký dobu počkat.

Protože každá operace představuje pro lidský organismus zátěž, je vhodné po poradě s naším výživovým specialistou zařadit do jídelníčku cca 1 týden před operací některé potravinové doplňky, jež dokážou urychlovat hojení.

Průběh operace

Po místním znecitlivění provede plastický chirurg na zadní straně uší drobný řez, kterým odebere nadbytečnou kůži za uchem, a následně vytvaruje ušní chrupavku, upraví její uhel (odklon od hlavy), případně i svaly za uchem. Následně ránu sešije vstřebatelným stehem. Jizva je schována v kožním záhybu a díky tomu není viditelná.

Po operaci

Místo zákroku může být následujících pár dní mírně oteklé a mohou se objevit modřinky. Bezprostředně po operaci je nezbytné nosit speciální čelenku, která vám ale nijak nebrání v běžných aktivitách. Několik dní po operaci je také nutné dodržovat speciální hygienický režim a vyvarovat se fyzické aktivity. Definitivní výsledky zákroku jsou patrné obvykle do 2 měsíců.

cena

Konečná cena operace uší bude stanovena po osobní konzultaci lékařem. Cena bude zohledňovat operační techniku i vaše individuální potřeby dané anatomickým nálezem. Částka uvedená v našem ceníku je proto pouze orientační.

MOŽNÉ KOMPLIKACE

U každého lékařského výkonu hrozí některé komplikace, například infekce v ráně, krvácení nebo špatné hojení kůže. Všem těmto problémům se však snažíme maximálně předcházet. V případě, že i přesto nastanou, dokážeme je velmi efektivně řešit.

ABCLINIC ART & BEAUTY
V Parku 2308/8,
148 00 Praha 4
Po-Pá 07:00-19:00
FACEBOOK
YOUTUBE
INSTAGRAM
ABCLINIC ART & BEAUTY © 2020
WEB ©D AIRCASTLES.CZ
clockchevron-downchevron-right